Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #178

X-Men #178

X-Men #178

"House Arrest" - part 2: "The Transmogrification of Robert Drake"

Postacie
Zapowiedź

Coś jest nie tak w domu Xaviera. Podstępny atak zmusza X-Men do rewizji poglądów na temat, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Pora zakończyć niektóre znajomości i zawiązać nowe sojusze. Wszystko się zmienia.

Cytat

członek Sapien League: "I heard some of those mutants grab human babies and operate on them in that house. My own sister lost a baby, swore she'd seen a mutant hanging around her place..."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Havok wściekły oskarża stojącego przed nim Sentinela o zamordowanie Polaris. Cyclops stara się go powstrzymać przed zaatakowaniem robota, jednak w zapamiętaniu Alex uderza brata i biegnie prosto na przeciwnika. Ten jednak nie daje mu podejść zbyt blisko. Na pomoc atakowanemu rusza Scott. Sterujący stojącym przed nimi Sentinelem Briggs prosi o zgodę na likwidację ich obu, jednak dowodzący akcją Lexington odmawia. Briggs zastanawia się, dlaczego X-Men nie zaprzestaną walki z nimi. Dowódzca sugeruje, by postawił się w ich sytuacji.


Tymczasem w pobliskim lasku Polaris prosi Valerie Cooper, by ta na razie nie rozpowiadała nikomu, że utraciła swe mocy. Przynajmniej do czasu, aż ich nie odzyska. Val stara się ją uświadomić, że szanse na to są naprawdę niewielkie.


Z powrotem przed szkołą. Scott każe Emmie odnaleźc Polaris. Frost zaczyna poszukiwania. Ku swemu zaskoczeniu odnajduje jednak słaby sygnał zupełnie innego mutanta.


W lesie otaczającym instytut. Drake podążający za Lorną natrafia na jednego z uzbrojonych ludzi z oddziału Valerie.


Cooper i Dane opuszczają zagajnik i udają się na spotkanie z X-Men. Val rozkazuje Sentinelom przerwać ogień. Mutanci są zaskoczeni widząc ją tutaj. Nie wierzą w jej chęć pomocy. Lorna stara się przekonać X-Men, że Valerie jest po ich stronie.


Archeologiczne wykopaliska, Akkaba, Egipt. Naukowcy odnaleźli ślady wskazujące na to, że starożytni Egipcjanie rozgrywali mecze w krykieta tysiące lat przed Brytyjczykami. Nagle jeden z nich wpada do głebokiej pieczary. W świetle pochodni dostrzega cień postaci rozpościerający się na ścianie naprzeciwko.


Z powrotem w lesie otaczającym instytut. Drake złapany przez jednego z ludzi Valerie. ma udowodnić, że jest mutantem, czego z oczywistych względów uczynić nie może. Gdy żołnierz próbuje przekazać pozostałym informację o swej obecnej sytuacji, zostaje nieoczekiwanie zaatakowany przez więźnia, który wykorzystuje nadarzającą się okazję i ucieka.


Val stara się usprawiedliwić przed Cyclopsem swoją obecność tutaj. Oddział Sentineli ma za zadanie chronić instytut. Niespodziewanie roboty otwierają się i z ich wnętrza wychodzą do X-Men piloci z Sentinel Squad One. Dowódzca oddziału Alexander Lexington próbuje powitać Cyclopsa, ten jednak z rezerwą i dystansem podchodzi do tego spotkania. Nie podziela też entuzjamu swego rozmówcy. Skoro już jednak wie, do kogo może się zwrócić z prośbą o pomoc, dalsza obecność Sentineli w jego szkole jest zbędna. Val ze smutkiem stara się uświadomić Scottowi, że w ogóle nie rozumie sytuacji. Roboty zostają.


Tymczasem przekradająca się w pobliżu Leper Queen wraz ze swym oddziałem kieruje się w stronę instytutu, który stanowi jej nastęny cel. Chce wykorzystać chwilową słabość mutantów. Nagle przystaje i spogląda w mieniące się czerwienią zachodzącego słońca niebo, na którym dostrzega krążącego nad ziemią satelitę.


Satelita Obserwacyjny NASA. Szczelnie owinięty i podłączony do aparatury tors szczegółowo informuje pracującego tu Gazera o skutkach napromieniowania jego ciała po tym, jak Gazer utracił mutacyjne zdolności, które do tej pory go chroniły. Tors, będący efektem ekperymentu mającego pokazać skutki napromieniowania ludzkiego ciała, każe mu wezwać NASA, by go zmienili. Gazer nie chce tego uczynić, gdyż udało mu się coś znaleźć i nie wycofa się, dopóki nie niawiążę kontaktu z tym czymś, cokolwiek to jest. Spoglądając w teleskop zauważa błysk na tle czarnej ściany kosmosu.


Z powrotem na Ziemi. W trakcie rozmowy X-Men z Val i pilotami Sentineli wychodzi, że nie wszyscy oni są pozytywnie nastawieni do swojej misji i do mutantów. Z wzajemnością zresztą. Niespodziewanie pojawia się Sapien League i atakuje X-Men.


W okolicznych lasach tymczasem Drake wpada w łapy Leper Queen. Bobby zaprzecza jak tylko umie, że nie jest mutantem. Z kiepskim jednak skutkiem i już za chwilę przygotowywana jest jego egzekucja. Nagle wszyscy członkowie Sapien League uciekają w popłochu, a na miejsce przybywa spóźniony ratunek ze strony X-Men. Ci spoglądają z przerażenim i zaskoczeniem na klęczącego Drake'a. Całe ciało Bobby'ego pokryte jest lodem, z czego on sam najwidoczniej nie zdaje sobie sprawy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #178 X-Men #178

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.