Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #177

X-Men #177

X-Men #177

"House Arrest" part 1: "Loosing it"

Postacie
Zapowiedź

Coś jest nie tak w domu Xaviera. Podstępny atak zmusza X-Men do rewizji poglądów na temat, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Pora zakończyć niektóre znajomości i zawiązać nowe sojusze. Wszystko się zmienia.

Cytat

Polaris: "Bobby? I thought Alex said you should stay inside."
Bobby Drake: "He was just trying to belittle me in front of you"

Streszczenie

Instytut Xaviera. Lorna Dane przyglądając się sobie w lustrze nie może pogodzić się z faktem utraty swych mutacyjnych zdolności. Na piętro wbiega Bobby Drake, który z trudem łapiąc oddech informuje Polaris, że teren szkoły został otoczony przez Sentinele.


Przed szkołą X-Men otoczeni przez roboty zastanawiają się jak zareagować. Cyclops rozkazuje nie podejmować żadnych działań, dopóki sytuacja choć trochę się nie wyklaruje. Wolverine ignoruje polecenie i rzuca się na stojące Sentinele. Podobną decyzję podejmuje kilku X-Menów i wraz z Loganem atakują okupujące teren Sentinele. Zupełnie niespodziewanie odzywa się jeden z robotów. Każe pozostać X-Men na swoich miejscach. Z tych którzy nadal czekają na rozwój wypadków Alex proponuje, by również przyłączyć się do szturmu na nieprzyjaciela, jednak Scott jest przeciwny temu pomysłowi. Nagle Sentinele rozpoczynają za pomocą bomb dymnych atak na X-Men. Alex każe wynosić się pozbawionemu swych mocy Drake'owi z pola walki. Ten jednak nie ma zamiaru się chować, podczas gdy inni walczą. Tymczasem Wolverine, Beast i Rogue podejmują szturm na jednego z Sentineli. Biernie przygląda się temu Polaris, która łudzi się jeszcze, że nie opuściły jej mutacyjne zdolności, i że w kryzysowej sytuacji się uaktywnią. Gdy Alex każe jej zaatakować roboty wszystkim co ma, dziewczyna biegnie przed siebie, bojąc się przyznać, że nie ma już czym zaatakować. Jeszcze bardziej boi się, że utrata mocy będzie równoznaczna z koniecznością opuszczenia X-Men, a oni są dla Polaris wszystkim, co ma.


Emma podłączona do Cerebry odkrywa coś dziwnego u Sentineli, ale na razie nie potrafi tego skonkretyzować. Roboty natomiast niespodziewanie oznajmiają, że nie przybyły tu by walczyć z X-Men. Będący w natarciu mutanci nie słuchają ich jednak i kontynuują atak. Bobby wraz z Lorną omijając bomby wystrzeliwane przez Sentinele oznajmia, że nie zamierza wycofać się z pola walki. Utrata mutacyjnych zdolności nie oznacza, że przestał być X-Men. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jaką ulgę te słowa przyniosły Lornie.


Z otaczającego szkołę lasu kilku członków Sapien League, którzy na co dzień polują na mutantów, przygląda się wydarzeniom rozgrywającym się przed instytutem. Kilku z nich zastanawia się nad tożsamością prowadzącej ich tajemniczej kobiety, który skrywa są twarz za maską, a którą charakteryzuje wyjątkowa bezwględność w elminicaji homo superior. Kobieta ta każe nazywać się Leper (siostra przewodniczącego? :)) Queen.


Biegnąc slalomem między robotami Bobby z Lorną zastanawia, co ci takiego dla nich przygotowali, skoro nie przyszli tu by walczyć z X-Men. Woli sobie jednak nie wyobrażać, co gorszego poza natychmiastowa eksterminacją dla nich przygotowano. Wolverine tymczasem niszczy obwody Sentinela, który bezwładnie przewraca się na szkołę, doszczętnie ją rujnując. Stojący obok Drake jest pod wrażeniem, gdyż przypisuje całą zasługę Polaris, a ta nie zaprzecza. Natomiast pozostali X-Men, którzy brali udział w walce, nieprzytomni ścielą teraz teren przed szkołą. Biernych do tej pory mutantów Cyclops mobilizuje do działania. Nadszedł moment, by pozbyć się Sentineli z ich posiadłości. Emma Frost stara się go powstrzymać. Przypuszcza, że najprawdopodoniej Sentinelami sterują ludzie. Pojawia się też Drake, jednak nie ma z nim Lorny. Ta stoi przed Sentinelem, wierząc, że jej mutacyjne zdolności w końcu wrócą. Nic takiego nie ma jednak miejsca i robot łapie dziewczynę i wyrzuca w pobliskim lesie. Tam Polaris spotyka grupę uzbrojonych ludzi, wśród których znajduje się Valerie Cooper.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #177

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.