Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #21

New X-Men vol. 2 #21

New X-Men vol. 2 #21

"Childhood's End" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Najmłodsze pokolenie mieszkańców Instytutu wciąż próbuje sobie poradzić ze zmianami w świecie i przyłączeniem do grupy X-23. Czy znajdą czas i siłę, by uporać się z powrotem Williama Strykera?

Cytat

William Stryker o M-Day: "God has taken the first step, now we must take the next."

Streszczenie

Chicago, Illinois, rok temu. W czasie ulewy, pod szpital imienia świętego Michała zajechała długa, czarna limuzyna. Wewnątrz niej siedzi William Stryker i obserwuje przez przyciemnianą szybę ludzi wychodzących z budynku. Kiedy w drzwiach pojawia się chirurg, Jack Abrams, Wielebny wysiada i podąża za nim. Doktor chcąc uniknąć przemoczenia pospiesznie wzywa taksówkę, już ma zamiar do niej wsiąść, gdy Stryker powstrzymuje go przed tym i namawia na krótką rozmowę o wierze. Zdezorientowany Abrams zgadza się po rozpoznaniu Czcigodnego, którego oglądał niegdyś w telewizji, a zdenerwowany brakiem kursu taksówkarz odjeżdża rzucając w ich stronę kilka przekleństw. Nieszczęśnik nie ujechał nawet pięciu metrów, kiedy w jego samochód uderzył rozpędzony autobus. Jack Abrams zdał sobie sprawę, że Stryker uratował mu życie odwodząc od pojechania tą taksówką.


Instytut Xaviera, teraz. Nad posiadłością nieustannie czuwa kilka olbrzymich Sentineli przysłanych tu przez O*N*E (Office of National Emergency - Urząd ds. Sytuacji Wyjątkowych). Mimo tego, przebywająca w warsztacie Noriko nie czuje się wcale bezpieczniej, wręcz przeciwnie, jest pełna obaw i dzieli się nimi z Forgem, który właśnie udoskonala jej mechaniczne rękawice. Indianin daje jej radę mówiąc, że w czasach takich jak te mutanci muszą zrobić wszystko, aby zapewnić sobie przetrwanie.


Tymczasem, w świetlicy, grupka studentów ogląda telewizję i rozmawia o obecnej sytuacji w instytucie. Niezbyt im się podoba to, że wielu z ich przyjaciół musi opuścić to miejsce. Santo mało przejęty tym problemem przeskakuje pilotem po kanałach w poszukiwaniu sportu, bezskutecznie, wszędzie mówią o tym samym, o skutkach House of M i o tysiącach mutantów pozbawionych mocy. W końcu zdenerwowany ciągłym miganiem po programach Borkowski wyrywa pilota Rockslide'owi swoim jaszczurczym jęzorem i nastawia na wiadomości. Akurat leci reportaż o Williamie Strykerze. Wielebny udziela wywiadu mówiąc w nim, że jego życie zostało cudownie uratowane i że od tamtej pory posiada dar jasnowidzenia i wypełnia teraz bożą wolę. W ciągu ostatnich dwóch lat przewidział kilka katastrof, co przystworzyło mu bardzo wielu zwolenników. Przewidział nawet M-Day mówiąc, że bóg da znak dziesiątkując populacje homo superiors, a ludzie będą musieli dokończyć jego dzieło. To ostatnie stwierdzenie mocno oburzyło uczniów instytutu, nie umknęło też uwadze dorosłym X-Menom oglądającym telewizję w innym pokoju. Wśród młodych mutantów jedynie Icarus zaczął poważnie się zastanawiać nad słowami Strykera i ich słusznością, powodując tym jeszcze większe wzburzenie u swoich przyjaciół. Sytuacje próbuje załagodzić Prodigy, wtedy Hellion naskakuje na niego mówiąc, że David nie jest już mutantem, nie należy do nich i nie powinien się wtrącać. Noriko, która w międzyczasie dołączyła do grupy w świetlicy, staje w obronie swojego chłopaka. Niezbyt spodobała się jej ta aluzja, zresztą nie tylko jej. W progu stała też pozbawiona mocy Sofia i zawiedziona postawą Juliana wychodzi. Zdezorientowany tym całym zdarzeniem Hellion jest teraz zły, zaczyna się kłócić z Surge. Od słowa do słowa i ta dwójka jest gotowa ze sobą walczyć. Ich zapędy powstrzymuje nagłe pojawienie się Logana. Wolverine przyprowadził ze sobą X-23, przedstawił ją jako Laurę, swoją siostrę, genetycznego klona i pozostawił razem z dzieciakami. Po jego odejściu wciąż iskrzy pomiędzy Noriko a Julianem, dlatego Prodigy proponuje lepszy sposób na wyładowanie agresji.


W tym samym czasie, w biurze dyrektorki trwa wielka wrzawa. Emma sprzecza się ze Scottem o to czy przyjąć X-23 do instytutu. Frost w końcu udało się zeskanować umysł dziewczynki i jedyne co tam znalazła to śmierć. Laura zamordowała setki ludzi bez najmniejszych wyrzutów sumienia, nawet własną matkę. Ktoś taki nie powinien przebywać z resztą uczniów, to zbyt niebezpieczne. Summers uspokaja ją mówiąc, że Wolverine za nią poręczył i to mu wystarczy. Kłótnia zaostrza się coraz bardziej aż do czasu, gdy Cyclops stanowczo ją zakańcza stawiając na swoim. X-23 zostaje.


David prowadzi Josha, Noriko i Jaya przez podziemia instytutu, poprzez stare tunele Morlocków, aż do wielkiej jaskini wypełnionej sprzętem elektronicznym, którą sam nazwał Danger Cave. Jest to trójwymiarowy, samoadoptujący się symulator holograficzny, sala treningowa podobna do Danger Roomu. Prodigy budował to miejsce tygodniami wykorzystując wiedzę pożyczoną od McCoy'a i Kitty Pryde, chciał tutaj doskonalić taktykę oraz ćwiczyć razem ze swoim zespołem. Tuż za New Mutants do pieczary wchodzą Hellionsi (Julian, Santo, Brian, Sooraya oraz Cessily), są zaskoczeni, że ich szkolny kujon był w stanie zrobić coś takiego. David ładuje dane do komputera i rzeczywistość wokół się zmienia, razem z ich strojami. Młodzi mutanci mogą teraz odgrywać stare misje X-Menów, choć jak na razie nie mogą się zdecydować co do wyboru scenariusza. Nie wszystkie szczegóły się zgadzają wskazując na niedoskonałość maszyny, ale mimo to osiągi Danger Cave są bardzo imponujące. Z ukrycia ich zabawę obserwuje X-23.


Instytut Xaviera, niedaleka przyszłość. Zdezorientowany Elixir wpada do ambulatorium, spotyka tam Beasta i Emmę walczących o życie Jaya. Icarus ma amputowane skrzydła, stracił mnóstwo krwi, a co gorsze jego czynnik uzdrawiający nie reaguje, chłopak powoli umiera. Josh bez wahania oferuję swoją pomoc. W tej samej chwili Jay właśnie odzyskuje przytomność i widząc, jeszcze lekko niewyraźnie, nad sobą trzy sylwetki zrywa się nagle z wrzaskiem z łóżka. Hank razem z Frost próbują go przytrzymać, aby nie zrobił sobie krzywdy. Icarus zaczyna płakać i krzyczeć, żeby go nie dotykali, żeby zostawili go w spokoju. Jay nie przeżywa na nowo traumatycznych wydarzeń związanych z utratą swoich skrzydeł, lecz nie chce, aby Elixir go uleczył.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #21 New X-Men vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.