Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #179

X-Men #179

X-Men #179

"House Arrest" - part 3: "Togetherness"

Postacie
Zapowiedź

Kryzysu ciąg dalszy, jednak tym razem X-Men otrzymają pomoc z najmniej oczekiwanej strony.

Cytat

Cyclops: "That's how it begins, isn't it? Give up a little freedom in the name of security... then you're asked to give up just a little more freedom... and then a little more..."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Jego zalesioną część przemierzają Outlaws i Peeper. Niespodziewanie natrafiają na Leper Queen. Jej rękę pokrywa lód. Ta zorientowawszy się, że trafiła na mutantów, atakuje. Za chwilę Outlaws i Peeper leżą pokonani, a Leper Queen w pośpiechu opuszcza miejsce zdarzenia. W trawie została jej maska.


Tymczasem członkowie X-Men ze zdziwieniem przyglądają się Icemanowi. On sam jest nie mniej zaskoczony sytuacją. Cieszy się jednak z faktu odzyskania statusu pełnoprawnego członka X-Men. Gdy początkowa euforia trochę opada, Bobby przypomina sobie o Lornie.


Polaris ucieka przed uzbrojonymi po zęby członkami Sapien League. W ostatniej chwili z linii strzału zdejmuje ją Logan. Gdy już z bezpiecznej odległości obserwują wydarzenia na polu walki, Wolverine'a dziwi, czemu Dane nie rozprawiła się z przeciwnikiem, tylko zaczęła uciekać. Dziewczyna odpowiada, że została zaskoczona i nie miała czasu przygotować kontrataku. Za chwilę pojawiają się pozostali X-Men i Sentinele. Wspólnie rozprawiają się z napastnikami, jednak jeden z robotów omal nie rozdeptuje Cyclopsa. Lorna dopiero teraz zauważa, że Bobby odzyskał swe moce.


Akkaba. Przemierzając korytarze dopiero co odkrytego grobowca archeolog, badający pobliskie wykopaliska zwraca uwagę na pokrywające ściany technoorganiczne elementy, przypominające poskręcane korzenie.


Instytut. Walka X-Men i Sentinel Squad One z Sapien League trwa. W jej trakcie Cyclops pokazując Valerie zniszczony dach szkoły stara się jej uświadomić, jak wielkim nieporozumieniem jest obstawianie ośrodka robotami. Obserwując nadlatujące helikoptery Cooper uspokaja Cyclopsa, że być może ta ochrona ograniczy w jakimś stopniu wolnośc mutantów, jednak pozwoli im przetrwać. Scott odpowiada z goryczą, że zwykle się zaczyna od ograniczenia wolności w imię bezpieczeństwa. Potem jest już tylko ograniczanie wolności, aż w końcu już nie ma co ograniczać.


Niedaleko Leper Queen podnosi z trawy swoją maskę.


W innym miejscu. Podczas kolejnego włamania Mystique i Augustus oddają się rozważaniom, co zrobią z zarobionymi pieniędzmi. Mystique zmienia temat na Rogue i Gambita, którego to pragnie raz na zawsze wykopać z życia swojej córki. Miejsce LeBeau ma zająć właśnie Augustus, który to zdaniem Mystique spełnie wszystkie kryteria, wymagane do uszczęśliwienia jej córki.


X-Men tymczasem liżą rany po walce, a Emma bada Icemana i jego cudem wrócone moce. Te jak się okazuje nigdy nie zniknęły. W jakiś sposób zostały zablokowane przez umysł Drake'a po ostatnich tragicznych wydarzeniach. Bobby jedynie musiał odnaleźć o nich informację, w czym pomogła mu Frost skanująć jego myśli. Polaris pyta z nadzieją, czy to samo miało miejsce w przypadku innych eks mutantów. Emma nie ma jednak dobrych informacji. Drake sam siebie pozbawił tych mocy. Inni mutanci zostali ich pozbawieni przez czynnik zewnętrzny, zupełnie od nich niezależny. Bobby dotyka ramienia Lorny, które momentalnie zamarza. Havok każe mu się odsunąć. Drake powraca do swej ludzkiej postaci, jednak Scott nakazuje mu przemianę. Nie można ryzykować, że Bobby utknie w swej ludzkiej formie. Lorna tymczasem podejmuje trudną decyzję i odchodzi. Wszyscy starają się ją zatrzymać, jednak dziewczyna jest już zdecydowana i teraz tylko idzie się spakować. Drake stara się ją jeszcze przekonać, jednak Alex zdecydowanym ruchem odpycha go i sam podążą za Polaris. Postanowia odejść wraz z dziewczyną.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #179 X-Men #179

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.