Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #66

Ultimate X-Men #66

Ultimate X-Men #66

"Date Night" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po ostatnich przejściach z Magneto, bohaterowie pragną odpocząć chwilę, zajmując się własnymi sprawami. Te sprawy nie zawsze okazują się przyjemne i beztroskie, bo w okolicy kręci się tajemniczy Magik, a Logan spotyka kogoś z byłych członków X-Men, kto nie jest już przyjaĽnie nastawiony.

Cytat

Shadowcat: "What movie are you and Jean going to see?"
Cyclops: "I honestly have no idea."
Shadowcat: "Really? How romantic."

Streszczenie

Instytut Xaviera, wieczór. Scott szuka Profesora X i ku swojemu zaskoczeniu znajduje go na treningu w Danger Roomie. Xavier wyjaśnia, że nawet on potrzebuje regularnego ćwiczenia swoich zdolności, w końcu bowiem człowiek uczy się przez całe życie. Co więcej, mężczyzna ma nadzieję, że z pomocą swojej telekinezy pewnego dnia znów zacznie chodzić. Jako że większość grupy ma jakieś konkretne plany na wieczór, Profesor oznajmia Summersowi, że on także niedługo wychodzi, ponieważ jest umówiony na randkę. Jest to co prawda spotkanie głównie w interesach, ale jednak z kobietą i w dodatku przy kolacji, dlatego Xavier nie waha się nazwać go "randką". Chwilę później natrafiają na korytarzu na Kitty, którą Charles zgadza się podwieźć do miasta na spotkanie ze Spider-Manem. Bobby robi sobie żarty z jej znajomości z Człowiekiem-Pająkiem, jednak dziewczyna przypomina mu, że mieli być przecież dla siebie mili. Pojawia się Jean, która wybiera się ze Scottem do kina. Ororo i Logan również szykują się, by spędzić wieczór poza Instytutem. Podobnie Kurt, który postanawia odwiedzić Alison w szpitalu. Słysząc to Piotr pyta, czy może mu towarzyszyć, na co Wagner zgadza się, jednak z wyraźną niechęcią. Po chwili w posiadości pozostają jedynie Rogue i Iceman. Ta dwójka spogląda na siebie dość niepewnie, nie bardzo wiedząc jak powinni się wobec siebie zachowywać i oboje rozchodzą się do swoich pokoi.


Ekskluzywna restauracja, nieco później. Ciemnowłosa młoda dama oczekuje przy stoliku na swojego gościa. Okazuje się nim być Charles Xavier, który przeprasza za małe spóźnienie. Nie przedstawiając się nawet, kobieta proponuje przejść od razu do interesów. Jej organizacja dowiedziała się ostatnio o zerwaniu współpracy pomiędzy Xavierem a S.H.I.E.L.D., co wiąże się automatycznie z brakiem źródła funduszy na dalsze prowadzenie Instytutu. Następnie tajemnicza dama oświadcza, iż chciałaby w związku z tym podarować Charlesowi pokaźną sumę pieniędzy.


W czasie gdy Jean i Scott przybywają do kina, Kurt wraz z Piotrem teleportują się do szpitalnej sali, w której leży Alison. Wagner spoglądając na koleżankę w śpiączce, smutno stwierdza, że sądził niegdyś, że dziewczyna o takim usposobieniu i charakterze jak Dazzler z pewnością mogłaby się zainteresować chłopakiem o aparycji demona. Ku jego rozczarowaniu ona wybrała jednak Anioła. W pewnym momencie Nightcrawler zauważa zbliżającą się do drzwi pielęgniarkę, więc natychmiast teleportuje siebie i Colossusa do ciasnej szafy stojącej w sali. Dopiero wówczas Kurt zdaje sobie sprawę, że nie był to najlepszy pomysł. Kobieta spędza przy łóżku Alison dłuższą chwilę. Gdy wychodzi z pokoju, Wagner natychmiast z wielką ulgą opuszcza szafę niezadowolony z przymusu tak bliskiego kontaktu z Rasputinem.


Tymczasem Ororo i Wolverine grają w bilard w przydrożnej spelunie. Dziewczynie udało się właśnie wygrać drugą partię z rzędu. Storm jest zaskoczona widząc przyjaciela krztuszącego się papierosowym dymem unoszącym się w pomieszczeniu. Przecież kiedyś sam nie rozstawał się praktycznie z cygarem. Logan wyjaśnia, że przestał palić wkrótce po tym, jak zamieszkał w Instytucie. Tak między nimi, to Jean była głównym powodem, dla którego rzucił. A w posiadłości znudzona bezczynnością Rogue zagląda nieśmiało do pokoju Icemana i zauważa chłopaka zanoszącego się od śmiechu przed ekranem monitora. Bobby wyjaśnia, iż ogląda w Internecie zabawne filmiki i proponuje jej, aby się przyłączyła, jeśli ma ochotę.


Kino w Westchester. Zajadając się popcornem, Scott z wielkim zainteresowaniem ogląda film, praktycznie nie zwracając uwagi na Jean. Dopiero gdy dziewczyna telepatycznie sugeruje Summersowi, że jest jej chłodno, chłopak obejmuje ją ramieniem, jednak cała swoją uwagę nadal skupia na seansie. W końcu Marvel Girl nie wytrzymuje i zwraca się do niego wprost, mówiąc, że przecież nie umówili się raczej na randkę do kina po to, aby oglądać film. Dopiero wówczas Scott załapuje i para zaczyna się całować. Chwilę namiętności przerywa im jednak niespodziewany hałas. Gdy panna Grey stwierdza, że nic nie słyszała, sugerując tym samym, aby wrócić do momentu, w którym skończyli, Cyclops oznajmia, że chyba powinni najpierw porozmawiać, bowiem Jean zachowuje się według niego nieco dziwnie.


W tym samym czasie w barze pewien obleśny brodacz przygląda się wygrywającej kolejną partię bilarda Ororo. Pewny siebie mężczyzna stwierdza, że może jej zapewnić inną rozrywkę. Gdy Storm stara się go spławić, ten staje się coraz bardziej natrętny. Do rozmowy z szelmowskim uśmieszkiem dołącza Wolverine. Dalszy rozwój wypadków nie jest trudny do przewidzenia, i już wkrótce później dwójka mutantów opuszcza pub, pozostawiając go pełnym nieprzytomnych jego stałych bywalców. Na zewnątrz oczekują na nich jednak nieco poważniejsze kłopoty w postaci czekającego na Logana Sabretootha.


Natomiast w Instytucie Bobby i Rogue świetnie się bawią, spędzając czas przed komputerem. W pewnym momencie Drake zaczyna przyglądać się oczom dziewczyny, którą to strasznie irytuje. Chłopak stwierdza, że niepotrzebnie, ponieważ jej nowy image bardzo mu się podoba. Rogue wyjaśnia, że odkąd przejęła moce Gambita, może dotykać innych osób bez obawy, że zrobi im krzywdę. Niechcący jednak naładowuje koszulkę Icemana energią kinetyczną. Wystraszony chłopak przewraca się z krzesłem na podłogę, lecz w ostatniej chwili udaje mu się przybrać lodową formę, która chroni go przed małą eksplozją górnej części jego ubioru. Rogue wykorzystuje sytuację, rzuca się na nieco zdezorientowanego chłopaka i oboje zaczynają całować się leżąc na podłodze. Dwójka młodych mutantów postanawia wspólnie przeżyć swój pierwszy raz, podczas gdy Shadowcat wraz ze Spider-Manem mają wielką frajdę, dając lekcje pokory ulicznym oprychom Nowego Jorku.


Scott wybiega z kina za wściekłą na niego Jean, nie bardzo więdząc, co złego zrobił. Dziewczyna oznajmia, że problem w tym, czego nie zrobił - jak na lidera X-Men jest niesamowitym tchórzem, jeśli chodzi o kontakty z dziewczynami. Marvel Girl ma już szczerze dość ciągłego dopraszania się o każdy kolejny krok z jego strony. Jako telepatka wie jak silne są jego uczucia do niej, nie może jednak pojąć dlaczego Scott tak bardzo wzbrania się przed uczynieniem tego najważniejszego w każdym związku kroku. Dziewczyna zapewnia Summersa, że nie musi się niczego obawiać i prosi go, aby na przyszłość zachowywał się dużo bardziej spontanicznie. Cyclops niespodziewanie obejmuje ją i zaczyna namiętnie całować.


Tymczasem Profesor X wyznaje tajemniczej damie, z którą się spotkał, że bardzo niewiele wie o jej organizacji. Udało mu się jedynie zdobyć informacje, iż jest to jakieś stowarzyszenie religijne. Kobieta stwierdza, że tak są postrzegani przez rząd, natomiast tak naprawdę chodzi o coś więcej, po czym dodaje, iż nazywa się Lilandra Neramani i jest głową Kościoła Oświecenia Shi'ar.


Tymczasem w olbrzymiej, opustoszałej posiadłości gdzieś w stanie Nowy Jork nieco zdezorientowany blondwłosy młodzieniec nawołuje swoich rodziców. Odpowiada mu tylko głucha cisza. Po przeszukaniu kolejnych korytarzy i pokoi chłopak natrafia na tych których szukał - leżących nieruchomo na podłodze, martwych...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #66 Ultimate X-Men #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.