Avalon » Serie komiksowe » Sentinel Squad O*N*E » Sentinel Squad O*N*E #1

Sentinel Squad O*N*E #1

Sentinel Squad O*N*E #1

"Tin Can Heroes" - part 1: "Machine-Manned"

Postacie
Zapowiedź

Czym jest Sentinel Squad i jak powstał? Oto opowieść o grupie pilotów, których wybrano do prowadzenia wielkich robotów.

Cytat

rekrut: "Aw, you gotta be kidding me!?! They espect us to work alongside muties?"

Streszczenie

Sentinele gonią Hulka przebijającego się przez uliczki prowincjonalnego miasteczka. Nieopodal, w dobrze zabezpieczonym bunkrze Valerie Cooper komentuje całą akcję obserwującemu ją senatorowi i dwu innym oficjelom. Prezentacja ta przygotowana została na potrzeby pewnego projektu, którego założeniem jest powstane oddziału Sentineli. Oddział ten ma rozwiązywać sytuacje kryzysowe na okoliczność, gdyby żadnej super grupy nie było w mieście. Istotny jest fakt, że projekt w całości podlegałby rządowi. Nie byłoby więc żadnych problemów z niesubordynacją czy brakiem posłuszeństwa, co w przypadku superbohaterów do rzadkości nie należy. Sentinele dysponują sztuczną inteligencją tak, by same mogły podejmować właściwie z moralnego punktu widzenia decycje. Jednak ich największą zaletą jest to, że są sterowane przez pilotów-ludzi. Ma to zapobiec sytuacjom, które miały miejsce w przeszłości, gdy maszyny zupełnie wariowały, wymykając się tym samym spod jakiejkolwiek kontroli. Nazwa Sentinel Squad O*N*E bierze się od agencji, która będzie miała sprawować nad nimi bezpośredni nadzór, a którą to reprezentuje właśnie Val. Nagle przez dach do bunkra wskakuje imitacja Hulka, stworzona przez Reeda Richardsa. Zaraz za nim pojawia się olbrzymia pięść, która wgniata Hulka w podłogę. Po zapoznaniu się z dokumentacją, goście panny Cooper powołują do życia nową inicjatywę poprzez złożenie swych podpisów pod stosownymi papierami.


Pięć miesięcy później. Na olbrzymim placu stoją potężne sylwetki nowych Sentineli. Właśnie przybyli ich przyszli piloci. Ci z zaciekawieniem przyglądają się maszynom, którymi przyjdzie im sterować. Do zgromadzonych wokół Valerie Cooper podlatuje sponsor programu James Rhodes i oficjalnie wita wszystkich w projekcie. W trakcie wstępnej rozmowy okazuje się, że jednym z zadań oddziału będzie współpraca z mutantami, co nie wszystkim się podoba. Ci pod strażą zostają wyprowadzeni poza teren ośrodka. Rhodes informuje zgromadzonych, że jakikolwiek przejaw nietolerancji będzie traktowany z najwyższą surowością. Przedstawia im też kadet Skylark, która zajmie się ich szkoleniem. Teraz pora na małą prezentację. Stojący niedaleko na placu treningowym Sentinel zostaje zaatakowany tradycyjnymi siłami. Samoloty, czołgi, artyleria nieustannie ostrzeliwują robota. Ten jednak nagle niknie z pola widzenia w tumanie kurzu i pod chmurami dymu. Obserwujący pokaz zdążyli spisać już Sentinela na straty. I wtedy niespodziewanie wyłania się z pogorzeliska. Nie sam jednak. Towarzyszą mu pozostali członkowie Sentinel Squad O*N*E. I to jest właśnie pierwsza lekcja dla rekrutów. Mają działać jako zespół.


Wieczorem w mesie. Przyszli kadeci dzielą się ze sobą pierwszymi uwagami. Jake wykazuje zainteresowanie Rajani, ze względu na jej orientalną urodę. Gdy ta jednak nic nie robi sobie z jego zaczepek, nazywa ją dziwakiem z Indii. Jej reakcja jest natymiastowa. Pięść Rajani ląduje na twarzy Jake'a. Inny członek oddziału - Lex, próbuje dostać się do zabezpieczonego pomieszczenia. Gdy standardowe metody zawodzą, wykorzystuje swe nadludzkie zdolnośći i zwiera zamki w drzwiach. Niewystarczjąco ostrożny zostaje przyłapany na tej czynnośći przez Melda, kolejnego członka grupy. Ten od razu jednak wycofuje się. Obiecuje też, że nic nikomu nie powie.


Przeglądającą życiorysy rekrutów Skylark odwiedza głównodowodzący generał Lazer. Pod pachą trzyma akta operacji o kryptonimie "Savageland". Misja przygotowana specjalnie z myślą o Sentinel Squad O*N*E. Bardzo niebezpieczna misja, z której być może nie każdy z nich powróci.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.