Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Deadly Genesis » X-Men: Deadly Genesis #3

X-Men: Deadly Genesis #3

Postacie
Zapowiedź

Wszystko poszło źle i teraz X-Men utknęli między nowym przeciwnikiem, a siłami rządowymi, podczas gdy Cyclops i Rachel zostali uprowadzeni. Jakby mało było problemów, długo skrywany sekret Xaviera wychodzi wreszcie na jaw, by pogorszyć sprawy.W numerze znajdzie się także bonusowa historia z okazji 30. rocznicy debiutu nowych X-Men.

Cytat

Moira MacTaggert: "...He came to me for help to save his X-Men when they went missing and I (...) and god help me, I gave him my own (...) just children. Bloody children and he got them all killed."

Streszczenie

Beast odbiera telefon, a Logan natychmiast informuje go o katastrofie samolotu i prawdopodobnej śmierci Seana. Hank ostrożnie podchodzi do tych rewelacji i kontynuując rozmowę wdrapuje się na dach, zwabiony jakimiś odgłosami. Logan każe mu ostrzec wszystkich i ukryć to, czego nie powinni oglądać federalni, bo spodziewa się, że agenci zwalą im się na głowy, jak tylko rozejdzie się wieść, że samolot pasażerski został staranowany przez Black Birda. W tej samej chwili, McCoy jest świadkiem lądowania Sentinels na podjeździe i słyszy, jak dowódca oddziału ogłasza areszt tymczasowy. Zeskakuje więc z dachu, by jak najszybciej skontaktować się z Emmą, a przy tym poleca Wolverine'owi i Nightcrawlerowi przedostać się na miejsce katastrofy i sprawdzić dwie rzeczy: czy na pokładzie Black Birda nie było Scotta i Rachel oraz co takiego wiózł Banshee, że mogło go to kosztować życie. Logan chowa komórkę i wyciąga z torby kostium, informując Kurta, że czeka ich paskudna robota.


W tym czasie, uwięziona w magazynie Rachel stwierdza, że odzyskuje wyraźność myśli, więc być może wpływ obcego słabnie. Cyclops radzi jej, by spróbowała skontaktować się z Emmą, jak tylko będzie w stanie. W tej chwili pojawia się tajemniczy napastnik i rozwiewa wszelkie ich nadzieje, oświadczając, że Rachel czuje tyle, na ile on jej pozwala. Potem uwalnia ją ze stalowej ściany i zbliża się, a gdy Scott krzyczy, by nie robił jej krzywdy, bo jest jeszcze dzieckiem, odpowiada, że wszyscy byli kiedyś dziećmi. Nie zamierza jednak skrzywdzić Rachel, bo jest mu potrzebna - to mówiąc, chwyta ją za głowę swoją naładowaną energią ręką.


Hank i Emma próbują wyjaśnić oficerowi ONE, że Black Bird został skradziony jakiś czas temu i oni również pragną dowiedzieć się, kto za tym stoi. Ponieważ dowódca oddziały nie zamierza im uwierzyć, dyskusja szybko przeradza się w kłótnię. Obserwujący to z poziomu schodów Havok postanawia się oddalić, ale gdy przechodzi obok dawnego gabinetu Xaviera, dobiegają go znajome głosy. Kiedy otwiera drzwi, widzi w środku zjawy profesora i Corsaira, rozmawiające o tym, jak ten pierwszy odkrył, że kosmiczny pirat jest w rzeczywistości majorem Christopherem Summersem. Słyszy, jak Xavier tłumaczy coś o wzorach fal mózgowych, a potem stwierdza, że Scott i Alex nie powinni się o tym dowiedzieć, Corsair zaś zgadza się na utrzymanie tajemnicy, stwierdzając, iż i tak był pewien, że wszystkie jego dzieci zginęły. W tym momencie Alex zaczyna krzyczeć i zostaje przywrócony do rzeczywistości przez Lornę, która pyta, co się z nim dzieje. Najwyraźniej ona nie została dotknięta koszmarami, chociaż w tym samym czasie wizje przeżywają również Iceman i Colossus, a wszystko to za sprawą obcego, który wykorzystuje zdolności Rachel.


Na dole, Hank próbuje opanować sytuację, ale dowódca oddziału jest przekonany, że znalazł już winnych i przymierza się do ich aresztowania. Na szczęście, we właściwym momencie pojawia się Kitty z kopią zgłoszenia kradzieży, które przekazała lokalnej policji poprzedniego dnia, ale najwyraźniej nie dotarło jeszcze do władz federalnych. Ponieważ wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem, oficer ONE, cokolwiek niechętnie, każe swoim ludziom wycofać się. Na pożegnanie, Emma wyrzuca z siebie jeszcze kilka obelg, a tymczasem Kitty wyjaśnia, że wypełniła zgłoszenie po tym, jak wrócili do Instytutu z Loganem, bo przewidziała, że ktoś może zechcieć wykorzystać ich broń przeciwko nim. Hank gratuluje jej opanowania, wymownie spoglądając na Frost, ta zaś stwierdza, że miała kłopoty z panowaniem nad sobą, bo przez ostatnią godzinę, ktoś próbował się włamać do jej umysłu i jest prawie pewna, że była to Rachel.


Nightcrawler i Wolverine teleportują się na miejsce katastrofy i próbują zorientować się w terenie, unikając ognia i przeszukujących szczątki żołnierzy. Po chwili, Logan znajduje prawie nienaruszony kokpit Black Birda i każe Kurtowi przeszukać go, podczas gdy sam odciągnie żołnierzy od tego miejsca. Chwilę potem, jeden z patroli zostaje zaatakowany, a gdy pozostałe tracą z nim łączność i słyszą strzały, ruszają na pomoc. Gdy Wolverine wraca do kokpitu lekko ranny, zastaje Nightcrawlera, siedzącego nad ciałem Seana. Kurt zgaduje, że samolot był sterowany zdalnie, bo nie ma innych ciał, Banshee zaś starał się go zatrzymać i musiał wpaść do środka przez przednią szybę.


Nieznajomy kończy wreszcie swoją zabawę z Marvel Girl, stwierdzając, ze jest prawie tak dobra jak oryginał. Wściekła Rachel zaczyna krzyczeć na niego, ale wtedy obrywa wyładowaniem energii, a gdy traci przytomność, zostaje ponownie przykuta do płyty. Gdy Cyclops wypomina mu, że obiecał jej nie krzywdzić, nieznajomy odpowiada, że sama zaczęła go prowokować. Odchodząc, dodaje, żeby następnym razem starała się go nie denerwować, to może dożyje bliskiego już końca.


Tymczasem, wciąż unikając patroli, Wolverine i Nightcrawler przeszukują wrak w poszukiwaniu bagażu Seana. Kurt jest niemal pewien, że cokolwiek wiózł, spłonęło w katastrofie, ale dokładnie w chwili gdy to mówi, Logan odkrywa pancerną walizeczkę z oznaczeniami Muir Island.


Rachel dochodzi do siebie z potwornym bólem głowy. Scott gratuluje jej odważnego ruchu i stwierdza, że Jean z pewnością spróbowałaby czegoś podobnego. Rachel wyjaśnia, że napastnik wykorzystał ją, by dotrzeć do myśli innych w Instytucie, szukając w nich informacji o profesorze. Ponieważ jednak, kiedy byli połączeni, ona również miała przez krótką chwilę dostęp do umysłu napastnika, dostrzegła w nim ślad telepatycznego łącza, takiego, jakie mają wszyscy uczniowie Xaviera.


Wieczorem tego dnia, Hank i Logan próbują odzyskać jakiekolwiek informacje z taśmy, która znajdowała się w walizeczce Seana. Mimo licznych uszkodzeń, Beast uruchamia wreszcie przekaz, który okazuje się być video-pamiętnikiem Moiry MacTaggert. Wśród trzasków i szumów, słyszą jak zapłakana i wściekła Moira mówi, że oddała Xavierowi swoich podopiecznych, ponieważ chciał on odnaleźć swoich zaginionych X-Men, a on doprowadził do ich śmierci.


Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Pete Woods

"Sway"


Suzanne Chan straciła rodziców podczas ulicznej strzelaniny w Los Angeles. Policja badająca miejsce zdarzenia nie może dojść, jakim cudem dziewczyna wyszła cało spod gradu pocisków. Ona sama siedzi teraz w karetce, w szoku i powtarza ciągle, że zatrzymała kule. To prawda - kiedy grupa gangsterów zaczęła strzelać z przejeżdżającego samochodu, dla niej czas nagle zwolnił bieg, pociski zatrzymały się w powietrzu tak, że mogła przebiec między nimi, ale nie mogła zrobić nic, by ocalić rodzinę. Następnego dnia, została wypuszczona ze szpitala, a ponieważ policja nie była w stanie nic zrobić, postanowiła sama wrócić na miejsce wydarzeń. Niespodziewanie, ujrzała to wszystko jeszcze raz, w postaci zjaw z innego czasu. Widziała ponownie jak jej rodzice giną, a bandyci odjeżdżają, ale tym razem mogła ich śledzić. Dotarła wprost do ich domu i wezwała policję, a potem obserwowała kolejną strzelaninę. Gdy sytuacja stała się groźna, ponownie zatrzymała czas, tym razem dla wszystkich wokół, dzięki czemu żaden z policjantów nie zginął. Później, detektyw, który prowadził sprawę zorganizował jej spotkanie z Moirą MacTaggert, ta zaś opowiedziała Suzanne o Xavierze i jego X-Men.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Deadly Genesis #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.