Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #75

Exiles #75

Exiles #75

"Word Tour: 2099" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Tym razem Exiles trafiają do świata zwanego World of Tommorow, aby rozwiązać kolejny problem i zwerbować nowego członka. Czy ktoś powiedział Skullfire?

Cytat

Proteus: "So. This is twenty-ninety-nine, is it? Looks like a crap episode of Doctor Who."

Streszczenie

Ziemia #928, rok 2099. W jednym z laboratoriów Alchemaxu, doktor Boone i jego asystent Ridley pracują nad wykorzystaniem aparatury skazanego niedawno doktora Kriegsteina do otwarcia portalu łączącego ten świat z tak zwaną Wirtualną Nierzeczywistością. Ponieważ Ridley należy do sekty Thoritów, wyraża nadzieje, że może uda się otworzyć przejście do Asgardu, ale zostaje surowo upomniany przez przełożonego. Kiedy Boone uruchamia mechaniczne ramię i wkłada je do otwartego portalu, mechanizm zaciska się na czymś i następuje nagłe zawirowanie rzeczywistości. Gdy doktor cofa ramię, z portalu wyłania się Proteus w ciele Justice'a, który natychmiast uwalnia się z uścisku i zaczyna rzucać komentarze odnośnie tego świata. Boone każe wezwać ochronę, ale Ridley waha się sądząc, że przybysz może być posłańcem Thora. Za swoją naiwność zostaje spalony na popiół wyładowaniem energii. Proteus zbliża się do Boone'a oświadczając, że przybył tu w poszukiwaniu pomocy technicznej i potrzebuje naukowca. Doktor, chcąc nie chcąc, musi zgodzić się mu pomóc.


Godzinę później, Miguel O'Hara na prośbę swojego szefa przegląda zapis z kamery ochrony. Został poproszony o oszacowanie wpływu zniknięcia Boone'a na stan korporacji w najbliższym czasie oraz, jeśli to możliwe, odnalezienie swego głównego rywala w firmie. Stone chce uniknąć rozgłosu, dlatego prosi go, by postarał się załatwić sprawę jak najszybciej, zanim wiadomości przenikną do mediów. W tej sytuacji, Miguel decyduje się oddać śledztwo w ręce swojego alter ego - Spider-Mana.


W ambulatorium Panoptichronu Heather kończy właśnie prosty zabieg chirurgiczny na Blink. Wpadła bowiem na pomysł, że wszczepienie członkom Exiles metalowych płytek pod skórę może zapobiec przejęciu ich ciał przez Proteusa. Clarise jest raczej sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, wiedząc jak Proteus może odkształcać rzeczywistość, ale w tej chwili to najlepsze, co można zrobić, bo Heather cały czas próbuje pomóc Timebreakerom w uruchomieniu wszystkich systemów pałacu. W tej chwili ich jedyną nadzieją na pokonanie Proteusa jest Longshot, nie wiadomo jednak, czy będzie on w stanie zabić przeciwnika, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sam zainteresowany włącza się do rozmowy i stwierdza, że zrobi wszystko co mu każą, bo tak został uwarunkowany po tym, jak pan Mojo wyczyścił mu umysł. Blink zastanawia się, czy słusznie postępują wykorzystując go w taki sposób, ale odpowiedzią na jej wątpliwości jest entuzjastyczna reakcja Longshota na wiadomość, że Proteus został zlokalizowany. Gdy reszta udaje się do wyjścia, Morph przypomina, ze on nie został jeszcze zoperowany, więc Heather wręcza mu metalową płytkę i każe wcisnąć sobie do głowy. Mimo niewygody tego rozwiązania, Morph nie protestuje, bo wie, że teraz to najlepsze, co mogą wymyślić.


Spider-Man nie powiedział swojemu szefowi, że przed zniknięciem, Boone przeszukał publiczną bazę danych, szukając informacji o Hulku. On również poszedł tym tropem i ustalił, że John Eisenhart, który obecnie jest Hulkiem, zarezerwował stolik na kolację w budynku korporacji Stark-Fujikawa. Kiedy jednak zmierza na miejsce spotkania, wpada w portal teleportacyjny i zostaje przeniesiony na pobliski dach, gdzie czeka na niego czwórka obcych. Blink szybko wyjaśnia, że szukają tego samego niebezpiecznego przestępcy, który pochodzi z innej rzeczywistości i potrzebują pomocy kogoś, kto dobrze zna ten świat. Ponieważ Miguel jest naukowcem, spokojnie przyjmuje te rewelacje i postanawia podzielić się swoją wiedzą z przybyszami.


Tymczasem, w budynku naprzeciwko, John Eisenhart spotyka się w trzema japońskimi biznesmenami. Sądząc, że reprezentują oni branżę rozrywkową zasypuje ich swoimi pomysłami na programy, jednak rozmówcy wyjaśniają, ze reprezentują oddział firmy Stark-Fujikawa zajmujący się raczej ochroną i likwidacją osób oraz mienia. Proteus i Boone obserwują zza drzwi restauracji, jak jeden z biznesmenów wręcza Johnowi kontrakt, a procedury pilnują dziesiątki wycelowanych w niego broni. Jednak gdy Eisenhart sięga po pióro, jego ręka zmienia się w ogromną, zieloną, szponiastą łapę, a po chwili Hulk oświadcza, że on przejmuje negocjacje. Proteus z zadowoleniem przygląda się bitwie, jaka rozgrywa się w restauracji, a w końcu postanawia włączyć się do akcji. Spokojnie zbliża się do Hulka i wymienia kilka faktów na jego temat, a kiedy zyskuje już jego uwagę, obiecuje mu istotny zwrot w życiorysie.


Kiedy Boone próbuje wymknąć się z restauracji, na jego drodze pojawiają się Exiles w towarzystwie Spider-Mana. O'Hara groźbami wyciąga z doktora informacje, że Proteus zmusił go do znalezienia najpotężniejszego i najbardziej odpornego ciała, jakie mógłby przejąć. Exiles natychmiast ruszają do dzieła, by uratować Hulka, póki to jeszcze możliwe, jednak gdy Morph i Sabretooth znajdują wysuszone ciało Justice'a, jasne staje się, ze przybyli za późno. Proteus, już w ciele Hulka, pojawia się za nimi i potężnym ciosem wbija w ścianę. Do akcji wkracza Longshot, ale jego ostrza odbijają się od skóry Hulka, wystarczy natomiast uderzenie rąk potwora, by wyrzucić go z budynku przez okno. Spider-Man natychmiast rzuca się na pomoc, a gdy chwyta Longshota w sieć, zauważa, ze jest on niezwykle lekki. Tymczasem, Proteus zabawia się przypominaniem Blink różnych szczegółów, jakie wydobył na jej temat ze wspomnień Mimica. Ponieważ Clarise domaga się uczciwej walki, przeciwnik uruchamia swoje zdolności, by pokazać co naprawdę potrafi. Próbując wrócić do budynku, Spider-Man i Longshot zauważają, ze zaczął się on zmieniać w ogromną, potworną twarz.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #75 Exiles #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.