Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #24

Cable & Deadpool #24

Cable & Deadpool #24

"Sticky Situations"

Postacie
Zapowiedź

Hej! Patrzcie! Spider-Man znowu walczy z jednym ze swoich klonów! A nie... przepraszam, to oczywiście Deadpool jest. Ale po co Pająk miałby walczyć z Deadpoolem? A może odwrotnie? W każdym razie, Fabian Nicieza ręczy swoim autorytetem, że to ma sens, a nawet więcej!

Cytat

Deadpool: "Okay, so when I got bitten by a radioactive spider, all I got was a rash on my inner tight you wouldn't believe..."

Streszczenie

Fort Dix - tajna baza wojskowa. Deadpool oddaje się tradycyjnej rozrywce, polegającej na wybijaniu zębów i obrzucaniu epitetami przeciwników posiadających znaczną przewagę liczebną. Przybył tu, ponieważ tajemniczy zleceniodawca polecił mu zebrać informacje o nowej tajnej broni, nad którą podobno tutaj pracują rządowi eksperci. Miał to załatwić po cichu i skutecznie, ale skoro warunek pierwszy jakoś mu nie wyszedł postanowił postawić na drugi. Szybko rozprawia się więc z żołnierzami i zatrzymuje przy wyjściu dwóch panów, ewidentnie wyglądających na naukowców (lub inaczej: zupełnie niepodobnych do żołnierzy), aby wyciągnąć z nich informacje. Pierwszy zaczyna się jąkać, ale Wade nie grzeszy cierpliwością i postanawia go wyleczyć troszkę zbyt mocnym ciosem. Drugi jest bardziej rozmowny i wyjawia, że projekt Stożek Ciszy został przeniesiony po tym, jak wyjawił jego istnienie reporterowi Daily Bugle. To komplikuje trochę sprawę, bo przydałoby się zlokalizować owego reportera, ale Deadpool nie zniża się do rozmów z byle pismakami. Na szczęście zna kogoś, kto kiedyś obracał się w tym środowisku.


Providance. Mimo nalegań Nathana, Irene nie ma najmniejszego zamiaru tłuc się aż do Nowego Jorku, żeby porozmawiać z Deadpoolem, tym bardziej, że od zdobycia Dominusa, Cable i Black Box powinni być w stanie zapewnić mu wszystkie niezbędne informacje. Nate wyjaśnia, że rząd zadbał o to, by nie istniały żadne cyfrowe informacje o interesującym go projekcie, odkąd został on przeniesiony jakiś czas temu i posuwa się do szantażowania przyjaciółki interesującymi zdjęciami, jakie znalazł w sieci. Irene zgadza się wykonać kilka telefonów, ale on już zarezerwował bilet do Nowego Jorku.


I tak, mimo protestów, krzyków i gróźb, dwanaście godzin później, Irene Merryweather po raz pierwszy w życiu trafia do mieszkania Wilsona. Czuje się tu wyjątkowo niepewnie, więc natychmiast wyrzuca z siebie wszystkie niezbędne informacje i zamierza uciec, ale wtedy dociera do niej, że to miejsce nie jest wcale tak straszne, a nawet więcej - jest czyste i całkiem przyjemne. Pozytywne wrażenie mija jednak, kiedy Deadpool wyłania się z kuchni w smokingu i z szampanem, stwierdzając szarmancko, że przecież mogła powiedzieć mu to wszystko przez telefon, więc skoro przyleciała osobiście, musiało jej na tym spotkaniu bardzo zależeć. Po tym oświadczeniu, ku wielkiemu rozgoryczeniu samej zainteresowanej, przystępuje do podrywu.


W tym czasie, młody i prężny reporter Ken Ellis wraca do budynku Daily Bugle, by poprosić o przydział fotografa do najbliższego artykułu. Chociaż nie jest z tego szczególnie zadowolony, Robbie Robertson przydziela mu Petera Parkera - oczywiście, jeśli zdoła go wyciągnąć z gabinetu Jamesona, zanim tamten go pożre. Ellis wykonuje więc szybką akcję ratunkową, wyciągając Parkera za frak z gabinetu naczelnego i ciągnie go do samochodu. Żaden z nich nie wie, że są obserwowani.


Po drodze, Ellis wyjaśnia Parkerowi, kogo ma sfotografować z zaskoczenia i chociaż Peter protestuje, twierdząc, że nie jest paparazzi, nalega na zdjęcie właśnie w tym stylu. Nagle, pajęczy zmysł Parkera reaguje, ale zanim zdąży uprzedzić kolegę, Deadpool wyciąga go z samochodu i wyrzuca w biegu, nie zauważając, że są właśnie na moście. Wilson wskakuje na siedzenie pasażera i zorientowawszy się, że mógł zabić nieszczęśnika, próbuje uspokoić własne sumienie, wciskając Ellisowi historyjkę o tym, że Parker jest światowej klasy skoczkiem do wody i na pewno nic mu się nie stanie, jeśli zanurkuje sobie do rzeki. W tym czasie, Peter wkłada maskę i wystrzeliwuje sieci, wracając bezpiecznie na most, aby przygotować niespodziankę dla napastnika. Kiedy Deadpool przechodzi wreszcie do sedna i pyta Ellisa o projekt Stożek Ciszy, jego samochód zatrzymuje się na ogromnej pajęczynie, rozpostartej w poprzek mostu. Kiedy Deadpool wyłazi z samochodu, czeka na niego wściekły Spider-Man, który oświadcza, że w porę złapał Parkera, ale zamierza spuścić mu łomot za to co zrobił i posłać do wiezienia. Wilson natychmiast stwierdza, że doskonale wiedział, ze Spider-Man jest w pobliżu i użył Parkera, by odwrócić jego uwagę. Ta marna wymówka zostaje jednak puszczona mimo uszu, a Spidey natychmiast przechodzi do czynu. Deadpool dumnie prezentuje swoją zwinność i umiejętności walki, którymi niewiele ustępuje przeciwnikowi, a ich potyczka szybko przeradza się w licytację, kto jest bardziej popularny.


Przez cały czas, poczynania Wilsona obserwuje, dzięki transmisji telewizyjnej, Cable. Irene, z którą również jest w kontakcie, martwi się, czy Deadpool nie zrobi komuś krzywdy, albo co może się stać, jeśli wmieszają się inni bohaterowie, więc Nathan uspokaja ją, że wszystko ma pod kontrolą.


Deadpool sromotnie przegrywa licytację popularności, kiedy zgromadzeni gapie zaczynają wiwatować na cześć Spider-Mana. Kiedy kolejny cios posyła go w tłum, postanawia wziąć zakładniczkę. Cable i Spidey wstrzymują oddech, ale Wade nie zamierza zrobić krzywdy dziewczynie, a jedynie zyskać na czasie, aby móc wyjaśnić, co tu robi i wypytać, Spider-Mana, jaki on ma w tym interes. Dla ratowania sytuacji, Nathan wysyła Ellisowi na komórkę wiadomość, że Deadpool może mu pomóc w śledztwie. Reporter wcina się więc między dyskutujących wyjaśniając, że Wilson pracuje dla niego, a Wade natychmiast podejmuje wątek, oświadczając, że wykonuje misję dla dobra podatników. Spider-Man nie bardzo chce w to uwierzyć, ale Deadpool konsekwentnie twierdzi, że wiedział o jego obecności w pobliżu, kiedy zrzucał Parkera z mostu, a Ellis przekonuje go, by oddał mu fotografa, by mógł dokończyć reportaż. Spidey musi przełknąć dumę, by następnego dnia na pierwszej stronie Daily Bugle mógł się ukazać artykuł o tajnym projekcie rządowym.


Kilka dni później, z powrotem na Providance, Irene wytyka Nathanowi powodowanie zagrożenia życia cywilów, przez wysługiwanie się Deadpoolem. Cable twierdzi, że miał wszystko pod kontrolą i mógł w każdej chwili teleportować Wilsona, gdyby komuś zagrażał, ale w końcu nikomu nie stała się krzywda. Merryweather docieka więc, dlaczego tak zależało mu na utrąceniu projektu Stożek Ciszy, który miał być ochronnym polem siłowym. Summers wyjaśnia, że było to pole siłowe zaprojektowane specjalnie, by odciąć Providance od reszty świata i nie mógł pozwolić, by tak się stało. Na pytanie, co zamierza zrobić dalej, uśmiecha się tajemniczo.


Tymczasem, w swojej kwaterze, Nick Fury obserwuje nagrania walki Deadpoola ze Spider-Manem i dochodzi do wniosku, że za wszystkim musiał stać Cable, który wciąż wyprzedza ich ruchy. Obecny w pokoju Captain America pyta, czy został wezwany, by przemówić do rozsądku Summersowi, jednak Fury zaprzecza - wezwał go, by powstrzymał Cable'a.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #24 Cable & Deadpool #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.