Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #38

Wolverine vol. 3 #38

Wolverine vol. 3 #38

"Origins and Endings" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Po latach, Logan wraca wreszcie do ośrodka, w którym program Weapon X prowadził na nim eksperymenty. Pytanie brzmi: czego tu szuka? I kto szuka jego?

Cytat

Wolverine: "WHAT HAVE YOU DONE TO ME ?"

Streszczenie

Logan podchodzi do pancernych drzwi opatrzonych napisem "Departament K". Jego mózg jest pulsuje z nadmiaru wspomnień. Nienawidzi tego miejsca i myśli z nim związanych. Wysuwa szpony, jednak po chwli zauważa że drzwi są otwarte. Przez tak wiele lat chciał, aby wspomnienia wróciły. I stało się. Lecz teraz sytuacja wygląda niczym w przysłowiu: "Uważaj o co prosisz, bo może się to spełnić." Drzwi z przeciągłym skrzypnięciem otwierają się.


Młodzieniec przykuty jest do stołu operacyjnego. Z jego ciała wystają kilkucentymetrowe pręty. Leży spokojnie, jest w narkozie. Lecz w myślach wykrzykuje pytanie: "Co wy mi zrobiliście ?"


Wolverine przechodzi korytarzem wgłąb budynku. Półki szaf ustawionych pod ścianami są nadal zapełnione. Wszystko zniknęło lub zostało zakryte. Pomimo kilku nowych warstw farby i kilkunastu ton cementu, w powietrzu wciąż wyczuwa duszący zapach krwi. Logan wysuwa szpony.


Ze szponów chłopaka ścieka krew. Coś się dzieje. Potrzebuje pomocy. Odwraca się - jest sam w laboratorium. Na podłodze dostrzega ciało w kałuży krwi. Pyta sam siebie, co tutaj się stało.


Wolverine zaczyna przebijać się najpierw przez szafy, a następnie przez ceglany mur. W końcu dociera do celu - metalowych drzwi.


Rozwścieczony młodzieniec rozcina szponami pancerne wrota. Po chwili wkracza do pomieszczenia wykrzykując: "Hines ? Cornelius? Ktokolwiek ?"


Logan powoli schodzi po schodach. W dół. W dół. Do swojego własnego grobu. W pomieszczeniu u dołu schodów obok biurek i komputerów znajduje się kilka stołów operacyjnych. A na podłodze trzy szkielety. Szkielety ludzi, których własnoręcznie zabił, gdy kilkadziesiąt lat temu uciekał z kompleksu. Torturowali go, by usunąć jakiekolwiek ludzie odruchy i zostawić zwierzę.


Zanurzony w płynie, podłączony do aparatury, z hełmem na głowie, z prętami wystającymi z ciała.


Wyizolowali złą część jego natury, by wykorzystać ją jako broń. I podziałało. Dwa razy.


Zima. Logan jest przywiązany do gałęzi drzewa. Poniżej kilku samurajów zgromadziło się wokół ogniska. Mistrz Muramasa [vel Silver Samurai - dop. Spence] nakazuje odciąć chłopaka. Jedno cięcie mieczem i ciało z tępym dźwiękiem upada na ziemię. Pada pytanie, gdzie go zabrać. Mistrz oznajmia, że to bez znaczenia - proces, który on zapoczątkował będzie trwał jeszcze wiele lat. Gdy do tego dojdzie, a umysł Logana będzie normalnie funkcjonował, i tak go odnajdzie. Niosą go. Ciemność. Niosą go nadal. Ciemność. Trójka mężczyzn z wyciągniętymi ostrzami wpatrują się w las, szukając źródła zagrożenia. Odwraca się. Na śniegu jeden z nich leży martwy. Zaczyna czołgać się w kierunku leżącego miecza. Nagle pada kilka strzałów. Przebywa kolejne kilka metrów i już ma chwycić rękojeść, gdy otrzymuje kopnięcie w twarz. Stara się walczyć, lecz przeciwnik szybko sprowadza go na ziemię. Kilku samurajów otacza napastnika. Logan słyszy brzęk metalu o metal, przerwany odgłosami wystrzałów. Mężczyzna staje nd chłopakiem. Obok niego, leży Mistrz Muramasa postrzelony w głowę. Logan mdleje.


Wolverine wpatruje się w ciała naukowców. Przyszedł tu w poszukiwaniu dowodów. Wiedział, że Silver Samurai okłamał go, ale to jeszcze nic nie znaczy. Według jego wspomnieć uciekł stąd ponieważ ci, którzy go trzymali zachowywali się nierozważnie . Byli tak bardzo skupieni na zamianie Logana w zwierzę, że zapomnieli o tym, że w ogóle ma mózg. Odwraca jeden ze szkieletów. Mylił się. Ktoś mu pomógł. Opuszcza budynek Departamentu K. Szkielet, który oglądał ma dziurę postrzałową w czaszce.


Tony Stark naprawia spawarką swoją zbroję. Nagle słyszy dźwięk telefonu. Otwiera małą skrzynkę. Z zaskoczeniem zauważa, że nigdy nie widział, żeby kiedykolwiek ten aparat dzwonił. Kapitan Ameryka odbiera mu słuchawkę. Rozmówca oznajmia, że już dawno chciał zadzwonić i porozmawiać o dawnych czasach. Cap zgadza się z Loganem. Wolverine odpowiada, że jest obecnie zbyt zajęty, chciałby jednak dowiedzieć się gdzie może zastać Bucky'ego - chciałby zadać mu kilka pytań.


Tymczasem, w innym miejscu. Winter Soldier, dostał się do biura, gdzie składowane są dane dotyczące projektu Weapon X. Pociągając za dźwignię, wyłącza alarm.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #38 Wolverine vol. 3 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.