Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #22

New X-Men vol. 2 #22

New X-Men vol. 2 #22

"Childhood's End" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Jeśli uważasz, że bycie nastolatkiem to koszmar, wyobraĽ sobie, jak to jest być nastoletnim mutantem w świecie, gdzie każdy chce twojej śmierci, bo jakiś wielebny Stryker nawołuje do tego w telewizji...

Cytat

Rockslide o Nimrodzie: "Dude, that robot is pink!"
Prodigy: "It's a sentinel, Santo. From the future."
Rockslide: "Yeah, well if this is what the X-Men fight, I wanna be an Avenger."

Streszczenie

Los Angeles, Kalifornia, pół roku temu. Na dachu wieżowca leży przyczajony snajper, Matthew Risman i celuje do mężczyzny w mieszkaniu naprzeciwko. W momencie, gdy nacisnął spust rozległ się dzwonek komórki. Nieznany głos zwracając się do niego po imieniu ostrzegł go, że dokładnie za 44 minuty jego rodzina zginie, jeśli jej nie zabierze z domu. Nieznajomy powiedział mu też, że jego cel wciąż żyje, po czym się rozłączył. Matthew spojrzał przez lunetę, rzeczywiście mężczyzna z mieszkania naprzeciwko był tylko ciężko ranny i właśnie podnosił się z trudem z podłogi. Risman dokończył swoje zlecenie i ruszył pędem do samochodu. Jadąc najszybciej jak się dało poprzez ulewne deszcze wciąż próbował dodzwonić się do rodziny, bezskutecznie. W końcu zajechał przed swój dom, wpadł do środka, obudził żonę oraz dziecko i wyciągnął ich na zewnątrz. W samą porę, obfite opady spowodowały osunięcie się ziemi i wielka lawina błotna zmiotła ich dom z powierzchni ziemi tuż przed ich nosami. Gdy rodzina Rismanów siedziała tak na deszczu i patrzyła jak cały dorobek ich życia tonie w brudnej mazi, za ich plecami pojawiła się grupka ludzi ubranych w fioletowo-białe habity. Wśród nich był Stryker, który pogratulował Matthewemu zdążenia na czas z ratunkiem i zaproponował mu miejsce w swojej bożej armii, mimo iż Risman był płatnym mordercą.


Danger Cave, teraz. Zabawa w jaskini trwa w najlepsze, młodzi mutanci stoją obecnie oko w oko z holograficznym Nimrodem, lecz bardziej naśmiewają się z jego różowego opancerzenia niż przykładają się do walki. David przerywa symulację, chce aby jego towarzysze podchodzili poważnie do tego treningu. Noriko i Julian wykorzystują tą przerwę, żeby czynić sobie kolejne uszczypliwości. Jay ma już tego dosyć i wraca do instytutu. Po drodze mija X-23, która nieśmiało próbuje włączyć się do zabawy. Prodigy odpala następny scenariusz, tym razem New Mutants i Hellions stają naprzeciw Goblyn Queen i hordzie jej demonów. Laura widząc niebezpieczeństwo momentalnie wysuwa pazury i ratuje Juliana przed jednym z potworów. Hellion twierdzi, że nie potrzebował pomocy, sam dałby sobie radę, ale zanim zdążył cokolwiek zrobić X-23 ponownie go ratuje. Surge wykorzystuje sytuację, aby ponaśmiewać się z niego i konflikt pomiędzy tą dwójką wybucha na nowo. Wtedy wraca Icarus z wieścią, że Moonstar opuszcza instytut. David wszystko wyłącza i New Mutants wychodzą na powierzchnię. Julian przepędza Laurę, która została w jaskini i zastanawia się gdzie jest Tag. Cessily uświadamia go, że Brian wyszedł już dawno temu, ponieważ odkąd stracił moc czuje się ignorowany przez resztę drużyny. Podopieczni Frost rozmawiają także o Kevinie. Od czasu kiedy o mało nie zabił on Laurie, grupa trzyma się od niego z daleka. Hellion na razie uważa go za zbyt niebezpiecznego i nie wie jak się odnieść do tego co zaszło. Ukryty za skałami Wither uciekł po usłyszeniu wielu gorzkich słów na swój temat. Uciekł i nie zdążył już usłyszeć deklaracji Juliana, że pomoże on uporać się z tym koledze z drużyny.


Przed Instytutem Xaviera trwa pożegnanie New Mutants z Moonstar. Młodzi mutanci są zaskoczeni, że tak po prostu ją zwolniono, w końcu była członkiem X-Men, opiekunem ich składu oraz prawnym opiekunem Josha. Dani z ciężkim sercem opuszcza to miejsce, na szczęście w instytucie pozostała Shan, a Amara wkrótce powróci z urlopu [patrz X-Men: The 198 #1 - Black Bolt]. Moonstar patrząc wymownie na towarzyszącą im Frost powiedziała na do widzenia dzieciakom, żeby ufały tylko sobie, poczym płacząc odeszła do czekającego już na nią agenta Pierce'a. Emma zaprasza New Mutants do środka, ale nie pozwala wejść Laurze, która z ubocza przyglądała się temu smutnemu rozstaniu. Wtedy pojawia się Scott i przypomina Frost o niedawno odbytej rozmowie na ten temat. Cyclops oprowadza X-23 po instytucie i zapoznaje z jej nową współlokatorką, Soorayą. Noriko niedawno poprosiła o osobny pokój, więc u Dust jest teraz wolne łóżko. Według Summersa obie dziewczynki powinny się dogadać.


Wieczorem. Laurie budzi się i widzi śpiącego na krześle Josha, pewnie cały czas przy niej czuwał. Wykorzystując tą chwile nieświadomości Elixira, Wallflower wyznaje mu miłość. Gdzie indziej Surge i Prodigy leżą razem na łóżku i się całują. Teraz już wiemy po co Noriko był potrzebny osobny pokój. Nieco dalej Julian stoi pod drzwiami Sofii i próbuje z nią porozmawiać. Wind Dancer nie chce go słuchać i się pakuje. Do podłamanego Helliona podchodzi Cessily i pyta się czy widział dziś Kevina. Mercury nigdzie nie może go znaleźć i zaczyna się martwić. Julian zbywa ją, ma teraz ważniejsze rzeczy na głowie.


Tymczasem Wither wykorzystując stare tunele pod instytutem przedostaje się do miejskich kanałów i wychodzi przez właz w samym centrum Westchester.


Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. W jednym z apartamentów Forge, słuchając w radiu relacji o Sentinelach, w pocie czoła buduje humanoidalną maszynę zwodniczo podobną do Nimroda.


Noc. W instytucie, w żeńskim akademiku, X-23 budzi ciche wołanie. Dziewczyna wychodzi na korytarz i zastaje tam swoją matkę całą we krwi i poszarpaną pazurami. Zmasakrowane ciało doktor Kinney pyta się jej, dlaczego ją zabiła [patrz X-23 #6 - Black Bolt]. Zszokowana Laura osuwa się na kolana ze łzami w oczach, jednak szybko wraca do siebie, dzięki swojemu węchowi zorientowała się, że coś jest nie tak. Makabryczna zjawa znika, a w jej miejscu pojawia się zdemaskowana Emma. To była tylko iluzja. Frost postawiła sobie za cel zmuszenie dziewczyny do opuszczenia instytutu i nie omieszkała jej o tym wprost powiedzieć na odchodne.


Bardzo niedaleka przyszłość. W Nowym Yorku grupa specyficznie ubranych ludzi ciężko się zbroi, jakby szykowała się do wojny. Wśród nich można wypatrzyć Rismana i doktora Abramsa. Wkrótce dołącza do nich Wielebny Stryker, aby sprawdzić czy jego nowi Purifiers są już gotowi.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #22 New X-Men vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.