Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #181

X-Men #181

X-Men #181

"What Lorna Saw" - part 2: "The Leper Queen"

Postacie
Zapowiedź

Nareszcie poznamy odpowiedĽ na pytanie: co zobaczyła Lorna w kosmosie. Podobno ma to być coś tak niezwykłego i zaskakującego, że grzechem będzie przegapić ten numer.

Cytat

Apocalypse: "Across the world... helpless mutants slaughtered. Massacres. Pogroms. Horror. And you talk to me about crick-eet."
dr Foster: "Perhaps I am a little obsessed."

Streszczenie

Akara. Ciemny tunel pod piramidą. Zbudzony ze snu Apocalypse staje teraz przed doktorem Fosterem. Ten jest przerażony. Spodziewa się rychłej śmierci z ręki potwora. Apocalypse zamiast tego opowiada o dziwnej anomalii w świecie mutantów. Za chwilę teleportuje się i Foster zostaje sam.


Orbita okołoziemska. Gazer coraz bardziej poirytowany przedłużającym się milczeniem gadającego torsu zakłada skafander i opuszcza stację. Skoro i tak ma umrzeć, woli, by stało się to w ten właśnie sposób.


Kostaryka. Alex stara się odciągnąć na bok i nieco uspokoić zafascynowaną znaleziskiem Lornę. Ta jednak pozostaje bierna na jego starania. Gorąco wierzy, że ta obca istota przed nią pozwoli odzyskać jej utracone moce. Summers nie ma tej pewności i gdy kolejny raz próbuje odciągnąć Dane od obcej istoty, ta uderza w niego przy pomocy telekinezy i Alex zostaje wyrzucony wysoko w powietrze. Lorna jest zachwycona wierząc, że to ona sama zrobiła przywróconymi właśnie zdolnościami. Sceptycyzm Summersa doprowadza do kłótni pomiędzy nimi i przybysz z kosmosu atakuje go po raz drugi. Nagle wysoko ponad nimi materializuje się olbrzymi sfinks o twarzy Apokalypse'a.


W pobliżu Leper Queen i towarzyszący jej mężczyzna przebijają się przez lasy w poszukiwaniu dwójki mutantów. Niespodziewanie zaczyna opowiadać o swojej córce. Gdy jeszcze była z nią w ciąży, Leper Queen spotkała mutanta. Ten był tak odrażający, że coś dziwnego stało się w jej łonie. Lucia się zmieniła. Kilka lat później spowodowała pożar, w którym sama zginęła, a jej matka straciła twarz. Skończywszy opowieść Queen oznajmia swemu towarzyszowi, że teraz musi go zabić, by zatrzeć wszelkie ślady.


W trakcie zajadłej wymiany zdań Lorna porównuje Alexa do jego brata, co budzi w nim wściekłość. Obcy o imieniu Daap atakuje Summersa po raz trzeci. Lorna prosi go, by więcej tego nie czynił, gdyż nie chce wybierać pomiędzy nimi dwoma.


Instytut Xaviera. Mystique wróciła do szkoły i przyprowadziła ze sobą Pulse'a. Nie ukrywa jego kryminalnej przeszłości przed Scottem i celu, dla którego przyszedł tu wraz z nią. Dla Mystique bowiem jest to idealny kandydat dla jej córki. Wściekły Gambit każe Summersowi wyrzucić ich ze szkoły. Scott jednak postanawia inaczej. Mając świadomość trudności jakie ich niebawem czekają, decyduje o pozostaniu tej dwójki w instytucie.


Kostaryka. Zza krzaków wyskakuje Leper Queen, doskakuje do Polaris i błyskawicznei przystawia jej nóż do gardła. Na wpółprzytomny Alex atakuje ją uderzeniem plazmy, by za chwilę skoncentrować się na przybyszu z kosmosu. Ten nie pozostaje dłużny, jednak po drugim ataku Summersa zamienia się w gęstą plamę, która oplata swymi mackami Polaris i Lepper Queen i porywa je wysoko ku gwiazdom. Zrozpaczony Alex zostaje sam.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #181 X-Men #181

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.