Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #468

Uncanny X-Men #468

Uncanny X-Men #468

"Deathmark"

Postacie
Zapowiedź

Rachel jest na skraju załamania, gdy wszystko, co znała, rozpada się na jej oczach. X-Men dobrze wiedzą, co może się stać, gdy ktoś tak potężny wreszcie wybuchnie, ale czy mają szanse temu zapobiec?

Cytat

Cannonball o Sentinelach wpatrzonych w Psylocke: "You know Kurt, they've been watchin' near an hour"
Nightcrawler: "Perhaps they're evaluating Betsy's telekinesis"

Streszczenie

24 sekundy później Blackcloak stojąc nad Rachel oznajmia, iż została naznaczona piętnem Komanda Śmierci Shi'ar. Skazano ją w procesie i imperialnym prawem nie umknie już swej śmierci. Unosi Rachel zamierzając ją zabić, lecz Kitty czyni jej ciało przenikalnym. Marvel Girl ze wściekłością kieruje swą moc przeciwko istocie, która zabiła jej dziadka. Blackcloak upada, a Kitty z przerażeniem spogląda jak Rachel przebija go jego własną włócznią energetyczną. Marvel Girl rusza do ruin domu Greyów, gdzie dostrzega Warskrulla stojącego nad nieprzytomną Psylocke, za plecami którego znajduje się ocalała Elaine Grey. Obcy ostrzega aby nie podchodziła, lecz zostaje wyrzucony z domu mocą Phoenix. Ranny Blackcloak wraz z resztą Komanda pojawia się z tyłu i żąda aby zaakceptowała wyrok, w myśl którego nikt w którego żyłach płynie krew Greyów nie może pozostać żywy. Noszą oni bowiem genom Phoenix. Rachel oznajmia Elaine, iż obroni ją, ta jednak gwałtownie zrywa się i policzkuje ją nazywając potworem. Wykrzykuje, iż nie jest babcią Rachel, chce aby jej rodzina żyła, przeklina dzień w którym Charles Xavier zabrał Jean do X-Men, a sama żałuje że kiedykolwiek ją urodziła, a Rachel nie jest jej wnuczką i życzy jej tego samego. Blackcloak oznajmia, iż Marvel Girl swym istnieniem stanowi zagrożenie dla wszytkiego, dlatego jej egzystencja musi zostać zakończona raz na zawsze. Phoenix nie może się odrodzić. Wówczas domem wstrząsa uderzenie. Na miejsce przybył Cannonball, który uderza w osłonę energetyczną. Sega natychmiast zmienia częstotliwość osłon, oznajmiając iż następne uderzenie enrgii doprowadzi do eksplozji w promieniu kilku mil wokół osłony. Słysząc to Psylocke, która udawała nieprzytomną zadaje mu cios psycho-ostrzem. Osłona opada, a Cannonball uderza w dom. Do środka wpadają X-Men. Komando zostaje zaatakowane przez przybyłych wraz z Samem Colossusa, Gambita i Rogue. Reszty dzieła dopełniają Bishop, Cyclops i White Queen, a także przybyły ich sladem Sentinel. Rachel patrząc na Blackcloaka oznajmia, iż to koniec. Ten potwierdza i nagłym uderzeniem energii zabija Elaine. Wściekły Cyclops atakuje energią, Blackcloaka osłania jednak Sentinel. Scott nakazuje zejść mu z drogi, Reyes uprzedza go jednak, iż jeśli strzeli będzie musiał walczyć z Sentinelami. Blackcloak poddaje siebie i swoich ludzi, a Scotta uspokaja Rachel, prosząc aby się powstrzymał. Podczas gdy Val Cooper zastanawia się co uczynić z jeńcami, Rachel przenosi ojca na plan astralny. Ten klęka nad ciałami Greyów, zaś Emma stara się go pocieszyć. X-Men przegrali, nie ocalili nikogo, a Rachel wie że zawiodła. Kitty stara się ją pocieszyć, że Elaine wcale nie miała na myśli swych słów, lecz Marvel Girl jako telepatka, wie że była to prawda. Ma wrażenie, że duchy Greyów opuszczają pole bitwy.


Rachel stoi na gronie swych dziadków, myśląc o tym że została tylko ona i Cable. Shi'ar bali się Phoenix i dlatego dokonali egzekucji. Ona jednak nie jest swą matką. Imperium pożałuje, iż nie jest Phoenix, gdy zmierzy się z Marvel Girl.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #468 Uncanny X-Men #468

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.