Avalon » Serie komiksowe » X-Statix Presents: Deadgirl » X-Statix Presents: Deadgirl #2

X-Statix Presents: Deadgirl #2

X-Statix Presents: Deadgirl #2

"Dead a Long Time" - part 2

Postacie
Zapowiedź

The Pitiful One i jego grupa martwych złoczyńców poczynają sobie trochę zbyt swobodnie. W tej sytuacji, logicznym wyjściem jest, by Dr. Strange i Dead Girl również poszukali pomocy w zaświatach. Ich pierwszym kandydatem jest nie kto inny, jak świętej pamięci lider X-Statix - Mr. Sensitive.

Cytat

Deadgirl: "We haven't discussed what's in all this for me?"
Dr Strange: "Apart from the satisfaction of doing good?"
Deadgirl: "You know that if I laugh too hard my body's likely to fall apart!"

Streszczenie

Nowy Jork. Dzielnica handlowa. W jednym ze sklepów wybitny i uznany mistyk dokonuje niezwykłych zakupów. Kilkanaście kilogramów świeżego mięsa z kośćmi, koniecznie nie wieprzowiny, do tego para jeansów, czarny T-shirt, wygodne buty, duża puszka białej farby, krwiście czerwona szminka, eleganckie, przyciemniane okulary i seksowna peruka. A na koniec sztuczne zęby w średnim rozmiarze. Służący Wong ledwie może pomieścić to wszystko w sklepowym wózku.


Sanktuarium. Dr Strange przyzywa przez specjalny portal bezcielesną Deadgirl. Zrobione wcześniej zakupy rozłożone są na podłodze w kształcie prowizorycznego ciała kobiety. Mutantka chwali jego gust, nie chciałaby wnikać w świńskie wnętrzności. Następuje proces scalania. Jak na gentelmana przystało mistyk taktownie zakrywa oczy rąbkiem płaszcza. Jego gościa dziwi i śmieszy ta skromność. Po chwili asymilacja dobiega końca. Kawałki mięsa z dość wyuzdanym strojem tworzą zaskakującą mieszankę. Na szczęście Dr Strange doświadczył już niemal wszelkich tajemnic wszechświata, toteż kreatura stojąca przed nim nie wywiera prawie żadnego wrażenia. Najwyższy czas przystąpić do działania. Jednak Deadgirl, martwa od dłuższego czasu ma inne plany. Na obowiązki zawsze przyjdzie pora, lecz najpierw trzeba pomyśleć o przyjemnościach. Mistyk sugeruje jej by wcześniej dokończyła malowanie ciała na biało i poważnie pomyślała o świeżości oddechu.


Jeden z barów na Upper East Side. Para w kącie toczy właśnie dyskusję na temat życia i śmierci. Dr Strange musi udać się do piekła by zebrać tam grupę superbohaterów i powstrzymać plany ich wspólnego wroga. Dopiero wtedy nastąpi równowaga sił. Deadgirl informuje, że nie będzie to proste. Jednocześnie wyśmiewa się z "żałosnej" ksywki nieprzyjaciela.


Tymczasem Pitiful One wraz z towarzyszami demolują centrum handlowe, mordując przy tym setki niewinnych osób. To powinno przyciągnąć uwagę Dr Strange i zwabić go prosto w pułapkę. Miss America przegląda najnowszą kolekcję Gucci. Od momentu jej śmierci moda bardzo się zmieniła. Anarchist komplementuje jej urodę twierdząc, że jest ponadczasowa i prezentuje się dobrze nawet bez drogich fatałaszków. Jednocześnie jego ręka wędruje na pośladek dziewczyny. Ta zbywa go jednym słowem. Mutant jest zszokowany. Już dawno nikt tak go nie nazwał. Rasizm przestał być modny i wszyscy, nawet przywróceni do życia, powinni to zauważyć. Pitiful One przerywa ich sprzeczkę. Pojawiła się prasa. Najwyższy czas udzielić kilku wywiadów. Nagle wszystko się rozmywa, a szóstka trafia z powrotem w piekielne czeluści. Kolejny dwudziestocztero godzinny cykl dobiegł końca.


Sanktuarium. Rajd po pubach i podejrzanych barach dobiegł końca. Dr Strange nakazuje służącemu by ten odwołał wszystkie jego spotkania. Fazując przez ścianę niezwykła para trafia do tajemniczego pomieszczenia. Znajduje się tu mikstura Morfeusza. Jeden jej łyk gwarantuje natychmiastową, lecz nietrwałą śmierć. To umożliwi mistykowi podróż po krainie zmarłych, a Deadgirl będzie jego przewodniczką. Dziewczyna informuje, że zrobi to za odpowiednią nagrodę, a satysfakcja z robienia dobrych rzeczy wywołuje u niej salwę śmiechu. Nie mając innego wyjścia Dr Strange proponuje jej możliwość odrodzenia. Łącznie ze zrozumieniem odwiecznego sekretu, dlaczego niektórzy superbohaterowie powracają ze świata zmarłych i czemu udaje się to tylko tym najbardziej popularnym.


Wong po raz kolejny przygotował wyśmienitą herbatę i pyszne ciastka. Fazując do sekretnego pomieszczenia odkrywa martwe ciało swego pracodawcy i resztki pozostałe z Deadgirl. Podróż się rozpoczęła.


Kraina Zmarłych. Moira MacTaggert zwołuje kolejne posiedzenie klubu książki. W tym tygodniu omawianą pozycja jest "Ulisses". Mockingbird i Gwen Stacy nie są zachwycone. Nawet śmierć jest za krótka by to przeczytać. Co więcej znów brakuje czwartej uczestniczki. Po raz kolejny Deadgirl udało się wykręcić od nudnej dyskusji. Dziewczyny nie wierzą też w jej zapewnienia, że przebrnęła przez "Wojnę i Pokój". Niespodziewanie za ich plecami pojawia się spóźniona koleżanka przyprowadzając ze sobą Dr Strange. Kobiety wpadają w zachwyt. To jeden z najbardziej żywych mężczyzn, jakiego zdarzyło im się oglądać od lat. Po krótkim przedstawieniu i zaspokojeniu ciekawości nowoprzybyli zdradzają swój plan. Należy udać się do najgłębszych otchłani piekła i tam pokonać groźnego superłotra. Misja jest o tyle niebezpieczna, że wszyscy mogą tam utknąć na wieki. Ale możliwość ponownego przebywania w świecie żywych jest tego warta.


Moira MacTaggert, Mockingbird i Gwen Stacy zasilają szeregi zespołu Deadgirl. Czas by mistyk poszukał sobie towarzyszy.


Niekończące się podziemia kryją w sobie miliony dusz. Znalezienie tej właściwej nie jest prostym zadaniem. Deadgirl z wrodzoną sobie delikatnością wzywa Ant-Mana. Na te głośne nawoływania reaguje tylko Whizzer. Rozkład dokonał już zatrważających zmian w jego umyśle, toteż nie będzie on dla nich żadna podporą. Jednak hałasy zwróciły uwagę jeszcze jednego superbohatera. Phantom Rider wynurza się z obłoków mgły i porywa Deadgirl. Dr Strange proponuje mu przyłączenie się do ich grupy. Jego umiejętności mogą okazać się bardzo przydatne.


Cała trójka udaje się na dalsze poszukiwanie Ant-Mana. Osobnik o jego wymiarach może być dosłownie wszędzie. W końcu odnajdują go na jednym z dywanów. Jego ulubionym pośmiertnym zajęciem jest zabijanie roztoczy żyjących we włóknach. Jakiekolwiek wyzwanie będzie ciekawsze od tego zajęcia.


Mały, czarnoskóry chłopiec odwiedza w szpitalu swą babcię. Gdy tylko próbuje ją dotknąć jej twarz eksploduje, a zewsząd zbiegają się spragnione krwi, dzikie psy. Ucieczka jest niemożliwa, bowiem cierniste krzewy szczelnie oplotły jego nogi. Mimo to strach wyzwala w nim nienaturalną siłę. Przebiegając przez pola bawełny, pełne białych krzaczków i smutnych niewolników, dziecko mija palące się krzyże. Po chwili zostaje otoczone przez grupkę zamaskowanych mężczyzn w charakterystycznych kapturach Ku- Klux-Klanu. Szubienica już na niego czeka. Krzyk zamiera w ustach.


Anarchist wybudza się z sennego koszmaru. Te same krwawe obrazy nawiedzają go każdej nocy już od dziesięciu lat. Pitiful One przypomina sobie, że on sam miał podobny problem, który trwał blisko dwa stulecia. Miss America stara się pocieszyć kolegę, ten jednak ignoruje te próby wyzywając ją od rasistów. Dziewczyna przeprasza go za swe zachowanie. Dopiero teraz zrozumiała jak wiele zmieniło się od jej śmierci. Następnym razem, w podobnej sytuacji da mu po prostu pstryczka w nos bez używania obraźliwych epitetów. Tyke wciąż jest niepocieszony. Nie zasłużył sobie na to, co go spotkało. Był przecież bohaterem, walczył o szczytne cele. Trzymająca się do tej pory na uboczu postać zabiera głos. Kolejnym sprzymierzeńcem w ich diabelskim planie jest Ancient One, stary mentor Dr Strange, który przypomina mutantowi, że trafił tu za swe próby zaburzenia równowagi pomiędzy życiem a śmiercią. Ma on również inne wieści. Jego dawny uczeń wyruszył właśnie na łowy, a oni są jego zwierzyną. Dlatego muszą zaatakować pierwsi. Tym bardziej, że ciało mistyka spoczywa gdzieś w sanktuarium i jest narażone na wszelkie ataki.


Dr Strnge, Deadgirl, Phantom Rider i Ant-Man docierają do ostatecznej lokalizacji. Rejon spowity jest przez mgłę. Nie ma żadnego punktu odniesienia. W oddali majaczy sylwetka lewitującej postaci. To Mister Sensitive, były lider X-Statix, który nie życzy sobie niczyjego towarzystwa. Deadgirl próbuje przekonać go by im pomógł. To ich ostatnia szansa na wspólną przygodę. Co więcej Anarchist zbuntował się i przeszedł na stronę zła. Dalsze prowadzenie konwersacji przechodzi na mistyka, który postanawia przedstawić swych towarzyszy. Gdy tylko wymawia swe imię i tytuł mutant rzuca się na niego. Z jego głową było i jest wszystko w porządku, toteż nie potrzebuje lekarza. Potyczkę przerywa Phantom Rider grożąc agresorowi ze swych pistoletów. Najwyższy czas określić się i przyłączyć do jednej ze stron.


Jedna z dzielnic Nowego Jorku. Wong dokonuje ostatnich zakupów. Jednocześnie po raz kolejny odrzuca propozycję Dr Richardsa odnośnie pracy dla Fantastic Four. Jak na razie stosunki z obecnym pracodawcą układają się nader korzystnie. Nagle silne ręce wciągają mężczyznę w mrok. Komórka ląduje na ziemi. Pitiful One kontynuuje swą grę.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Statix Presents: Deadgirl #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.