Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 3 » X-Men: The End vol. 3 #2

X-Men: The End vol. 3 #2

X-Men: The End vol. 3 #2

"Men & X-Men" - part 2: "Closing The Ring"

Zapowiedź

Wyprawa do Shi'Ar ujawnia, kto naprawdę stał za atakami na X-Men. Czyżby kolejny szok w tym miesiącu?

Streszczenie

Cytat numeru:

Magneto: "My daughter is dead. Humanity can breathe a little easier, Cyclops. The line of Lehnsherr is no more. So much for Charle's hopes of peace. Now these Shi'ar will learn..to their everlasting sorrow..how this old man makes WAR!"


W Chicago. Spokój wyborczego poranka zostaje zakłócony przez bandę wyrostków goniących młodego chłopaka, który rozwieszał plakaty na murze. Młodzieniec przewraca się, wtedy jego oprawcy rzucają się na niego i dokonują egzekucji w tle wyborczych plakatów panny Pryde.


Chandilar. Na placu spotykają się Lilandra ze swoją strażą imperialną, Xavier, Magneto, Gambit w przebraniu Sinistra z Rachel i Cablem u boku oraz kanclerz. Cesarzowa zabrania egzekucji Xaviera, który kiedyś był jej mężem i jako byłemu cesarzowi przysługują mu wszelkie związane z tym prawa i szacunek. Przydziela mu do ochrony super-strażnika Plutonie. Cable nie może się nadziwić umiejętnością Magneto który otworzył portal między planetarny. Gambita niepokoi osoba kanclerza, która wydaje mu się bardzo znajoma. Kanclerz pyta się Sinistra czy jego żołnierze są w stanie zgładzić Magneto. Ten odpowiada, że Lilandra nie byłaby z tego zadowolona a w kanclerzu rozpoznaje Khana, który dzisiaj zamierza zakończyć rządy dynastii Neramanii.


Charles próbuje rozmawiać z Lilandrą, jest zawiedziony faktem, że nigdy nie powiedziała mu o tym że mają syna. Cesarzowa podkreśla, że to już nie jego sprawa, gdyż jego miejsce jest na ziemi a jej syn kiedyś zasiądzie na tronie i poprowadzi lud Aerie. Xavier opowiada o Warskrullach, które zaatakowały X-Men, a mając w pamięci co przytrafiło się Rachel za rządów Neramani [patrz Uncanny X-Men #466-468 - przyp. Foxdie], Shi'ar jest pierwszym podejrzanym. Lilandra odpiera zarzuty i przypomina jak jej imperium zostało prawie całkowicie zniszczone przez jedną tylko osobę, która na dodatek nosiła twarz Xaviera - Cassandre Nove. Cesarzowa przechodzi do ogromnej sali w której stoją dwa potężne pomniki przedstawiające Sharra - ucieleśnienie ognia stworzenia, oraz K'ythri - ucieleśnienie całkowitego unicestwienia. Dopóki trzymane z dala od siebie, trwają w całkowitej równowadze. Połączone pod postacią Phoenixa, stają się godne swego miana "końca wszystkiego". Xavier nie zdaje sobie sprawy z ryzyka jakie podjęli przybywając do Shi'ar. Lud Aerie wywodzi się z rasy drapieżców, którzy nawet dziś żyją, kierując się bezwzględną zasadą "pazura i krwi", chociaż mogło się wydawać iż stłumili te podstawowe instynkty pod cienką warstwą cywilizacji zbudowanej przez tysiące pokoleń. Jednak jedynym co uchroniło ziemie wiele lat temu, był fakt iż królestwo Shi'ar było pogrążone w chaosie. Teraz ziemia czeka już w kolejce do zaatakowania przez wielką armadę królestwa. Charles mówi o poniesionych stratach w szeregach X-Men i zniszczonej szkole. Lilandra współczuje mu, jednak nie robi to na niej wrażenie w porównaniu z tym jak ogromne straty poniosło jej królestwo z powodu Cassandry. Zagrożenie zawsze pochodziło z ziemi i zawsze X-Men byli w nie zamieszani. Teraz gdy jej ludzie żądają sprawiedliwości poprzez zemstę co innego jej pozostaje? Xavier chce znaleźć lepsze wyjście z tej sytuacji, póki jest jeszcze taka możliwość. Lilandra przypomina o swoim bracie D'Kenie, który pragnął posiąść moc Phoenixa a gdyby to mu się udało doprowadziłby do całkowitej zagłady wszelkiego życia. Kobieta czasami ma chwile zwątpienia w których chciałaby aby tak się stało, pyta się Xaviera czy on czasami też tak myślał? Chuck wysuwa rękę w jej kierunku, a gdy ich dłonie dotykają się przed jego oczami pojawiają się obrazy z przeszłości. Po raz kolejny jest świadkiem przybycia Lilandry do domu Jean Grey. Jednak gdy kosmitka zdejmuje swój hełm okazuje się że to Cassandra Nova. Xavier jest w szoku widząc przed sobą swoją siostrę zasiadającą na tronie w towarzystwie The Brood.


Na ziemi Hank przygląda się portalowi stworzonemu przez Polaris i Magneto i zastanawia się jakim cudem kiedykolwiek X-Men udało się pokonać mistrza magnetyzmu. Spikes wciąż nie mogą nawiązać telepatycznego połączenia z profesorem i Rachel. Iceman dotrzymuje towarzystwa Lornie przy okazji zapewniając jej chłodzenie. Cyclops wpada na pomysł, aby Coocoks spróbowały za pomocą Lorny nawiązać połączenie z Magneto. Eric jest dumny ze Scotta który jak widać uważał na lekcjach fizyki kwantowej. Informuje X-Men, że jak na razie sytuacja w Shi'ar jest spokojna, nawet aż za spokojna.


Kanclerz zostaje właśnie poinformowany o statku Starjammers identyfikującym się kodem imperialnym należącym do Deathbird, który zbliża się do Shi'ar. Gambit jest zaniepokojony zachowaniem, Plutonii która rzuca się na Magnusa. Ta, która w przeszłości prawie poświeciła swoje życie w obronie X-Men przed Cassandrą, teraz próbuje doprowadzić do ich zagłady. Potężny impuls magnetyczny wywołany przez Erica rozchodzi się w promieniu wielu kilometrów i utlenia każdy kawałek metalu zawierający żelazo. Plutiona natomiast wyssała całą energię życiową z Magnusa i przechodzi przez portal, aby dokończyć to co zaczęła.


Na pokladzie Starjammera Binary nadzoruje procedurę lądowania. Aaliyah widzi zakłopotanie Kurta. Ten wspomina swój ostatni film, w którym bohater przygotowuje świetny plan ale na końcu okazuje się że jego przeciwnik wymyślił go pierwszy i cały czas był krok przed nim. Córka Bishopa tajemniczo zapytuje czy życie nie powinno odzwierciedlać sztuki? W tym momencie Phoenix odkrywa, iż to Cassandra Nova kieruje poczynaniami dziewczyny. Jednak jest już za późno. Oprawczyni paraliżuje Carol a do neutralizacji pozostałych wysyła The Brood. Jedyny przeciwnik w historii X-Men, dla którego nie mieli oni litości i wyznawali metody samego Wolverine'a. Przez ostatnie dziesięć lat, myśleli, że ten gatunek wyginał, jednak jak widać tak się nie stało, a Brood są gotowi wyrównać rachunki.


Instytut Xaviera. Plutonia wchłonęła życiową energię Polaris. Przeprasza Cyclopsa i tłumaczy, że znajduje się pod kontrolą Immensity, która właśnie dokonuje zemsty na nich wszystkich. Urządzenia pomiarowe Hanka wskazują, że ciało Plutonii, pod wpływem skondensowanych mocy Erica i Lorny, eksploduje z ogromną silą, która zniszczy całą planetę. Cecelia próbuje zamknąć kosmitę w swoim polu siłowym jednak McCoy odwodzi ją od tego pomysłu, gdyż nawet połączone moce wszystkich tu zebranych nie zdołałyby powstrzymać tej eksplozji. Gdy koniec zdaje się nieunikniony na polu walki pojawia się Hub, która jako teleporter o dużym zasięgu przenosi siebie wraz z Plutonią w odległą przestrzeń kosmiczną gdzie eksplozja tej drugiej kończy ich żywot. X-Men ze smutkiem spoglądają w niebo. Hank przypomina, że Plutonia mówiła o Immensity co w języku Shi'ar oznacza Cassandre Nove. Scott już wie, że profesor będzie ich teraz potrzebować bardziej niż kiedykolwiek, lecz portal po śmierci Polaris i Magnusa został zamknięty. Nagle ciało Lorny podnosi się i ulega transformacji w czystą energię. Kobieta wyjaśnia, że to zasługa jej ojca który dzięki manipulacji polem magnetycznym Chandilaru utrzymuje ich chwilowo przy życiu pod postacią czystej energii. Portal zostaje ponownie otwarty. Cyclop zabiera swoją drużynę (w składzie: X-23, Angel, Captain Britain, Dust, Monet i kilku innych mniej znanych mutantów), pozostawiając Storm jako drugą grupę uderzeniową i zabrania iść Hankowi gdyż w tej walce nie chodzi tylko o to, co stanie się dzisiaj lecz jakie fundamenty zostawią dla budowania przyszłości. Scott poleca McCoyowi, aby był nowym profesorem i nauczał następne pokolenia. Bobby trzyma w ramionach wycieńczoną i umierająca Lorne i nawet w takiej chwili próbuje załagodzić sytuacje żartami. Polaris umiera.


Na Chandilarze Magnus pod postacią czystej energii, rozpacza po śmierci córki i zwraca się do Cyclopsa, iż ludzkość może trochę odetchnąć gdyż ród Lehnsherrów właśnie wyginął. Magneto wypowiada wojnę dla Shi'ar. Bitwa pomiędzy X-Men a strażą imperialną właśnie się zaczęła.


W tym numerze zgineli: Hub, Polaris.


Uwagi:

- Lilandra w rozmowie z Xavierem wspomina o wydarzeniach z New X-Men #123-126.

- Gambit wraz z X-Men walczył z Khanem w X-treme X-Men #10-16


Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.