Avalon » Serie komiksowe » Sentinel Squad O*N*E » Sentinel Squad O*N*E #2

Sentinel Squad O*N*E #2

Sentinel Squad O*N*E #2

"Tin Can Heroes" - part 2: "Growing Pains"

Postacie
Zapowiedź

Dalszy ciąg opowieści o początkach SS1. Piloci wyruszają na swoją pierwszą misję, ale nie wszyscy wrócą z niej w jednym kawałku.

Cytat

Lexington: "Permission to comment on just how much this assignment sucks, cap'n Briggs."
Briggs: "Permission Denied, Lexington, and I'll remind you that I am a corporal, not a captain."

Streszczenie

Pojedynek Sentinel Squad O*N*E z Galactusem na jednej z odległych planet w kosmosie kończy się tragicznie dla Ziemian w momencie, kiedy do walki powraca Silver Surfer. Po jego ataku miejsce stalowych gigantów zajmują metalowe wraki. Pojedynek jest zakończony.


Z powrotem w sali treningowej. Opuszczający symulator Lexington nie kryje swej frustracji spowodowanej ciągłymi treningami w wirtualnym świecie. Marzy mu się, by w końcu przesiąść się do prawdziwych maszyn. James Rhodes informuje wszystkich, że by na to zasłużyć, najpierw muszę przejść przez program treningowy żywi. Po tym briefiengu do Rhodesa podchodzi Valerie Cooper. Przypomina mu, że w każdej chwili może odsunąć od programu każdego z kandydatów do pilotowania Sentineli. James odpowiada, że to nie będzie konieczne. Problem w tym, że Lex miał rację w tym, co mówił. Rhodes sam nigdy wcześniej nie trenował na symulatorach. Od samego początku ćwiczył w zbroi. Jednak pomimo tego ma kilka uwag odnośnie składu zespołu. Niewątpliwie w projekcie znaleźli się ludzie skuteczni, doświadczeni, zaprawieni w bojach, jednocześnie jednak bywają nadpobudliwi i mają problemy z dyscypliną. Najgorzej jednak sprawa się ma w przypadku współpracy i kooperacji, które są kluczowe dla tego projektu. Zebrano oddział wszechstronnie uzdolnionych indywiduów, którzy nie bardzo potrafią poradzić sobie z obowiązkami i odpowiedzialnością wiążącą się z pracą w zespole. W tym temacie pozostało jeszcze dużo do zrobienia. Bardzo też Jamesowi ciąży obecność profesora Emila Winstona, który w największym stopniu odstaje od reszty. Tu Val jest jednak stanowcza i nie zgadza się na jego oddelegowanie. To jeden z najwybitniejszych światowych umysłów w dziedzinie cybernetyki i sztucznej inteligencji. Natomiast największe nadzieje Rhodes wiąże z osobą płk Nathaniala Briggsa. Wzorowy przebieg służby wojskowej, liczne odznaczenia i wyróżnienia. Zdyscyplinowany, silny, odważny, nieustępliwy, idealny żołnierz. James życzyłby sobie sprawdzić w końcu zdolność bojową ich wszystkich w jakiejś misji. Cooper jakby się tego spodziewając przekazuje mu rozkazy gen. Lazera.


Pierwszym zadaniem Sentinel Squad O*N*E jest ochrona senatora w trakcie jednego z wieców przedwyborczych. Istnieje realne zagrożenie dla jego życia ze strony Hydry, która weszła w posiadanie nowej, nieznanej broni. Senator naraził się sponsorując działania skierowane przeciwko terrorystom. Jednak dla pilotów cała ta akcja jest tylko marnowaniem ich czasu. Nagle Rajani dostrzega dwóch podejrzanie wyglądających mężczyzn, u których wykrywa broń. Błyskawiczna akcja kończy się ich złapaniem. Obok Slaytona znajduje się kolejnych dwu, jednak próba ich przechwycenia kończy się wybuchem, gdy jeden z terrorystów detonuje założone na siebie ładunki wybuchowe. Drugim z podejrzanych okazuje się Growing Man, który absorbuje energię kinetyczną i przekształca ją na masę i wzrost. Po kilku wymianach ciosów osiąga rozmiar wieżowca i sytuacja Sentineli robi się naprawdę niebezpieczna. Na dodatek dowodzący akcją Briggs zamiast wydawać polecenia bredzi coś o napierających na siebie ścianach. Growing Man coraz większy i coraz bardziej wściekły łapie Slaytona i pozbawia ago kończyn. W ponoszącym olbrzymie straty oddziale Lex podejmuje dramatyczną decyzję. Wykorzystując swe mutacyjne zdolności wywołuje spięcie w obwodach swego robota i uderza na Growing Mana. W momencie gdy ci dwaj się stykają, następuje gwałtowne wyładowanie elektryczne i podpieczony terrorysta pada nieprzytomny na ziemię. Zgromadzeni nad nim Sentinele zastanawiają się, co tak naprawdę się stało.


Później. Miejsce zdarzenia otoczone jest przez policję i karetki pogotowia. Przybyły gen. Lazer wyraża Val swą dezaprobatę i rozczarowanie z powodu zaistaniałej sytuacji. Jednocześnie piloci obrzucają się nawzajem oskarżeniami za tą niezbyt udaną akcję. Rajani uznaje, że to wszystko wina Nathaniala Briggsa, który w krytycznym momencie spanikował i nie był w stanie wydawać stosownych do sytuacji poleceń. Cooper każe im zaprzestać tej kłótni i okazać odrobinę szacunku wywożonemu właśnie na noszach, pozbawionemu nóg i w krytycznym stanie Slaytona.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.