Avalon » Serie komiksowe » Generation M » Generation M #4

Generation M #4

Generation M #4

"Generation M" part 4

Postacie
Zapowiedź

Czyżby Warren Worthington znowu stracił swoje skrzydła? Tego dowiemy się z wywiadu, którego udzieli Sally Floyd - jeśli oczywiście dziennikarka pożyje na tyle długo.

Cytat

policyjny psycholog: "Serial killers are almost always exposed by their biggest weakness... as much as they want to hide, they especially by a pretty young girl who can get them their publicity."
Sally Floyd: "I'll put him in touch with my agent."

Streszczenie

Po tym, jak nieznany sprawca zrzucił zwłoki na samochód Sally, dziewczyna znajduje się pod opieką medyczną w asyście policji. Funkcjonariusze naciskają na nią, by jak najszybciej opublikować to, co się wydarzyło. Znajdującego się na miejscu Neila proszą o współpracę. W zamian za podanie informacji do publicznej wiadomości, policja zobowiązuje się, by chronić panią Floyd. Ta jednak nie wierzy w ich zapewnienia, gdyż sami nie wiedzą, z czym tak naprawdę mają do czynienia. Poza samymi mutantami, nikt nie jest w stanie powstrzymać tych, którzy nie utracili swych mocy i wykorzystują je w taki bądź podobny sposób.


Wieczorem Floyd staje twarzą w twarz z kongresmenem Sykesem w konfrontacji nadawanej na żywo w telewizji. Sykes standardowo argumentuje potrzebę rejestracji mutantów jako niezbędnego środka do zapewnienia bezpieczeństwa. Na poparcie swych tez przypomina kilka przypadków złamania prawa przez superludzi. Sally kontrargumentuje, że to samo ma miejsce wśród zwyczajnych opbywateli, a jednak nikt jakoś nie próbuje ich rejestrować. Senator ripostuje, że żaden z ludzi nie dysponuje w swym ręku arsenałem zdolnym zniszczyć elektrownię jądrową. Poza tym wyborcy bardziej niż wolności pragną bezpieczeństwa.


Wracając z nagrania Sally spotyka oczekąjącą na nią przy jej samochodzie Sarah Purser. Ta opowiada Floyd, jak fantastycznie było móc latać. To była dla niej prawdziwa wolność, kiedy niczym nie skrępowana przemierzała przestrzeń ponad miastem. Teraz gdy utraciła swe moce i jest przywiązana do ziemi, uważa to za gorsze nawet niż więzienie. Sarah ociera łzy i staje na krawędzi dachu, z którego skacze w dół. Obserwująca całą scenę Sally zamiera przerażona w niemym krzyku.


Następnego dnia w redakcji Floyd przyjmuje wyrazy współczucia od swych współpracowników. Nagle podchodzi do niej nieznany osobnik, który przedstawia się jako Beak. Sally rozpoznaje go. Barnell przyniósł jej instrukcję, w jaki sposób może skontaktować się z X-Men. Gdy dziewczyna zostaje sama, dzwoni telefon. W słuchawce rozpoznaje głos Ghoula. Ten każe jej otworzyć kopertę dołączoną do kwiatów, które tajemniczy posłaniec zostawił na jej służbowym biurku. Dziewczyna zagląda do środka i z przerażeniem wyciąga zdjęcie zabitych w kanałach pod miastem Morlocków.


Sally udaje się do siedziby Morlocków, którzy podobnie jak reszta populacji borykają się z konsekwencjami utraty swych mocy. Niektórzy z nich mogliby teoretycznie wyjść na powierzchnię i spróbować żyć wśród ludzi, jest jednak mało pradopodobne, by udało im się tam przetrwać. Tu czują się dużo bezpieczniejsi. Ci z nich, którzy nie utracili swych mocy, również postanowili zostać i opiekować się pozostałymi.


Wieczorem w swym mieszkaniu Sally, policyjny psycholog i funkcjonariusze obmyślają dalszą strategię postępowania z Ghoulem. Próbują też stworzyć jego portret psychologiczny. Detektywi chcą, by Floyd wystawiła im mordercę.


Następnego dnia Sally spotyka się z braćmi Joe & Jim Prindle, z których jeden do niedawna był bardzo znany i popularny dzięki swym mutacyjnum zdolnościom. Po ich utracie jednak stał się nikim i postanowił wrócić do rodziny, z którą wcześniej zerwał wszelkie kontakty, co jest źródłem licznych kłótni pomiędzy braćmi.


Wieczorem Floyd wyrusza na spotkanie z X-Men. W tym celu udaje się pod wskazany adres, którym okazuje się być okazały wieżowiec w centrum miasta. Na miejscu wita ją kamerdyner, który prowadzi dziewczyną przez tłum znajdujących się wewnątrz ludzi do ustronnego pokoju. Warren Worthington III już na nią czeka. Ta nie może mu darować, że ją kiedyś rzucił i nigdy się już nie odezwał. Angel nie podejmuje jednak wątku. Zaprosił ją tu w zupełnie innej sprawie. Chce, by Sally opowiedziała wszystkim jego historię, po czym zdejmuje płaszcz i pokazuje jej swe plecy, a na nich dwa nieopierzone skrzydełka.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Generation M #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.