Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #183

X-Men #183

X-Men #183

"The Blood of Apocalypse" - "The Hunger"

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse powraca, by oswobodzić swoją rasę z ucisku i opresji oraz zrealizować swoją wizję przyszłości, w której przetrwają tylko najsilniejsi. Tym razem ma po swojej stronie nowych JeĽdĽców, w bardzo zaskakującym składzie!

Cytat

Apocalypse: "This is mutankind's darkest hour..."
Gambit: "Well, he's right about one t'ing"

Streszczenie

Ze szczytu sfinksa przemawia Apocalypse. Jego słowa skierowane są do wszystkich mieszkańców Instytutu Xaviera. Sam siebie nazywa jedyną nadzieją dla mutantów, ich ratunkiem i wybawieniem. Jedyne czego oczekuje w zamian, to całkowita lojalność. Kto nie jest z nim, jest przeciwko niemu. Po tych słowach krwistoczerwona błyskawica rozcina gęsty od chmur nieboskłon, oświetlając stojącą w pozie triumfu postać Apocalypse'a.


Obserwujący z dołu to niezwykłe zjawisko mutanci zastanawiają się co robić. Valerie Cooper proponuje pomoc Sentieneli, jednak Scott stanowczo odmawia. Alex tymczasem każe wszystkim ukryć się w bezpiecznym miejscu. Jednak niektórzy nie podzielają jego zdania. Część z nich uważa, że Apocalypse ma rację. Wybucha kłótnia pomiędzy zwolennikami obu opcji. Szybko jednak zostaje przerwana. Z oka sfinksa wystrzeliwuje pocisk, który eksploduje ponad ich głowami. Val wydaje sentinelom rozkaz do kontrataku. Mutanci tymczasem wiją się na ziemi w spazmach bólu. Wszyscy nagle poczuli nieznany wcześniej sobie głód, który jest skutkiem ataku pierwszego z jeźdźców Apocalypse'a.


Wewnątrz sfinksa. Apocalypse stoi z fiolką swej krwi w ręku. Jest to jednak ilość niewystarczająca i będzie musiał wyprodukować jej dużo więcej. Ma świadomość, że jego plan może się nie udać, co prawdopodobnie zakończy się śmiercią En Sabah Nura. Jeśli jednak do tego dojdzie, to ten świat umrze wraz z nim.


Wewnątrz szkoły. Emma zna już powód potwornego głodu nękającego X-Menów. To przez pocisk z oka sfinksa. Światło w trakcie wybuchu podziałało na siatkówkę oka i odblokowało tą część mózgu, która jest odpowiedzialna za apetyt.


Tymczasem na zewnątrz Apocalypse stoi przy wielkim ołtarzu z kielichem w dłoniach uniesionych do góry. Przed nim w długim rzędzie stoją mutanci, którzy pragną skosztować krwi En Sabah Nura.


W tym czasie niektórzy członkowie Sentinel Squad One zaczynają dziwnie się zachowywać i opuszczają sterowane przez siebie roboty. Ich również zaatakował silny głód. Na tę chwilę czekał Apocalypse, który rozkazuje Ozymandiasowi wypuścić swego drugiego jeźdźca - Wojnę. Wojna, którą okazuje się być Gazer, wylatuje ze sfinksa na olbrzymim, metalowym koniu i atakuje bezbronne bez swych pilotów Sentinele. Apocalypse zamienia swą rękę w broń i przyłącza się do ostrzału robotów. Zgromadzeni wokół ołtarza mutanci w pełnym ekstazy uniesieniu wykrzykują imię wiecznego mutanta. Bezradna Valerie Cooper prosi Scotta o pomoc, ten jednak nie ma czasu na ratowanie swego niedawnego wroga. Natomiast w przyglądającej się Głodowi Rogue rodzą się podejrzenia, że kiedyś go już gdzieś widziała.


Wewnątrz sfinksa. Apocalypse produkuje więcej krwi potrzebnej do obdzielenia tych mutantów, którzy staną po jego stronie. Nagle Ozymandias wyczuwa czyjąś obecność. Apocalypse przewidział to i każe mu odejść. Gdy zostaje sam, z cienia przed nim wychodzi Gambit. Remy utracił wiarę w możliwość pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów. Na dodatek czuje się nierozumiany i nieakceptowany przez X-Menów. Apocalypse tłumaczy mu, że to dlatego, że boją się słuchać prawdy, którą LeBeau bez strachu wypowiada. Jest dużo lepszy od nich wszystkich. En Sabah Nur podaje mu fiolkę z własną krwią, którą Gambit natychmiast wypija.


 

 


 

 

 

"Horsemen of The Apocalypse" - part 2 "Riddles of The Sphinx"


Scenariusz: Peter Miligan

Rysunki: Pasqual Ferry


W trakcie swej ucieczki Shiro natrafia na Apocalypse'a transformującego Gazera w swego jeźdźca. Wykorzystując moment, gdy nikogo nie ma w środku, odpina go od aparatury. Pyta, czy jest w stanie sam iść. Bez nóg Yoshida nie da rady go unieść. Zmieniony Gazer staje przed nim i uderza go z otwartej dłoni, po czym łapie za kołnierz jego kostiumu. Próbuje coś mówić, jednak ma problemy z artykulacją. Shiro słyszy, jak Gazer z trudem wykrzykuje słowo "wojna".

Później. Podwieszony za nogi do instalacji i kompletnie obandażowany Shiro czeka na proces, któremu pragnie poddać go Apocalypse. Ten jest rozczarowany postawą Yoshidy, który mając możliwość ucieczki wrócił po kogoś, kogo nie znał. En Sabah Nur planuje skutecznie wyleczyć go z tej przypadłości. Shiro odpowiada, że od niektórych rzeczy nie można uciec.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #183

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.