Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #68

Ultimate X-Men #68

Ultimate X-Men #68

"Date Night" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Wolverine stawia czoła druzgocącej tajemnicy z przeszłości, podczas gdy reszta bawi się w najlepsze. Nightcrawler i Colossus odkrywają, że mają wspólne zainteresowania, a zbliżenie między Icemanem i Rogue bardzo podnosi temperaturę. No i jeszcze mamy nowego członka drużyny.

Cytat

Colossus: "Kitty, you are back already?"
Shadowcat: "Hey, Pete. Yeah, Spider-Man had some homework he had to do."

Streszczenie

Profesor X nie ma zbyt zadowolonej miny. Właśnie telepatycznie sprawił, iż Lilandra nie jest w stanie wykonać nawet najmniejszego ruchu. Dziewczyna nie bardzo rozumie dlaczego. Xavier wyjaśnia, iż poznał już wcześniej ludzi, którzy wielbili Phoenixa i ci sami ludzie chcieli skrzywdzić jego i jego studentów. Charles chce się natychmiast dowiedzieć, co łączy Lilandrę z Hellfire Club.


Tymczasem Nick Fury szykuje się do pojmania Elliota Boggsa, podejrzanego o zamordowanie swoich rodziców. Chłopak jest zdezorientowany widząc wokół siebie oddział żołnierzy i nie bardzo wie, co się z nim dzieje. Fury wyjaśnia młodzieńcowi, iż jest on prawdopodobnie mutantem, którego moce ujawniły się dopiero tej nocy. Generał sugeruje Boggsowi, aby udał się razem z nimi, jednak ten odmawia i atakuje Nicka kopniakiem, krzycząc, że doskonale wie, co rząd robi z mutantami. Fury rozkazuje żołnierzom obezwładnić chłopaka, jednak bez zrobienia mu krzywdy. Ten jednak nieświadomie zamienia ich karabiny w węże a następnie chwyta się za głowę i zaczyna krzyczeć, aby zostawiono go w spokoju. Polaną wstrząsa mała eksplozja wyrzucając kilku żołnierzy w powietrze, a Nick Fury zleca swoim podwładnym jak najszybciej potraktować dzieciaka środkiem obezwładniającym.


Lilandra otwiera przed Profesorem swój umysł, w którym ukazuje mu Phoenixa w postaci gigantycznego ognistego ptaka. Tak wyglądał przed tysiącami lat, zanim został pojmany i uwięziony. Wędrował sobie wówczas po całym wszechświecie wolny i nieskrępowany przez nikogo. Xavier nie bardzo rozumie, bowiem słyszał wcześniej, że bóstwo to nie jest wcale pokojowo nastawione, a wręcz przeciwnie, jest niszczycielem światów. Kobieta zaprzecza. Phoenix jest istotą, której celem jest odnawianie, przekształcanie i odbudowywanie światów ale nigdy niszczenie i jedynie ludzie, którzy boją się zmian, postrzegają jego działania jako wrogie. Ludzie tacy jak stowarzyszenie Hellfire Club, które stanowi odłam Kościoła Shi'ar sprzed kilku wieków. Zinterpretowali oni przepowienie i doktryny zapisane w księgach kościoła na swój sposób, jednak Lilandra zaznacza, że nie ma z nimi nic wspólnego. Jej religia oparta jest na dążeniu do pokoju i samodoskonalenia się. Członkowie Shi'ar wierzą, iż Phoenix przyniesie pewnego rodzaju raj, utopię dla wszystkich, a nie że jest siłą, którą można wykorzystać do własnych celów. Charles nie jest przekonany. Lilandra proponuje, aby jako najpotężniejszy telepata na ziemi sam sprawdził, czy mówi ona prawdę. Kobieta dodaje, iż jej organizacji bardzo zależy na współpracy z Xavierem, dlatego nie będą mieć przed nim żadnych tajemnic. Gdy Profesor prosi, aby powiedziała mu wszystko na temat Phoenixa, Lilandra zaczyna swoją opowieść. Przed tysiącami lat ogromny ognisty ptak wędrował po całym kosmosie zmieniając światy. Wielu twierdzi nawet, że on sam był stworzycielem wszelkiego życia we wszechświecie. Życia, które stało się jego zgubą. Gdy cywilizacje osiągneły wysoki poziom rozwoju, postanowiły one pojmać Phoenixa, aby móc go kontrolować i tym samym kontrolować własne przeznaczenie. Kilkadziesiąt różnych ras połączyło swe siły w wojnie przeciwko bóstwu. Wojna trwała tysiąc lat, jednak zakończyła się porażką Phoenixa. Ognisty ptak nie mógł być unicestwiony, więc postanowiono go uwięzić. Setki statków kosmicznych otoczyło go w przestrzeni i umieściło w specjalnej klatce. Miliony mniejszych i większych skał uformowały wokół niego planetę, która stała się jego więzieniem. Planeta ta nazywa się dziś Ziemią, a w jej jądrze, według wierzeń Shi'ar, zamknięty jest właśnie Phoenix.


Instytut. Scott i Jean leżą na łóżku i chłopak pyta, czy dobrze się spisał. Dziewczyna odpowiada w żartach, iż z pełną oceną musi jeszcze poczekać. Tymczasem Bobby ubierający się po nocy spędzonej z Rogue zastanawia się co teraz. Marian wyjaśnia, że teraz to ona wymknie się po cichu do swojego pokoju, aby nikt jej nie zauważył, a następnie uda się do Sali Ćwiczeń na trening. Iceman miał jednak na myśli co teraz między nimi. Rogue odpowiada, że wygląda na to, iż znów są razem. Oboje przyjmują tę wiadomość z uśmiechem.


Wolverine nie może uwierzyć w to co właśnie usłyszał. Sabretooth próbuje przekonać go, że naprawdę jest jego synem. Twierdzi, iż każdego dnia powracają do niego nowe wspomnienia i pyta, czy nie ciekawi Logana kim jest jego matka. Wolverine nie kupuje jednak bajeczki Creeda a ten oświadcza, że nic go to nie obchodzi i że czas na rozmowę właśnie się skończył, po czym obaj rzucają się na siebie z wysuniętymi pazurami. Victor rani Logana w bok, lecz wówczas zostaje trafiony błyskawicą przywołaną przez Storm i po chwili ucieka. Ororo podbiega do leżącego przyjeciela pytając czy wszystko w porządku. Ten przyznaje, iż owszem oberwał dość poważnie, ale bywało z nim dużo gorzej.


Lilandra kontynuuje opowieść. Phoenix nie tyle umieszczony jest w jądrze Ziemi, ale sam to jądro stanowi. Przez setki lat od powstania planety na jej powierzchni zaczęło rodzić się życie. Cywilizacje, które uwięziły ognistego ptaka już dawno wyginęły. Bóstwo wyczuło życie rozwijające się na Ziemi. Wielu twierdzi, że to wpływ Phoenixa doprowadził do powstania inteligentnych form życia, do ewolucji i w konsekwencji do pojawienia się mutantów. Założyciele religii Shi'ar przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie historię o Phoenixie oraz towarzyszące jej przepowiednie. Jedna z nich mówi o śmiertelniku, który zostanie nawiedzony przez ognistego ptaka i dzięki niemu Phoenix odrodzi się, aby znów być wolnym i powrócić do wędrówek po wszechświecie. I to właśnie sprowadza Lilandrę do Xaviera. Kobieta wierzy, że to Jean Grey jest osobą, o której mówią przepowiednie i oferuje Profesorowi wsparcie finansowe w zamian za możliwość przeprowadzenia testów na Marvel Girl. Charles zaznacza, iż będzie musiał porozmawiać ze swoją studentką, zanim odpowie na tę ofertę.


Nieco później. Powracająca taksówką do Instytutu Kitty zastaje przed drzwiami posiadłości pogrążonego w zadumie Petera. Na pytanie czy coś się stało, Kolos odpowiada, iż nie jest w nastroju do rozmów i chciałby zostać sam. Tymczasem w holu Szkoły dziewczyna natrafia na Nicka Fury, który wraz z kilkoma żołnierzami przytransportował obezwładnionego i nieprzytomnego Elliota Boggsa. W tym momencie pojawia się również Profesor, który własnie wrócił z kolacji z Lilandrą. Generał Fury wyjaśnia Xavierowi, że chłopak którego przywieźli jest mutantem, a jego moce niedawno się ujawniły, więc Boggs nie potrafi jeszcze nad nimi panować. Posiada on zdolności zmieniające rzeczywistość i stanowi zagrożenie zarówno dla ludzi wokół jak i dla siebie samego. Nick postanowił oddać dzieciaka pod opiekę Charlesa, mimo że współpraca X-Men ze S.H.I.E.L.D dobiegła końca, ponieważ według niego Xavier jest jedyną osobą, która może pomóc Elliotowi. Opuszczając Instytut, Fury mija w drzwiach trzymającego się za bok Logana, który pyta, co sprawiło, że akurat tego chłopaka postanowił oddać we właściwe ręce, zamiast zwyczajnie go zabić. Generał udaje, że nie ma pojęcia, o co chodzi.


Sabretooth dociera do laboratorium, w którym oczekuje na niego doktor Cornelius. Mężczyzna zdodał przeżyć katastrofę helikoptera [w "Ultimate X-Men #60"] jednak ma poważnie zdeformowaną twarz i prawą rękę. Na pytanie co takiego Creed powiedział Wolverine'owi, że zdołał się do niego zbliżyć bez większych problemów, Victor odpowiada, że nic istotnego, po czym wręcza doktorowi kawałek lewego boku Logana, który zdobył w trakcie walki. Wyraźnie zadowolony Cornelius oznajmia, że skoro nie mogą zmusić Wolverine'a do powrotu to zrobią sobie własnego.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #68 Ultimate X-Men #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.