Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 3 » X-Men: The End vol. 3 #3

X-Men: The End vol. 3 #3

X-Men: The End vol. 3 #3

"Men & X-Men" - part 3: "Hinge of Fate"

Zapowiedź

Grupa uderzeniowa Cyclopsa stawia czoła nowej i ulepszonej Gwardii Imperialnej Shi'Ar, podczas gdy inna grupa X-Men przemierza Wszechświat, by odnaleĽć Phoenix, a Gambit spotyka się z Konsulem Shi'Ar, udając Sinistera.

Cytat

Gambit: "I want your life."
Kanclerz: "I've heard that threat from armies, Gambit. From entire empires. You don't scare me."
Gambit: "Hey, I don't care.

Streszczenie

W Chicago. Karetka zabiera ciało skatowanego chłopaka, w tle widnieją plakaty Katherine Pryde. W radiu słychać komentarz odnośnie odbywających się wyborów i ich niemożliwego do przewidzenia zwycięzcy. W telewizji Alice Tremain obraca zamordowanie chłopaka przeciwko Pryde twierdząc, że to tylko dowodzi, jak wielkie różnice dzielą ich dwa gatunki. W telewizyjnym wywiadzie z Larry Kingiem Kitty przedstawia sylwetkę zabitego nastolatka, Jake'a Delilo. Mówi, że jest wielu takich jak on, młodych ludzi, którzy choć nie mogą jeszcze głosować, to starają się wspierać kandydata, w którego wierzą, rozwieszając plakaty i roznosząc ulotki od drzwi do drzwi. Jake był jednym z nich i został pobity przez bandę wyrostków, dla których wolność to tylko kolejne nic nieznaczące słowo. Mutantka kontynuuje, pytając czy teraz rządzi nimi głównie strach o to, co przyniesie przyszłość? Według niej życie to dar, tak jak każdy oddech i krok są wyrazem nadziei, że budując dzisiaj stworzymy lepsze jutro. Jake już nie będzie miał tej szansy, więc ich obowiązkiem jest podtrzymać tę nadzieję za niego i zadedykować mu miasto i świat, z którego byłby dumny.

W przestrzeni kosmicznej niedaleko od Ziemi, Blackbird z Bishopem, Icemanem, Storm i Psylocke na pokładzie leci w stronę Shi'ar. Oni są planem B. Wlatują w paszczę Acanti, po czym znikają w portalu.

Na Chandilarze rozgorzała walka między X-Men i strażą imperialną. Cyclops jest zaskoczony, widząc Magneta wciąż przy życiu, ten uspokaja go, że póki co żyje pod postacią czystej energii. X-23, Captain Britain i Karima mają się zająć najsilniejszymi z przeciwników. Kanclerz jest zaskoczony odwagą X-Men, ale jego podwładna przypomina mu o wyższych celach, które na niego czekają. Gambit [wciąż w przebraniu Sinistera - The last Foxdie] postanawia udać się za Kanclerzem. Rachel postanawia mu pomóc, gdy Cable chce zostać i pomóc swojemu ojcu. Rodzeństwo uściskuje się na pożegnanie.

Captain Britain dzielnie walczy z Monstrą i Commando, gdy dopada go Red Shift. Na szczęście w porę z pomocą przychodzi X-23, przecinając głowę agresora. Braddock jest w szoku widząc tak brutalne działanie. Cyclops próbuje przemówić do przestraszonej Spike, aby połączyła go z Archangelem, gdyż w tej chwili potrzebuje jego wzroku. Scott każe jej spojrzeć w jego umysł, aby zobaczyła, iż jest on równie przerażony, ale wszyscy na Ziemi liczą na nich i muszą wykonać zadanie. Magneto narzeka, że byłoby im łatwiej, gdyby zabrali ze sobą resztę drużyny.

W sali tronowej Lilandry Cassandra otoczona przez Brood uświadamia Charlesa, że on i jego X-Men są już praktycznie martwi. Chuck odpowiada, że powinna zdawać sobie sprawę, że nie poddadzą się bez walki i zamienia swoją energię telepatyczną w fizyczną [nie pytajcie, to tylko Marvel i jego prawa fizyki - prof. Foxdie] postać, niszcząc Brood i tron. Cassandra jest pod wrażeniem zdolności brata, który ponawia swój atak, tym razem uderzając w klatkę piersiową swojej siostry. Nova konając pada w jego ramiona, po czym zamienia się w zieloną galaretę, która okazuje się być częścią straży imperialnej i wchłania psychikę Xaviera. Całe przedstawienie przenosi się teraz do umysłu Xaviera, gdzie zasiada on w szkolnej ławce, a przed nim siedzi Cassandra. Na tablicy widnieje wielkie X, a obok niej stoi Jean w roli nauczycielki, w białym uniformie z symbolem Phoenix na piersi. Nova oznajmia, że uwięziła jego umysł tak, jak to on uczynił kiedyś z jej. Wraca pamięcią do łona matki, w którym walczyli o dominację i wtedy to Chuck zwyciężył [wiecie, udusił Cassandrę, jak byli jeszcze w łonie matki, sick bastard - wstrząśnięty Foxdie], teraz role się odwracają.

Gambit i Rachel podążają za Kanclerzem, który mówi, że chwile takie jak ta są rzadkie i trwają krótko, dlatego trzeba wykorzystać nadarzającą się okazję. Remy jest zaskoczony zaufaniem, jakim obdarzył ich Kanclerz. Ten robi to jednak w myśl powiedzenia "trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej". Khan wskazuje na siebie jako lepszego władcę, zniszczenie X-Men traktuje jak wojskową konieczność, po prostu likwiduje swoich potencjalnych wrogów, albo prowokuje ich do działań, które wyeliminują gwardię broniącą Lilandrę. Jakikolwiek będzie wynik walki, on wygra. Którakolwiek ze stron zwycięży, będzie na tyle osłabiona, iż nie będzie stanowić dla niego zagrożenia. Gambit zauważa, że brzmi on dość pewnie siebie, pyta więc, czy robił to już wcześniej? Kanclerz odpowiada, że często, na co Remy pyta, w jak wielu rzeczywistościach? Khan orientuje się, że nie ma do czynienia z genetykiem, lecz ze złodziejem, który chce najwidoczniej wykraść jego sekrety. Gambit ładując kartę w dłoni oświadcza, że sekrety może zatrzymać dla siebie, on chce tylko jego życia. Kanclerzowi groziły już całe armie wielkich królestw, więc nie jest on w stanie go przestraszyć. Remy'ego to nie obchodzi, rzuca kartę, lecz Khan jej unika. Wystrzeliwuje z dłoni wiązkę energii wprost pod nogi Gambita, a następnie rzuca się, aby zadać cios. Remy unika go i odrzuca uderzając nogami. Kanclerz posyła kolejną wiązkę energii, tym razem celniej trafiając i raniąc Gambita. Remy ostatkiem sił sięga kilku kart i rzuca nimi w Khana, który wypuszcza kolejną wiązkę energii. Ta trafia do celu, po raz kolejny raniąc LeBau. Kanclerz triumfuje, unosząc ręce w geście zwycięstwa. Nagle zauważa asa kier wbitego w środek swojej zbroi. Remy leżąc na ziemi ostrzega, aby zawsze uważał na przeciwnika, który zostawia najlepsze na koniec. Pstryka palcami, a as zaczyna emanować energią. Gambit dodaje, iż to za Rogue. Khan wykrzykuje, że nie może tak skończyć, po czym rozrywa go eksplozja.

Cyclops upomina Spike, aby skupiła się na połączeniu go z Archangelem. Scott prosi Warrena o spojrzenie na pole walki z "boskiego punktu widzenia". Dzięki temu Cyclopsowi udaje się dostrzec głównego stratega straży imperialnej - Mentora. Scott nakierowuje Angela i Monet, którzy trzymają kawałki luster, na odpowiednie pozycje i wystrzeliwuje swój promień optyczny, który po odpowiedniej serii odbić likwiduje Mentora. Gdy cała trójka cieszy się z osiągniętego sukcesu, chwila nieuwagi kosztuje Archangela życie z ręki innego strażnika. Scott pada na kolana wykrzykując imię swojego długoletniego przyjaciela, jest załamany. Korzystając z jego chwili słabości inny strażnik - Scintilla rzuca się na niego od tyłu, lecz Dust w porę reaguje i skręca jej kark.

W sali tronowej Lilandry, Rachel znajduje Charlesa lewitującego nad zniszczonym tronem, zamkniętego w zielonej poczwarze. Postanawia sprawdzić, co znajdzie w astralnej części. Zastaje tam posiadłość w swojej pierwotnej wersji, w garażu Pontiaca Firebird i Chevy Nova. Wewnątrz budynku zastaje mniej pocieszający widok. Xavier siedzi w ławce, a z jego ust i oczu wypływają wspomnienia, które są źródłem wszystkiego, co widziała Rachel. W bólu wymawia imię Jean. Rachel domyśla się, że postrzega ją jako jej matkę i podchodzi do niego zapewniając, że wszystko będzie dobrze. Drzwi za nią zatrzaskuje Cassandra, po czym przytwierdza Phoenix do tablicy za pomocą wielkiego X. Jak się okazuje, Nova również postrzega Rachel jako jej matkę. Cassandra wkłada rękę w głowę mutantki, szukając jej mózgu, ale niestety nie znajduje go tam. Podchodzi do Charlesa i spija z palców jego wypływające wspomnienia. Mówi o tym, jak długo zajęło jej planowanie i przygotowywanie na ten moment. Charles mamrocze, że jego X-Men powstrzymają ją. Cassandra nie ma co do tego wątpliwości, gdy jej palce zamieniają się w szpony. Jedną ręką chwyta głowę Rachel, a drugą Lilandry, po czym pyta się o ostatnie słowo. Lilandra mówi tylko, jak bardzo kocha Charlesa. Dla Novy jest to zbyt przewidywalne i nawet nie chce słyszeć, co ma do powiedzenia Rachel. Gdy Charles spogląda na nie, Cassandra zaznacza, że to dopiero początek, po czym na twarz Xaviera bryzga strumień krwi.

W tym numerze zginęli:
Archangel, Khan

Uwagi:
- Acanti to ogromne wielorybopodobne stworzenia, które latają w kosmosie i mogą służyć jako portale międzygwiezdne. Brood stuknęli jednego z nich w Ms. Marvel vol. 2 #2
- Więcej na temat przeszłości Xaviera i Cassandry Novy dowiecie się z runu Morrisona w New X-Men #114 - #126

Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.