Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #26

Cable & Deadpool #26

Cable & Deadpool #26

"Born Again" - part 1: "With Eyes Closed"

Postacie
Zapowiedź

To jest prequel - trudne słowo - do okupującego strony X-Men historii z udziałem Apocalypse'a. Cable i Deadpool wiedzą już co się święci (no dobra, Nate wie trochę lepiej niż Wade), ale marne mają szanse powstrzymać wydarzenia nim skonkludują - również trudne słowo. Wade? Coś ty mi tu napisał? Co to jest chimichanga?

Cytat

Deadpool: "You should have stayed outside."
Irene: "Of course I should have, but who's going to make sure you don't do something incredibly stupid that results in the destruction of the known universe?"
Deadpool: "Well, certainly not me."

Streszczenie

Tysiące lat temu, pojawił się pewien człowiek zwany Podróżnikiem. Był dziwną istotą, na poły z krwi i kości, na poły z metalu. Przybył nie wiadomo skąd, by walczyć z elitarną grupą wojowników, zebranych z całego świata, znanych pod nazwą odpowiadającą dzisiejszemu określeniu Dark Riders. Pokonując wybranych, zmienił bieg historii, choć uczynił to zgonie z zasadą przetrwania najsilniejszych, której hołdowali. Następnie staną twarzą w twarz z ich mistrzem, którego poszukiwał przez tak wiele krain, by stoczyć z nim ostateczny pojedynek. En Sabah Nur nie był jeszcze wtedy wszechpotężny i nie władał cudowną technologią, lecz zdołał pokonać przeciwnika, któremu brakowało doświadczenia. Kiedy jednak próbował zabić człowieka z krwi i metalu, okazało się to trudniejsze, niż mogłoby się jawić. Człowiek jutra nie wykrwawił się, kiedy odciął mu rękę, lecz sięgnął po nieznaną broń, którą zgładził wielkiego wojownika. Następnie na powrót przyprawił sobie utraconą kończynę, a pozostający przy życiu Jeźdźcy pokłonili mu się, uznając wyższość najsilniejszego. On zaś podszedł do skryby, który obserwował walkę i ocierając w jego dłonie krew poległego wojownika rzekł Ozymandiasowi, by zapamiętał ten dzień i lekcję, jaką otrzymał, albowiem bycie silniejszym nie jest celem, lecz środkiem i obowiązkiem, gdyż nakłada na silniejszego powinność opieki nad słabszymi. Podróżnik odszedł w przyszłość, pozostawiając po sobie naukę.


Ozymandias wspomina ten dzień teraz, gdy w podziemiach świątyni w Akkabie przygotowuje się na ponowne przyjście swojego pana i władcy. Miał dużo czasu by zastanowić się nad lekcją, której udzielił mu Podróżnik i wyciągnąć z niej wnioski.


Providance. Chociaż ciągle rozpraszają go fragmenty programów z kilkudziesięciu ekranów w centrum łączności, Deadpool próbuje się skupić na rozmowie z Irene i resztą ekipy Cable'a. Okazuje się, że Nathan zniknął dwa tygodnie temu i nawet Black Box nie potrafi zlokalizować jego śladu, dlatego zdecydowali się na ten ryzykowny krok i poprosili o pomoc Deadpoola. Wade oczywiście jest przekonany, że za chwilę olśni wszystkich, więc najpierw zmusza Irene, by powiedziała głośno, że potrzebuje jego pomocy, a gdy dostaje czego chciał, wypowiada dostojnie słowa: "teleportacja dla dwóch" i... nic się nie dzieje. Najwyraźniej ta sztuczka już nie działa, więc wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie poszukać Nathana staromodnym sposobem. Black Box twierdzi, że tuż przed zniknięciem, Summers zainteresował się kilkoma powiązanymi ze sobą kradzieżami egipskich artefaktów z muzeów i to jest jak na razie ich jedyny ślad. Chcąc, nie chcąc, Wade i Irene muszą wspólnie wyruszyć do Egiptu.


Po upływie kilku wieków, Ozymandias ponownie spotkał na swej drodze Podróżnika. Tym razem było to w Chinach. Nieznajomy zaatakował wieśniaków, przewożących na wozie niespotykaną w tamtych czasach machinę i zmusił ich, by zabrali go do swego władcy. W obozie, natknął się na Ozymandiasa i zażądał wyjaśnienia, skąd jego pan zdobył technologię, pochodzącą z odległej przyszłości. Jakież było jego zdziwienie, gdy skryba oświadczył, że pomylił się, a urządzenie to pochodzi z zamierzchłej przeszłości.


Deadpool i Irene dotarli do Akkaby, kierując się informacjami od Black Boxa, który wyśledził ciężarówkę, wynajętą przez Nathana przed tygodniem. Wilson przebija się przez wejście do świątyni, ale Irene podąża za nim mimo ostrzeżeń, twierdząc, że ktoś powinien mieć go na oku. Wewnątrz znajdują wyryte na ścianach chińskie znaki, które dzięki wizualnemu połączeniu natychmiast identyfikuje Black Box. Zajmuje mu chwilę odczytanie starożytnego dialektu, ale już po chwili informuje, że tekst mówi o przygotowaniach do powrotu Apocalypse'a. Słysząc to imię, Wade dostaje fanowskiej gorączki i biegnie w głąb korytarza, krzycząc, ze Apocalypse to jego ulubiony złoczyńca. W kolejnej sali już czekają na niego koszmarni strażnicy świątyni, ale spotkanie z nimi jeszcze podsyca jego entuzjazm, bo przypominają mu figurki z linii McFarlane'a [kojarzy ktoś Spawna? - Gil ;)]. Kiedy on rzuca się w wir walki, Irene próbuje znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce, a przy okazji przekazać Black Boxowi jak najwięcej informacji, które mogłyby pomóc zorientować się w sytuacji. Znajduje w głębi sali olbrzymiego sfinksa, z którego wydobywa się dziwne światło, a na podstawie analizy promieniowania, Black Box stwierdza, że pokrywa się ono ze wzorem pochodzącym od Statku, którego kiedyś używał Apocalypse. Kiedy bezgłowy strażnik pada tuż za nią, Irene zaczyna krzyczeć, a wtedy drzwi wewnątrz sfinksa zaczynają się otwierać. Natychmiast zjawia się Deadpool, który pyta o powód krzyku i dostaje ostrą reprymendę za straszenie jej i ściąganie za sobą kolejnych przeciwników. Nie pomaga tłumaczenie, że chciał dobrze, ale zaraz potem kłótnia zostaje przerwana, gdy pada na nich światło zza drzwi i ktoś pojawia się w przejściu. Wade prawie wyskakuje ze skóry, tak jest podekscytowany, ale Irene sprowadza go na ziemię, mówiąc, że skoro nie dał rady grupie strażników, na pewno nie da rady powstrzymać powrotu Apocalypse'a. Niespodziewanie, nacierający Dark Riders zatrzymują się i klękają przed zbliżającą się postacią, ta zaś wita przybyłych po imieniu. Ku ich ogromnemu zdziwieniu, Cable stwierdza, że wcale nie zamierzał powstrzymać powrotu Apocalypse'a. Za nim posłusznie podąża Ozymandias.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #26 Cable & Deadpool #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.