Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #184

X-Men #184

X-Men #184

"The Blood of Apocalypse" - "War - What Is It Good For?"

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse powrócił i gotów jest do wojny z ludzkością! Nic nowego? No, nie wiem... Tym razem ma nowych wspólników, z którymi X-Men mogą sobie nie poradzić. Nie chodzi tylko o to, że może ich pokonać ten koleś z okładki, ale o prawdziwy szok, jaki dopiero ich czeka.

Cytat

Bobby Drake: "Another Celestial ship? Have those guys got a production line, or what?"

Streszczenie

Instytut Xaviera. Rouge walczy w powietrzu z Famine - jeźdźcem Apocalypse'a. Dziewczyna zwiększa dystans pomiędzy nimi i wtedy Havok atakuje z pokładu Blackbirda. Widać tylko jaśniejące od eksplozji światło i za chwilę nieprzytomy Famine zaczyna szybko spadać. Rouge łapie go i transportuje na pokład odrzutowca.


Wewnątrz sfinksa. Ozymandias informuje swego pana o atakujących X-Men i zaginięciu Famine.


Na pokładzie Blacbirda. Rouge rozpoznaje w swym przeciwniku Shiro. Cyclops natomiast przygląda się z góry ścielącym teren przed instytutem szczątkom Sentineli. Na niektórych z nich widać świętujących mutantów.


Wewnątrz sfinksa. Apocalypse postanawia odbić swego jeźdźca. Ozymandias natomiast proponuje, by stworzyć nowego i zapomnieć o starym. En Sabah Nur nie wyraża jednak na to zgody, każe za to zająć się swemu słudze przygotowywaniem jego krwi, by jak najwięcej z pozostałych 198 mutantów zdążyło ją wypić, zanim Apocalypse uwolni zarazę. Ozymandias tę troskę o mutantów traktuje jako słabość, a obecną postawę Apocalypse'a jako próżniaczą, gdyż ten swymi działaniami szuka tylko poklasku i aplauzu. Wściekły Apocalypse ostrzega Ozymandiasa. Ten jednak nic nie robi sobie z jego gróźb i przyjmuje bojową pozycję. En Sabah Nur postanawia dać nauczkę niepokornemu słudze i wbija go pięścią w ścianę. Przerażony Ozymandias błaga Apocalypse'a, by przestał. Ten każe wynosić się swemu słudze. Ozymandias udaje się do swojej prywatnej komnaty.


Przed instytutem. Mystique stara się przekonać X-Men, by wykorzystali Pulse'a w walce. Ten gdy tylko zbliży się do Apocalypse'a, pozbawi demona mocy i wtedy mutanci łatwiej go pokonają. Jak się jednak okazuje, sam Augustus nie jest pewien, czy uda mu się to zrobić. Demon może okazać się zbyt potężny dla Pulse'a.


Sfinks. Ozymandias udaje się do War'a, któremu przypomina o złożonej obietnicy. Teraz nadszedł czas, by Gazer spłacił swój dług, co ma uczynić zabijając Apocalypse'a.


Do rozmowy X-Men przyłącza się Val, która pragnie podziękować mutantom za udzielenie pomocy Sentinelom.


W instytucie tymczasem Emma stara się wysondować myśli Shiro. Nagle wchodzi Colossus w towarzystwie Ozymandiasa, którego znalazł myszkującego wokół szkoły. Ten chce pomóc X-Men pokonać Apocalypse'a. W tym celu wskaże im sekretne wejście do sfinksa.


Wewnątrz sfinksa tymczasem War przekazuje Apocalypse'owi informację o zdradzie Ozymandiasa.


X-Men przedzierają się wąskimi korytarzami fortecy En Sabah Nura. Po długiej i niezbyt komfortowej wędrówce docierają do serca budowli, którą stanowi obszerna komnata z przecinającym ją pionowo promieniem światła. Ozymandias tłumaczy, że autorami statku są Celestiale.


Apocalypse kontaktuje się z Pestilencem, który zdołał wypełnić zlecone mu zadanie. Niespodziewanie Apocalypse pyta go, czy nie uważa swego pana za słabeusza, czy przypadkiem potężny En Sabah Nur nie stał się ostatnio zbyt sentymentalny. Pestilence odpowiada, że mogą ograniczyć zniszczenia, jakie mają być następstwem wypuszczenia przez nich zarazy, poprzez skierowanie jej na jeden konkretny gatunek czy rasę. Apocalypse jest jednak innego zdania. Sam ma być silny i tylko najsilniejsi mogą przetrwać. Zaraza zaatakuje wszystkich po równo i zabije każdego, kto wcześniej nie wypił jego krwi. Połączenie zostaje zakończone i Apocalypse zostaje sam. Nie trwa to jednak długo, gdyż już po chwili wyczuwa zbliżającego się zdrajcę.


X-Men osiągają w końcu komnatę En Sabah Nura. Ten nie jest jednak zaskoczony ich obecnością. Za chwilę za plecami X-Men stają mutanci, którzy przeszli na stronę wiecznego demona. Do konfrontacji jednak nie dochodzi, gdyż Apocalypse prezentuje swego najnowszego jeźdźca - Death. Przerażona Rogue rozpoznaje w nim Gambita.


 

 


 

 

 

"Horsemen of The Apocalypse" - part 3 "Riddles of The Sphinx"


Scenariusz: Peter Miligan

Rysunki: Clayton Henry


Gambit przygotowywuje się do procesu transformacji. Odmawia przy tym przyjęcia jakichkolwiek środków znieczulających. Ozymandias jest pod wrażeniem, a Apocalypse docenia ten fakt. Nie potrafi jednak odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób działają te przerażająco wyglądające urządzenia. Coś zaczyna wgryzać się w plecy Remey'ego. Rozpoczyna się przemiana. Apocalypse uważa, że ze swymi umiejętnościami LeBeau powinien przewodzić X-Men. To że go odrzucili, to był ich największy błąd i teraz Gambit będzie mógł wreszcie pokazać X-Men, jak bardzo ich nienawidzi. Ledwie słyszalnym głosem Remy zaprzecza. Nie zrobił tego z nienawiści do mieszkańców instytutu. Przeciwnie. Zrobił to z miłości do nich. Po M-Day potęga Apocalypse'a jest bardzo potrzebna przerzedzonym siłom X-Men. Jednak jeśli się okaże, że En Sabah Nur nic się nie zmienił i nie zależy mu na życiu mutantów tak, jak mówi, Remy będzie tuż za nim i go powstrzyma. Apocalypse rusza ku wyjściu. Jednak Ozymandias ma wątpliwości, co do intencji Gambita i powodów, dla których tu przyszedł. Te obawy są obce wiecznemu mutantowi. Po transformacji nic nie pozostanei ze starego LeBeau.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #184 X-Men #184

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.