Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 3 » X-Men: The End vol. 3 #4

X-Men: The End vol. 3 #4

X-Men: The End vol. 3 #4

"Men & X-Men" - part 4: "The Die is Cast!"

Zapowiedź

Zjednoczenie rodziny wydaje się mało istotne na tle wielkiego zamieszania w Imperium Shi'Ar, ale będzie miało istotne konsekwencje. A tymczasem, na ziemi trwa głosowanie...

Cytat

Storm: "Bobby, we must stop the battle!"
Iceman: "Absolutely! that's why we're here, fearless leader. To kick major Shi'ar buttskis!"
Storm: "I'm not talking about victory, Robert. (...) We have to stop the fighting completely, NOW!"
Iceman: "Well... I'm open to bright ideas."

Streszczenie

W Chicago. Kitty spotyka się ze swoją terapeutką, dr. Maureen Lyszinski, z którą spotykała się prawie przez połowę jej dotychczasowego życia. Katherine spogląda w okno mówiąc, że muszą wygrać. Lyszinski podkreśla, że Kitty ciągle używa liczby mnogiej, co ta usprawiedliwia starym nawykiem. X-Men właśnie walczą o życie całej rasy ludzkiej i ona z chęcią by do nich dołączyła. W dalszej rozmowie podkreśla, że musi wygrać wybory, aby pokazać światu, że mutanci nie są żadnymi potworami. Sama zbyt wiele się wycierpiała i dla swoich dzieci chce czegoś lepszego.

Na Chandilarze przed walczącą gwardią imperialną i X-Men pojawia się hologram Xaviego (opętanego obecnie przez Cassandrę), który trzyma w rękach głowę swojej matki wykrzykując, że zabił ją Charles Xavier, za co X-Men muszą zginąć. Scott jest przekonany, że chłopak musi być w błędzie, gdyż Chuck za bardzo kochał Lilandrę, żeby móc ją zabić. W tym momencie nadlatuje ogromna pięść Titana, ale Summersowi udaje się uskoczyć w ostatniej chwili. Uderzenie jest na tyle silne, że niszczy platformę na której stali Cable, Phoebe, Dust i Cyclops. Xavi pęka z zachwytu oczekując zagłady mutantów. Spike w akcie paniki powtarza że spadają, Scott prosi ją o uspokojenie i chwyta ją pod ramię, a drugą ręką udaje mu się złapać Dust. Całą trójkę telekinetycznie łapie Cable. Titan, pewny siebie, że Cable nie jest w stanie nic mu zrobić dzięki blokadom psychicznym, zamierza zaatakować po raz kolejny. Nagle krzyczy z bólu. X-23 rozcięła jego ogromną piętę. Cyclops wykorzystuje sytuację i wystrzeliwuje promień w stronę agresora, a następnie rozkazuje Monet uderzyć w niego. M z całych sił uderz w twarz giganta mówiąc, że to w imię Archangela. Upadek tak wielkiej masy powoduje drgania i rozpad okolicznych budynków. Cable uspokaja pozostałych, że jego telekinetyczna lina wytrzyma. Dust nie chce narażać życia Cyclopsa i prosi, żeby ją puścił. Ten oznajmia, że cokolwiek się stanie, nie pozwoli jej spaść. Pole walki rozpada się. Wściekły Xavi krzyczy, że to on powinien wygrać.

W strefie astralnej Cassandra kontynuuje tortury nad swoim bratem, zapominając kompletnie o przybitej do tablicy Rachel. Marvel Girl przez większość swojego życia wypierała się swojego pochodzenia. Jej matka była połączona z jedną z pierwotnych sił stworzenia. W końcu sama Rachel zrozumiała, jak wielką moc posiada. Nova otwiera głowę Xaviera z zadowoleniem nie znajdując już nic w środku, dzięki czemu będzie mogła ją wypełnić swoją esencją. Dzięki połączonym mocom jej i Xaviera będzie w stanie wymazać X-Men, a to tylko początek. W tym momencie przez jej głowę przechodzą palce Rachel, która proponuje jej jeszcze raz to przemyśleć.

Przed pałacem Cyclops dziękuje Cable�owi dodając, jak dumny jest z niego. Nadchodzą kolejni strażnicy królewskiej gwardii. Scott rozkazuje Phoebe stać jak najbliżej niego, aby nie zerwać telepatycznego połączenia i dodaje, aby nasłuchiwała w poszukiwaniu Celeste. Dla Cable�a wydaje polecenie znalezienia Rachel i Gambita, pomimo jego chęci pozostania u boku ojca. Lewitujący Magneto oznajmia, iż jeśli jego percepcja lokalnych pól magnetycznych pobliskich planet się zgadza, to ich plan B właśnie przybył.

W przestrzeni kosmicznej z portalu wyłania się Acanti i połyka Starjammera. Aliyah jako matka The Brood przemawia do armii swoich dzieci. Nagle zostaje zniszczony górny właz i do środka wpadają Bishop w asyście Psylocke i Sage. Cała trójka od razu zabiera się do eksterminacji przeciwników. Betsy uwalnia Nocturne i Nightcrawlera. Sage zauważa, że część Brood ucieka, zabierając kokon z Jean i Aliyah. Kurt nie może swobodnie teleportować się po statku, gdyż nie zna jego układu pomieszczeń, dlatego chwyta jet pack, aby podążyć za porywaczami. Niestety powstrzymuje go jeden z Brood, który po chwili obrywa od Nocturne. Wagner teleportuje się do Bishopa wręczając mu jet pack, aby mógł odbić Jean i Aliyah. W tym czasie Sage zajęła się odbudowywaniem systemów statku, co o mały włos, a kosztowałoby ją jej życie, gdyby nie szybka reakcja Psylocke. Sage uznaje, że jest zajęta i nie zamierza walczyć z Brood, Betsy z przyjemnością przyjmuje wyzwanie pozabijania wszystkich przeciwników.

Jet pack Bishopa okazuje się za wolny, chociaż udaje mu się zbliżyć do uciekających Brood. Wyciąga pistolet i odstrzeliwuje od uciekinierów ich łupy. Upadek jest niegroźny dla Jean, która jest w kokonie, a Bishopowi udaje się w ostatniej chwili złapać dziewczynę. Jet pack nie wytrzymuje jednak takiego obciążenia, przez co mutanci spadają na podłogę. Alyiah w szoku zaczyna dziękować swojemu wybawcy i przepraszać za niesprawny jet pack, gdy po chwili pyta się ze zdziwieniem, czy mężczyzna przed nią to Bishop. Po usłyszeniu potwierdzającej odpowiedzi dziewczyna rzuca się na Lucasa oświadczając, że też nazywa się Bishop i jest jego córką. Nagle rzuca się na nich jeden z Brood, ale Lucas w porę neutralizuje potwora łamiąc go. W tym czasie za jego plecami otwiera się portal, przez który wlatuje Slipstream, chwyta kokon z Jean i ucieka kolejnym portalem.

W strefie astralnej Rachel zagląda do głowy Cassandry i widzi w środku taką samą klasę jak ta, w której się teraz znajdują. Nagle dziewczyna nie ma już przed sobą zniewolonej Novy i orientuje się, że jest zamknięta w pomieszczeniu, które przed chwilą widziała w głowie psychopatki. Cassandra spogląda na nią z góry pouczając, że doświadczenie jest więcej warte niż wysoki poziom mocy, po czym wypuszcza z ust chmarę małych podobizn swojej głowy z ośmioma pajęczymi odnóżami. Poczwary atakują Rachel.

W przestrzeni kosmicznej statek pokryty lodową tarczą z Dazzler, Storm i Icemanem na pokładzie wchodzi w atmosferę Chandilaru. Dazzler pyta Bobby�ego, czy jego osłona na pewno wytrzyma tak wysoką temperaturę, gdyż nie chciałaby zginąć, zwłaszcza że jest tylko rezerwowym X-Menem. Storm ucisza dwójkę mutantów i próbuje się skupić, aby zapanować nad pogodą Chandilaru i wytworzyć błyskawice. Nagle dociera do niej, że wszyscy na planecie są martwi. Informuje Icemana, że muszą natychmiast przerwać toczącą się na dole bitwę.

Nad walczącymi ze sobą X-Men i strażą królewską rozbłyskuje oślepiający strumień światła, a Storm krzyczy "stop!". Apeluje do wszystkich zebranych, iż przychodzi w pokoju, a w ich walkę zamieszane są siły, których obecności nie podejrzewają. Gladiator nie widzi powodu, dla którego miałby wierzyć temu co usłyszał, jedyne co wie to to, że jej cesarzowa została zamordowana z winy X-Men. Storm oświadcza, że nie tylko Lilandra zginęła, ale śmierć poniosła każda żywa dusza na Chandilarze, która znajdowała się poza tym miejscem. Gladiator obwinia za wszystko Magneta i jego impuls energetyczny. Eric odpiera zarzuty mówiąc, że to z winy Plutonii, która zaatakowała go. On sam nie jest potworem, który zabija bez celu niewinne istoty. Cyclops zauważa, że całe to wydarzenie zostało zaplanowane i już dawno wprawione w ruch. Do tej pory X-Men poddani byli ciągłej walce tak, że nie byli nawet w stanie tego zauważyć. Scott dziwi się, że skoro Shi'ar wybiło miliardy istnień w jednej chwili, co świadczy o posiadaniu niewyobrażalnych pokładów energii. Skoro więc mogą użyć tej energii przeciwko X-Men, dlaczego sprowokowano ich walkę ze strażą imperialną? Cyclops dodaje, że przybyli tutaj tylko dlatego, iż zostali zaatakowani, a za powód ataku uznali fakt, iż Jean ponownie odrodziła się jako Phoenix. W tym momencie Bishop informuje o porwaniu Jean przez Slipstreama. Ororo zwraca się do Scotta i Gladiatora mówiąc, że zostali zmanipulowani. Sama Plutonia zanim zaatakowała Magneta mówiła, że jest pod kontrolą "Immensity". W tym momencie strumień energii trafia Gladiatora, a na scenie pojawia się Cassandra Nova w ciele Charlesa Xaviera i z tautażem na lewej ręce, oznaczającym manifestację Phoenixa. Za nią widać Slipstreama pilnującego uwięzionej w kokonie Jean. Nova oznajmia, że zamierza wypełnić przeznaczenie Phoenix i doprowadzić do końca wszystko, co istnieje.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.