Avalon » Serie komiksowe » Sentinel Squad O*N*E » Sentinel Squad O*N*E #4

Sentinel Squad O*N*E #4

Sentinel Squad O*N*E #4

"Tin Can Heroes" - part 4: "A Prehistory of Violence"

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy opowieści o początkach SS1. Z wizyty w Savage Land wyjść cało mogą tylko najlepsi. Na resztę czekają szczęki dinozaurów lub grząskie bagna.

Cytat

Brainchild: "This brain belonged to one of your comrades... the name patch on his uniform read "Nixon". It's a tad on the small side, if you ask me. Maybe that's why he's here, like this."

Streszczenie

Brainchild pokazuje uwięzionym pilotom z oddziału sentineli różnicę pomiędzy jego własnym mózgiem a mózgiem człowieka, którego połączenia neuronowe są niemalże dziesięciokrotnie wolniejsze a sam mózg również w takim samym stosunku mniej wydajny. Prezentuje również potencjał drzemiący w dinozaurach zmodyfikowanych genetycznie tak, by umiały korzystać z telekinezy i wykazywały szczątkowe chociaż przejawy sztucznej inteligencji. Pierwotnym planem Brainchilda było wykorzystanie dzikusów zamieszkujących Savage Land do przejęcia kontroli nad tą krainą, jednak nazbyt częste interwencje świata zewnętrznego skutecznie wystudziły te zapały. Już wkrótce wszyscy odpowiedzialni za ten stan zostaną ukarani, a ludzkość przekształcona zostanie w armię bezgranicznie mu oddanych niewolników. Wywód zostaje przerwany potężnym ciosem z główki w wykonaniu Skylark, który to powala nieprzytomnego Brainchilda na ziemię. W dalszym jednak ciągu zarówno ona jak i komandor Rhodes pozostają uwięzieni przez kajdany przykuwajace ich do ściany.


Na zewnątrz tymczasem kontur przezroczystego sentinela powoli zbliża się do budynku. Siedzący wewnątrz Briggs umiera ze strachu. Nie ukrywa tego przed pozostałymi członkami załogi, co więcej, zupełnie otwarcie mówi o chęci ucieczki, na co jednak nie pozwalają Lex i reszta. Tymczasem chwila nieuwagi załogi powoduje, że robot następuje na drzewo miażdżąc je bezlitośnie, co nie pozostaje niezauważone przez znajdujące się w pobliżu dinozaury. Te zaczynają węszyć i powoli podchodzą w pobliże sentinela. Ukryta do tej pory częśc oddziału wykorzystuje moment nieuwagi i mija zaskoczone gady, które otrząsnąwszy się z zaskoczenia ruszają w pogoń za intruzami, pozostawiając zakamufolowanego sentinela bez krycia. Teraz dochodzi do walki pomiędzy robotami i sentinelami, w trakcie której to potyczki niezauważeni przez nikogo Lex i Meld przedostają się na teren kompleksu budynków, w których uwięziono pilotów z poprzedniej misji. Tu jednak szczęście ich opuszcza i już za pierwszymi drzwiami natrafiają na liczną grupę tubylców. W trakcie szalonej ucieczki sytuację ratuje Meld, który wykorzystując swą zdolność do kontrolowania metali używa ścian do zamaskowania ich pozycji. Nieświadomi tego mieszkańcy Savage Land przebiegają obojętnie wobec dwójki intruzów. Chwilę oddechu Meld przeznacza na przedstawienie swojej historii Lexowi. Jako dziecko został podrzucony pod bazę wojskową, która to adoptowała dziwnie wyglądającą sierotę, wykorzystując ją następnie do szeregu rządowych eksperymentów. Gdy tylko pojawiła się szansa podłączenia do programu Sentinel Squad O*N*E , Meld natychmiast z niej skorzystał.


Zakończywszy opowieść pilot ponownie korzysta ze swych mutacyjnych zdolności, by utworzyć przejście do następnego pomieszczenia, w którym więzieni są James Rhodes i Skylark. Po uwolnieniu ten pierwszy zakłada zbroję, po czym potężnym uderzeniem rozbija podwieszony na instalacji mózg, odpowiadający za psychokinetyczne zdolności gadów.


Połączywszy się ze swym oddziałem Lex stwierdza, że Nathaniel Briggs opuścił swoje stanowisko i zdezerterował. Większym problemem pozostają jednak licznie występujące dinozaury, które nawet pozbawione swych mocy stanowią śmiertelne zagrożenie. Postawieni wobec tego faktu członkowie oddziału wpadają na pomysł, by z resztek po robotach skonstruwoać kompletnego sentinela i przy jego pomocy opuścić nieprzyjazny ląd. Z mniejszymi lub większymi trudnościami udaje im się to osiągnąć.


Epilog. Pięć tysięcy mil dalej. W gabinecie generała Lazera Nathaniel Briggs wyjawia dowódcy sekret skrywany przez Lexingtona. Cały dygocząc ze wściekłości Briggs oznajmia, że Alex jest mutantem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.