Avalon » Serie komiksowe » Son Of M » Son Of M #5

Son Of M #5

Son Of M #5

"Everything Falls Apart"

Postacie
Zapowiedź

Ponowne spotkanie syna z ojcem nie wróży nic dobrego. Fakt, że Inhumans zostali zdradzeni przez jednego ze swoich i Black Bolt potrzebuje pomocy Pietra, wcale tu nie pomoże. Nie pomoże też obietnica przywrócenia mutantom utraconych zdolności. Czy to w ogóle możliwe, czy Pietro znowu kłamie?

Cytat

Pietro do ojca: "You are not Lord Magneto. You are just a man. And I am so much more."

Streszczenie

Był taki czas, kiedy Genosha była rajem dla mutantów i klejnotem koronie wspaniałego imperium. Stało się tak za sprawą Pietro i Wandy - jego pomysł i jej niezwykłe zdolności pozwoliły stworzyć idealny świat, który miał być darem dla ich ojca. Magnus nie był jednak zachwycony tym pomysłem i gdy wszystko się wydało, zaatakował ich w gniewie. Wystarczyły trzy słowa Wandy, by sytuacja zmieniła się dramatycznie - zdecydowana większość mutantów utraciła swoje szczególne geny, a Genosha na powrót stała się ruiną [oczywiście, szczegóły całej historii możecie poznać w House of M - Gil].


Dla tej garstki byłych mutantów, którzy pozostali na niegościnnych ziemiach Genoshy, nowa nadzieja pojawiła się wraz z przybyciem Pietro i jego córki, którzy oświadczyli, że potrafią przywrócić im utracone zdolności. Nikt z zebranych przez Callisto nie chciał jednak uwierzyć w te rewelacje na słowo, Pietro przygotował więc demonstrację tego, co nazwał usprawnioną szybkością: Wykonał skok w przyszłość, przeszedł kilka kroków i cofnął się w czasie, oświadczając, że dzięki terrigenowym mgłom stał się szybszy niż kiedykolwiek. Zachęcona w ten sposób, Wicked pierwsza sięgnęła po pojemnik z oparami i już po kilku głębokich wdechach zauważyła, że duchy znów przybywają na jej wezwanie. Freakshow zmienił się w bestię większą i potężniejszą niż dotychczas, a Purge poczuł się silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Shola jednak miał wątpliwości, bo odkąd stracił swoje zdolności, przestały go prześladować koszmary związane z zagładą Genoshy i nie był pewien, czy zależy mu na odzyskaniu telekinezy aż tak bardzo, by znowu zaryzykować niespokojne sumienie.


Podczas gdy Pietro zaczął już snuć plany, jak przywrócić zdolności wszystkim mutantom na świecie i nieśmiało marzyć o pozycji ich przywódcy, Luna zauważyła, że dzieje się coś niedobrego. I rzeczywiście, już po chwili wśród duchów Wicked zjawiły się upiory, których nie wzywała - zjawy jej rodziców, zaczęły obwiniać ją za swoją śmierć. Dziewczyna wpadła w panikę, więc Pietro zaczął uspokajać pozostałych, że to tylko chwilowe problemy, ale wtedy z ruin wyłonił się Magneto, niosący nieprzytomną Callisto i oświadczył, że to wszystko kłamstwa, a jego syn po prostu otruł ich wszystkich.


Kiedy ranny Jolen oświadczył, że został zaatakowany przez Pietro, wszyscy członkowie rodziny królewskiej stwierdzili, ze jest to mało prawdopodobne, bo przecież wrócił on na ziemię. Jolen twierdził jednak, że Pietro zyskał jakąś nową zdolność, dzięki której może się powielić i zaatakował go w trzech postaciach naraz. Crystal zasugerowała, że być może jej mąż potrafi teleportować się do Attilanu, ale Videmus wyjawił prawdziwą naturę tych nowych zdolności, którą poznał od samego Pietro. Zdając sobie sprawę z wagi jego zdrady, Black Bolt rozkazał mu połączyć się ze swoim umysłem, by dowiedzieć się, jakimi pobudkami kierował się Videmus, odbierając Inhumans ich najcenniejszy skarb. Ten jednak stwierdził, że to nie Terrigen i nadzwyczajne zdolności jakie daje są największym skarbem ich rasy, ale siła jaką czerpią z walki o przetrwanie. Obserwując młodsze pokolenie uznał, że Inhumans stracili swoją największą siłę i dlatego chciał dać im zagrożenie, które zmusi ich do działania i wzmocni. Black Bolt nie docenił jednak jego starań i za zdradę skazał Videmusa na wygnanie i zakaz komunikowania się z innymi istotami, i chociaż Gorgon stwierdził, że kara ta jest zbyt łagodna, Medusa była przeciwnego zdania. Wykorzystując chwilę powszechnej konsternacji, Crystal przypomniała, że powinni jak najszybciej odnaleźć jej córkę.


Luna wita się z dziadkiem, którego dawno nie widziała i pyta, co stało się z Callisto. Magnus powtarza to, co usłyszał od niej, zanim straciła przytomność i zgaduje, że szok wywołany zmianą skali jej zdolności sprawił, że podświadomie wprowadziła się w śpiączkę, żeby zatrzymać wszechobecny ból. Pietro próbuje sprawdzić jej puls, ale Magnus uderza go w twarz krzycząc, że niszczy wszystko, czego dotyka, więc powinien trzymać się od niej z daleka. Wściekły Pietro przypomina, że mają pewne niezałatwione sprawy, jak choćby fakt, że przy ostatnim spotkaniu ojciec próbował go zabić, zamierza więc wykorzystać swoją przewagę, by odpłacić mu za to. Wykonuje kilka skoków w różne punkty w czasie, a następnie cofa się do jednego punktu sprawiając, że pojawia się w trzech osobach i kiedy jedna chwyta Lunę, dwie pozostałe atakują zaskoczonego Magnusa. Shola powstrzymuje ich przed kopaniem leżącego, a Luna natychmiast pobiega, by mu pomóc. Kiedy jednak próbuje użyć na nim swoich nowych zdolności, Magneto powstrzymuje ją i zabrania robić takie rzeczy, bo oznaczają one wyłączenie pewnych części umysłu, odpowiedzialnych za odczuwanie bólu. Kiedy zauważa, że jej zdolności pochodzą od terrigenowych oparów, nazywa Pietro potworem, ten zaś ponownie wpada w szał i zaczyna mu grozić. Luna prosi, by nie walczyli ze sobą, więc Magneto postanawia odejść ze względu na nią, ostrzega jednak wszystkich przed niebezpieczeństwem i sugeruje, żeby zabrać Callisto do szpitala.


Reed Richards informuje Black Bolta i Medusę, że poprzedniego dnia Hub pojawiła się w nowojorskim szpitalu z nieprzytomną Callisto i zostawiła ją pod opieką lekarzy, informując, że została wystawiona na działanie jakiegoś leku zmieniającego strukturę genetyczną. Mr Fantastic natychmiast skojarzył fakty i wezwał Inhumans, ostrzega ich jednak, że wiadomości te pochodzą, ze źródeł rządowych, a to oznacza, ze więcej osób wie, co się dzieje w Genoshy.


Tymczasem, w sztabie ONE, generał Lazer również otrzymuje informacje na temat Hub i Callisto. Rozkazuje wstrzymać wszelkie podjęte środki i oświadczając, że sam poprowadzi misję, każe przygotować tylko jeden samolot i niewielką grupę żołnierzy.


Inhumans natychmiast udają się do Genoshy. Na skanerze otrzymanym od Richardsa, Karnak wykrywa dwa teleportujące się obiekty. Jednym z nich okazuje się być Lockjaw, który kręci się po wyspie, najwyraźniej szukając Luny, drugim jest Hub, która właśnie pojawiła się wśród pozostałych. Okazało się, że powrót nie był wcale prosty, bo Terrigen zakłócił działanie jej intuicyjnego radaru i przy kilku podejściach nie mogła trafić we właściwy punkt. To nie jest ich jedyny problem, bo Pietro gdzieś zniknął, Freakshow najwyraźniej zablokował się w potwornej postaci, Shola majaczy, bojąc się zasnąć, a Luna siedzi z boku i cały czas wciąga opary. To wszystko jednak dopiero początek, bo właśnie ujawniają się Inhumans. Słysząc, że zamierzają zabrać Terrigen, Freakshow wpada w szał i rzuca się na przybyszów. Nie widząc innego rozwiązania, pozostali idą jego śladem i po chwili wywiązuje się regularna bitwa. Pietro zjawia się znikąd, by zabrać Lunę w bezpieczne miejsce, ale gdy biegną w ruiny, znajdują się na celowniku żołnierzy ONE. Na rozkaz generała Lazera, Pietro zostaje postrzelony, a żołnierze zostają wysłani po pojemnik z Terrigenem. Na miejscu zastają jednak wściekłą Lunę, która oświadcza, że zapłacą za krzywdy wyrządzone jej ojcu, a kiedy to mówi, jej oczy błyszczą groźnie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Son Of M #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.