Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #4

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #4

Postacie
Zapowiedź

Pora na kolejną dawkę eksplozji, korupcji, eksplozji, wielkich robotów i eksplozji... a o eksplozjach wspominałem? No więc, standardowa akcja w stylu Nextwave, okraszona historią życia i kariery Kapitana.

Cytat

"This is Nextwave selling you a huge crazy mutant cop menacing an attractive young woman and calling it Fun."

Streszczenie

Mac Mangel, zły policjant, którego ciało zostało zaatakowane przez dziwny metalowy przedmiot, który Mac musi teraz karmić różnymi rzeczami (w tym dziećmi), staje naprzeciw Elsy Bloodstone, super-bohaterki, która przed chwilą przejechała Mangela jeepem, a następnie wywołała eksplozję samochodu leżącego na nim. Policjant rzuca się na nią, ale wpada na niego Captain i odrzuca daleko, na złomowisko. Zdenerwowany Mangel zaczyna posilać się składowanymi tam samochodami, a tymczasem Ellie i cyborgi Beyond Corporation(r) wymieniają ogień - dosłownie, bo strzał Elsy podpala przeciwników. Dziewczyna tłumaczy Captainowi, że od kiedy zauważyła, że roboty są w połowie brokułami, chciała sprawdzić, czy się palą, a następnie pyta, gdzie ich główny przeciwnik. Captain odpowiada, że wylądował kilka bloków dalej. Elsa z furią pyta, jak wielkim głupcem jest Captain, żeby zostawić bez nadzoru gościa, którego nie zatrzymała nawet eksplozja samochodu.


FLASHBACK - pochodzenie Captaina.

W ciemnej uliczce stoją dwaj malutcy, zieloni kosmici, zastanawiający się, komu przekazać wielką moc potrzebną do uratowania kompanów z tego piekła. Nagle pojawia się niezbyt trzeźwy Captain, śpiewający naprawdę sprośną piosenkę Sex Pistols. Kosmici uznają go za doskonałego młodego przedstawiciela homo sapiens i oferują mu nadludzkie moce. Captain spogląda z lekkim zainteresowaniem na - jak uważa - leprechauns [To te szkockie krasnale w zielonych czapeczkach, które spełniają trzy życzenia - Tabbcia], a te oferują mu dary, które pomogą mu zmienić koszmarną ziemię Brooklynu w lepsze miejsce. W dłoni jednego z nich pojawia się gwiazda, która wnika w klatkę piersiową ziemianina, ten zaś ogłusza trzymaną w dłoni butelką oba stworki. Patrząc na ich nieprzytomne ciała, zastanawia się, czemu nie zmieniły się w złoto. Stwierdza, że mogą mieć przy sobie karty kredytowe, więc pochyla się by to sprawdzić - ale w jego stanie pochylanie się jest kieeeeepskim pomysłem...

KONIEC FLASHBACKA.


Captain z oburzeniem oznajmia, że wcale nie jest głupi. Nagle zza budynków wychodzi to, co kiedyś było oficerem Mangelem - obecnie jest to ogromny mech, który oznajmia, że oboje są aresztowani. Captain postanawia naprawić swój błąd - w końcu walka przeciwko wielkiemu robotowi zrobionemu ze złomu nie może być trudna. Szybko okazuje się, że się mylił - Mangel wyciąga ogromny pistolet, do którego przypadkiem wpada Captain. Robot przykłada lufę do jezdni i strzela. Captain trafia do kanału, przygnieciony monstrualnym pociskiem. Kiedy dochodzi do niego, że nie da rady go z siebie zdjąć, stwierdza, ze Angielka, mama Avengers, blondwłosa gwiazda z listy Z i złom będą musieli sobie poradzić sami. A Elsa mówiła, że on jest głupi... Nagle Captain zauważa, że przygniatająca go kula tyka... W tym momencie pocisk wybucha i wszystkie pokrywy włazów kanalizacyjnych w okolicy wystrzeliwują w górę. Jedna z nich ogłusza Monicę Rambeau. Tabby Smith kopie ją, każąc mówić im, co robić, ale Monica jest nieprzytomna - nawet gdy Tabitha krzyczy, że Captain America chce ją przyjąć z powrotem do Avengers, nie doczekuje się żadnej reakcji. Nagle Aaron i Tabitha zauważają robota strzelającego do wszystkich na jego drodze. Stark wysuwa jedno ze swoich oczu, by zajrzeć do wnętrza przeciwnika i widzi, że wewnątrz znajduje się policjant, w którego środku jest "Ultra Samurai Seed". Tabby pożycza na chwilę oko towarzysza i stwierdza, że pokonanie robota to bułka z masłem. Przebija się przez spanikowany tłum do szalejącego policjanta, który postanawia się z nią zabawić. Smith oznajmia, ze jeśli chce się z nią umówić, musi się rozebrać - po czym ciska w niego swoją bombą, która niszczy ogromny pancerz przeciwnika. Z wnętrza robota wypada półprzytomny Mangel, a z jego ciała wydostaje się Ultra Samurai Seed pod postacią kota. Tabby zabija zwierzę, mimo że jest słodziutkie, a następnie zajmuje się oficerem. Kiedy dziewczyna orientuje się, że to gliniarz, zaczyna go brutalnie kopać, w czym pomaga jej Aaron, twierdzący, że gliniarze to najbardziej wkurzające mięśniaki. Kopanie gliny przerywa im nadejście reszty drużyny - Monica każe im odejść od oficera policji i przyprowadzić Shockwave Ridera. Pyta plującego krwią policjanta, czy wszystko w porządku, ale kilka osób - panienki i ich ochroniarz, oraz dealer narkotyków z poprzedniego odcinka - zapewnia ją, że się nim zajmą. Monica, mimo protestów ze strony Mangela, ze spokojem zostawia mężczyznę razem z żądnymi jego krwi "przyjaciółmi". Kiedy członkowie Nextwave oddalają się, ochroniarz wyciąga pistolet, a jedna z panienek pyta, czy chce od razu umrzeć.


Nextwave stoją przed swoim pojazdem. Monica pyta Captaina, co mu się stało, a gdy uzyskuje odpowiedź, zastanawia się, czy nie kazać mu chodzić w samych szortach cały czas. Mężczyzna pyta, czy to dlatego, że jest taki seksowny, ale Rambeau chodzi raczej o to, że wygląda cholernie głupio. Zniechęcony Captain pyta, dlaczego wszyscy uważają, że jest głupi - w końcu kiedyś kosmici uznali, że jest fajny. Monica ripostuje, ze ktoś kiedyś uznał, że Aaron będzie przydatny. W tym momencie rozlegają się jakieś strzały.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.