Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #27

Cable & Deadpool #27

Cable & Deadpool #27

"Born Again" - part 2: "With Eyes Open"

Postacie
Zapowiedź

Wstęp do "Blood of Apocalypse" dobiega końca, a wszyscy wiemy, że spotkanie dwóch odwiecznych wrogów może zakończyć się tylko... sojuszem? No, ale jak?!? Wade, znowu grzebałeś w scenariuszu? Hm... Tym razem Deadpool również jest zaskoczony i obiecał coś z tym zrobić.

Cytat

Deadpool o piramidzie: "Wow. It's like Willy Wonka... well, if Wonka were Dracula and the Chocolate Factory was an abattoir..."

Streszczenie

Powracając pamięcią do wydarzeń, które miały miejsce wiele wieków temu w Chinach, Ozymandias wspomina, jak zaprowadził tajemniczego Podróżnika do siedziby swego pana. Było to niezwykłe miejsce, którego pochodzenia i przeznaczenia nikt nie potrafił odgadnąć, a które niezwykle intrygowało En Sabah Nura odkąd je odnalazł. Przez wieki starał się znaleźć sposób, by dostać się do środka i objąć na własność metalową cytadelę, aż w końcu udało się. Został jednak zabity przez Podróżnika kilka wieków temu, więc Ozymandias sprowadził tu jego ciało, by odzyskał sprawność. Podróżnik od razu rozpoznał, że metalowa cytadela jest w rzeczywistości statkiem kosmicznym, stworzonym przez rasę Celestian. Ozymandias nie rozumiał wprawdzie, o czym mówi przybysz, ale poczuł, że dobrze zna ów statek, gdy jednym uderzeniem topora we właściwym miejscu otworzył jego pancerz i zagłębił się w ciemnościach. Ozymandias nie podążył jego śladem, ponieważ przysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci po tym, jak to miejsce odmieniło go straszliwie.


Podróżnik odnalazł wewnątrz En Sabah Nura, który wciąż jeszcze regenerował się po śmierci przed laty. Apocalypse ucieszył się na jego widok, dziękując za dar, który pozostawił mu przy ostatnim spotkaniu, a który pozwolił mu nawiązać kontakt z niezwykłą inteligencją statku. Podróżnik odciął przewód, łączący En Sabah Nura ze statkiem, wyjaśniając przy tym, że to jego technoorganiczna krew pozwala na łączność, po czym oświadczył, że on również może komunikować się ze statkiem i zamierza właśnie to zrobić.


Dzień dzisiejszy. Cable musi długo zapewniać Deadpoola, że nie jest pod czyjąś kontrolą i nie jest klonem, ani złą kopią siebie samego z innej rzeczywistości i że dobrze wie, co robi. Niespodziewanie, Irene zgadza się z Wilsonem w tym, że wskrzeszenie Apocalypse'a nie jest dobrym pomysłem. Nathan oświadcza jednak z całą pewnością, że tylko powrót do życia jego śmiertelnego wroga gwarantuje, że będzie mógł ocalić świat. Ozymandias popiera jego słowa, ale oczywiście nikt nie zamierza mu ufać. Wystarczy jednak, by Nate zapewnił, że wie co robi, by Wade uwierzył i pobiegł za nim do sąsiedniej komory. Irene może tylko westchnąć nad jego łatwowiernością, ale woli nie zostawać w piramidzie sama wśród Dark Riders, więc również udaje się za nimi.


Podczas gdy Deadpool podziwia wystrój wnętrz, Irene próbuje dowiedzieć się, jak to właściwie możliwe, żeby przywrócić Apocalypse'a do życia, skoro Nathan podobno zniszczył jego esencję życiową podczas ostatniego starcia [patrz: ministeria The Serach For Cyclops - Gil]. Ozymandias zanurza dłoń w wannie pełnej krwi i oświadcza, że Syn Askani zawsze wiedział, jak En Sabah Nur powracał do życia przez wieki. Irene zgaduje, że chodzi o klonowanie z komórek krwi, a Cable potwierdza, że Ozymandias zebrał przelaną krew Apocalypse'a i przywróci go do życia dzięki kombinacji z jego własną krwią. Gdy stają nad zbiornikiem z nie do końca uformowanym jeszcze ciałem, Deadpool nagle doznaje olśnienia i stwierdza, że załapał o co chodzi: To technowirus obecny w krwi Nathana przebudowuje i kopiuje tkanki według wzorca, którym była krew Apocalypse'a.


Przeszłość. Podróżnik wie, że to za jego sprawą Apocalypse stał się praktycznie nieśmiertelny, dlatego postanowił znaleźć inny sposób, by usunąć go z tego świata. Łączy się z systemami statku i uruchamia jego silniki, po czym teleportuje się na zewnątrz, by wraz z Ozymandiasem obserwować, jak cytadela odrywa się od ziemi i odlatuje w nieznane. Potem wyznaje, że to wszystko było jego winą, ale zorientował się za późno. Podróżował w przeszłość, by lepiej poznać swego wroga i móc pokonać go w przyszłości. Jednak okazało się, że nieświadomie sam go stworzył, bo kontakt z jego krwią dał En Sabah Nurowi nową siłę. Gdy odchodzi, Ozymandias pyta, czy En Sabah Nur wróci kiedyś na ziemię. Właściwa odpowiedź na to pytanie brzmi - Apocalypse powróci.


Teraźniejszość. Cable kończy swoją opowieść dodając, że wreszcie wyjawił swój wielki, mroczny sekret. Deadpool wskakuje na zbiornik i stwierdza, że nie ma nic prostszego, jak rozwalić Apocalypse'a teraz i uwolnić jego kolegę od odpowiedzialności. Nathan stwierdza, że cykl musi się dokonać i En Sabah Nur musi wrócić do życia, by mógł umrzeć ponownie. Nagle, ze zbiornika wyłania się ręka, która chwyta Deadpoola. Nie do końca uformowany Apocalypse podnosi się i przyglądając się Wilsonowi stwierdza, że za każdym razem gdy się spotykają, Cable obraca się wśród niższych form życia. Na taką obrazę, Wade odpowiada serią strzałów w twarz, która wyrzuca przeciwnika ze zbiornika. Ozymandias zaczyna wygłaszać monolog o powrocie swego mistrza, jednak Cable stwierdza, że jego zmartwychwstanie było przedwczesne i jest zbyt słaby by walczyć. Apocalypse gniewnie oświadcza, ze nie jest słaby i wzywa swoich Dark Riders, by zmiażdżyli niepożądanych gości. Deadpool pierwszy rzuca się w wir walki, podczas gdy Cable zamyka Irene w polu ochronnym, a następnie atakuje samego En Sabah Nura. Apocalypse zauważa, że zaszła w nim ogromna zmiana, ale zanim zdąży ją skomentować, potężny cios sprawia, że obaj przebijają się przez ścianę. Wade świetnie bawi się, rozmontowując Dark Riders i rzucając komentarze, jakim to lamusem jest Apocalypse, jednak Nate upomina go, by nie lekceważył przeciwnika, który jest drugą najniebezpieczniejszą istotą na ziemi - zaraz po nim samym, oczywiście. Widząc, jak Cable pomiata Apocalypse, Irene pyta Ozymandiasa, dlaczego w ogóle chciał go wskrzeszać, ten jednak nie odpowiada, chociaż stwierdza w myślach, że jeden z nich musiał udowodnić, że jest silniejszy. Przyparty do muru, Apocalypse pyta, dlaczego Nathan nie zabił go jeszcze, ten zaś odpowiada, że świat bardzo się zmienił: Populacja mutantów została znacznie zredukowana i podzielona, więc potrzebują jakiegoś punktu, który ich zjednoczy - dramatycznego wydarzenia, które przypomni im kim są. Apocalypse pojmuje swoją rolę w tym scenariuszu, jednak nie wie, dlaczego Cable gotów jest na takie ryzyko, jak wypuszczenie go na świat. Nathan odpowiada z uśmiechem, ze nie interesuje go ryzyko, ale nagroda. En Sabah Nur stwierdza, że nie przegra, jak spodziewa się tego Cable i powróci by tryumfować, tak jak zawsze wracał - dzięki niemu. Nathan spokojnie odpowiada, że pogodził się z tym faktem i zrozumiał coś ważniejszego - skoro jego krew uczyniła Apocalypse'a silniejszym, może zrobić to samo ze wszystkimi innymi, a kiedy wszyscy będą równie silni, En Sabah Nur i jego doktryny stracą swoje znaczenie. Po tych słowach odwraca się i kieruje do wyjścia. Apocalypse krzyczy, że wkrótce odzyska siły i udowodni swoją wielkość. Nate szczerze życzy mu tego, bo im silniejszy staje się Apocalypse, tym silniejsi stają się także jego przeciwnicy.


Wade i Irene natychmiast wybiegają za nim, woląc nie zostawać w pobliżu En Sabah Nura. Ona zatrzymuje Nathana i pyta, czy zdaje sobie sprawę z tego co zrobił: Jeśli Apocalypse wyjdzie na świat i zacznie zabijać ludzi, wszystkie te śmierci obciążą jego sumienie. Cable odpowiada, że przez tysiące lat Apocalypse zdążył już zabić miliony ludzi i czy mu się to podoba czy nie, ma ich wszystkich na sumieniu. To właśnie popycha go do dalszego działania.


Apocalypse wciąż wygłasza swoje groźby, wieszcząc rychły upadek rasy Homo sapiens, gdy Ozymandias ośmiela się przerwać mu i przyznać, że Cable miał rację: Mutanci nie potrzebują teraz wyniszczającej wojny, ale przywódcy, który ich zjednoczy. Sugeruje więc, że jeśli jego pan chce udowodnić swoją wyższość nad Podróżnikiem, powinien skupić się na tym zadaniu, jak tylko opuści komorę regeneracyjną. Apocalypse zgadza się, oświadczając, że jego powrót do pełni sił jest kwestią tygodni, a potem... A potem, Podróżnik i tak będzie o krok przed nimi - dodaje Ozymandias, zamykając komorę.


Epilog. Na stole pewnej knajpy w Mexico City ląduje kilka zdjęć z ostatnich wydarzeń w Rumekistanie. Generał Bridge i Domino rozmawiają w pewnym tajemniczym osobnikiem na temat możliwości powstrzymania działalności Cable'a i Deadpoola w tym kraju. Za wszelką cenę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #27 Cable & Deadpool #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.