Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #3

Ms. Marvel vol. 2 #3

Ms. Marvel vol. 2 #3

"Best of the Best" - part 3

Postacie
Zapowiedź

The Brood mogą wcale nie być największym problemem Carol Danvers, kiedy na scenie pojawia się nowy przeciwnik. Teraz musi dać z siebie wszystko, żeby ocalić tysiące istnień i zasłużyć na miano bohaterki. Gościnny występ Fantastic Four.

Cytat

Ms. Marvel: "I love You air! Let's never live each other again."

Streszczenie

Spaulding w stanie Georgia. Mieszkańcy próbują się pozbierać po niedawnym ataku The Brood. Od strony bazy wojskowej McCord nadchodzi potężna eksplozja. W tym czasie w przestrzeni kosmicznej Ms.Marvel próbuje dogonić Cru. Jak się okazało, kryształy kaworytu zamiast eksplodować po naładowaniu energią od Cru, wystrzeliły w powietrze z prędkością światła. Carol przyjmuje cios od Cru i właśnie uświadamia sobie że cały tlen w bazie McCord spłonął podczas wystrzału kryształów i dziewczyna nie zdarzyła nabrać w płuca wystarczającej ilości powietrza. Natychmiast pikuje w dół aby uniknąć uduszenia się. Zauważa wtedy olbrzymi krater który jest pozostałością po bazie i pobliskim miasteczku Spaulding. Z przerażenia zamiera w bezruchu, Cru nie marnuje okazji i atakuje kobietę od tylu poważnie rozcinając jej prawy bok. Kobieta instynktownie unika drugiego ciosu i zaczyna odczuwać przerażający chłód, który jest następstwem szoku. W tym czasie Cru po raz kolejny ładuje swój laser zaopatrzony w kryształ kaworytu. Bez chwili zastanowienia Ms.Marvel rusza w stronę przeciwnika posyłając go na orbitę swoim lewym prostym. Tym razem nabiera powietrza w płuca i rusza za nim. Cru oddaje strzał co spowalnia kobietę. Dochodzi ona do wniosku że The Brood mieli całkiem niezły pomysł z wysadzeniem Cru z tym że przy okazji wysadzili by całą planetę. Kiedy obcy ładuje swoją broń do kolejnego strzału Carol postanawia zaryzykować i rusza do realizacji swojego planu. Podlatuje do kosmity i wsadza rękę wprost do lasera połączonego z kryształem. Kładzie na nim swoją dłoń i wysadza go za pomocą wiązki swojej energii. Wybuch rozrywa Cru na strzępy a siła odrzutu posyła w pół żywą Carol wprost na ziemie. Kobieta "przecina" kilka drzew, po czym ląduje na glebie pokrytej śniegiem. Niebieski rozbłysk światła na niebie upewnia ją, że jej plan się powiódł. W tym momencie Ms.Marvel mdleje a jej strój zmienia się w normalne ciuchy.


W telewizyjnych relacjach pokazywane są zdjęcia ukazujące krater pozostały po bazie McCord i Spaulding a Reed Richards próbuje wyjaśnić co mogło spowodować tą tragedie.


W Georgie, Fantastic Four odnajdują nieprzytomną Carol która pokryta jest dziwną substancją której Reed nie jest w stanie bliżej zidentyfikować. Na orbicie ziemskiej małe niebieskie "plamki" zaczynają się ze sobą łączyć.


Na ziemi opatrzona Carol Danvers wysiada z taksówki zmierzając do domu, pod którym czeka już masa wygłodniałych reporterów. Carol jednak nie ma ochoty udzielać teraz jakichkolwiek komentarzy, marzy jedynie o gorącej kąpieli w swojej wannie. Jednak jej plany legły w gruzach w momencie gdy drzwi od jej mieszkania otwiera Sarah Day zadowolona z przybycia bohaterki gdyż zaraz zaczną nagranie wywiadu do programu Super Powers.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #3 Ms. Marvel vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.