Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The End vol. 3 » X-Men: The End vol. 3 #5

X-Men: The End vol. 3 #5

X-Men: The End vol. 3 #5

"Men & X-Men" - part 5: "Their Final Hour!"

Zapowiedź

Koniec zbliża się wielkimi krokami, kiedy zainfekowani przez Brood Starjammers wyruszają, by zabić Lilandrę, Cassandra Nova ponownie przejmuje ciało Xaviera, a na ziemi, Kitty oczekuje na wyniki wyborów, które mogą dać jej fotel burmistrza Chicago.

Cytat

Nightcrwaler: "We can never purge that poison. Perhaps this is for the best."
Jean: "No. I dunno about that, Kurt. You'd be surprised at what Phoenix can do."

Streszczenie

Chicago. W sztabie wyborczym Katherine Pryde, Marie D'ancanto nakazuje wszystkim niepełnoletnim wolontariuszom zakończenie pikiet wyborczych i zbiórkę w sztabie. Jedna ofiara to już i tak za wiele. Kitty w tym czasie udziela wywiadu. W odpowiedzi na pytanie, co oznacza jej wygrana, mówi: "Mutanci zyskają takie same, dane wszystkim przez Boga prawa, aby olać system. Mamy talenty, umiejętności, potrzeby, pragnienia i aspiracje. Mamy marzenia. Nie ważne jak wyglądamy, jesteśmy ludźmi. Dlaczego nie możemy pomóc zmienić coś tak jak wszyscy inni?". Dziennikarka zapytuje czy nie robią tego poprzez samo istnienie? Na co Kitty kontynuuje: Spróbuj powiedzieć to dla Alice Tremain która życzy im aby przestali istnieć. Lata trwało zanim wyczołgaliśmy się z naszych gułagów, doprowadzając do tego, aby przestano spychać nas na margines. Zamiast tego zaczęto nas tolerować i korzystać z naszych umiejętności dla większego dobra. Innym słowem dla "ewolucji" jest "wzrost". Dzieje się to bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, niezmienne prawo natury. Nadzieja ciągnie nas w jedną stronę a strach w drugą i jak przekonali się już niektórzy z nas, pociąga on za sobą niewyobrażalną cenę [Kitty w myślach spogląda na grobowiec Lehnsherrów - Foxdie]. Startuje w wyborach ponieważ chce jutra lepszego niż to co dzisiaj. Dla nas wszystkich!"

Na pokładzie Starjammera [który wciąż znajduje się w pysku Acanti - gastrolog Foxdie] Aaliyah uświadamia Bishopa iż jest jego córką, a jej matką była księżniczka Cal'syee Neramani czyli Deathbird. Dziewczyna mówi ojcu jak bardzo kochała go jej matka. Lucas w fali radości ściska swoją córkę nie zdając sobie sprawy, że jest ona nosicielem królewskiego embrionu Brood. Czułości przerywa im holograficzna projekcja Sage, która informuje ich o śmierci Binary i przejęciu kontroli nad wszystkimi systemami statku. Gdy Bishopowie dobiegają do Kurta i Nocturne zastają pokrwawione ciało Psylocke leżące w stercie martwych Brood. Sage sucho stwierdza, że to nie ich jedyna ofiara i zapewne będą następne, a póki co są potrzebni na powierzchni. Mutantka wyteleportowuje całą czwórkę ze statku. Wtedy Betsy podnosi się z nadzieją, że instynkt Sage jej nie zawiódł i wie, co robi.

Na Chandilarze Cassandra Nova w nowym ciele Charlesa Xaviera rozbija całą grupę przeciwników z X-23 i Captain Britainem na czele. Cyclops zdaje sobie sprawe z zagrożenia, jakim jest Cassandra i bez wahania wystrzeliwuje swój promień odcinając nim głowę Chucka/Cassandry. Gdy ciało pada na kolana w miejsce fizycznej głowy pojawią się krwisto czerwona projekcja odciętej części ciała. Nova oświadcza, że dzięki połączonym mocom jest w stanie wykraczać poza kwestie cielesności. W swojej energetycznej formie rzuca się na Erica wysysając to, co z niego zostało. X-23 rzuca się na Nove wbijając pazury w jej nową, forme, co kończy się dla niej pozbyciem wszelkich żywych tkanek na odcinku od dłoni do łokcia. Pozostaje tylko metalowy fragment szkieletu. Cable korzystając z chwili nieuwagi przebija Cassandre swoją włócznią. Mutantka zostawia Magnusa i atakuje Cable'a wysysając jego energie. Dodaje, że im więcej energii zużywa na niej tym ciężej jest mu kontrolować swojego własnego technowirusa. Po chwili Nova milknie ze zdziwieniem, a uśmiechający się Nathan dodaje, że ma pokłady niewyobrażalne pokłady energii. W tym czasie Cyclops zwraca się do Madelyne, że jeśli potrzebuje jego siły aby uratować ich syna to może na niego liczyć. Kobieta jest zdziwiona, Scott dodaje, że wiedział o jej podszywaniu się pod Dust od samego początku ale chciał poznać jej zamiary. Made mówi, że przybyła aby go zabić i te prawo należy tylko do niej. Teraz jednak nie może pozwolić na skrzywdzenie jej dziecka. Pyta się Scotta czy myślał kiedyś o życiu jakie powinni wieść razem? Summers odpowiada, że każdego dnia i nie może zrobić nic, aby im to wynagrodzić. Cassandra zorientowała się, że Cable pobiera energie od innych podobnie jak ona. Manipuluje więc X-23 aby w swojej furii zabiła Madelyne. Cyclops nawet nie próbuje przemówić jej do rozsądku i atakuje ją swoimi promieniami. Rzuca się na X-23 od tyłu, ta jednak odpycha go po czym kieruje w jego stronę kopniaka z wysuniętym dolnym szponem. Scott odpycha ją za pomocą swoich promieni starając się jej przy tym nie zabić gdyż straciliby cennego wojownika. Mutantka rzuca się na swój głowny cel - Madelyne Pryor. Cyclops zorientowuje się, iż to nie jego miała zabić. Domyśla się, że to sprawka Cassandry, a jej wpływ na Laure jest ograniczony. Próbuje, więc wykorzystać jej wściekłość i kolejnym promieniemm posyła X-23 w stronę Slipstreama pilnującego kokonu z Jean.Teleporter zaczyna uciekać, ale zostaje zatrzymany przez Kurta i Nocturne. Dzięki telepatycznemu połączeniu, Cyclopowi udało się dograć całą akcje. X-23 rozcina kokon.

Chwile wcześniej Nightcrawler, Nocturne, Lucas i Aaliyah wylądowali w zdemolowanej sali tronowej gdzie na podłodze leżały ciała Xaviera, Lilandry i Rachel. Spike w tym czasie przekazały Wagnerom wytyczne od Scotta. Aaliyah zauważyła Xaviego uciekającego z sali, a Bishop zajął się Rachel która jako jedyna wykazywała oznaki życia. Aaliyah dopada swojego kuzyna. Ten zaczyna ją dusić mówiąc, że nie taka była umowa. Przez dziewczynę przemawia Brood mówiąc, że ich rasa nikomu nie służy tylko rządzi. Cassandra kontrolująca Xaviego oświadcza że w takim wypadku ich immunitet właśnie wygasł, po czym zaczyna się dusić. Aaliyah przebiła ciało chłopca nożem mówiąc, że Brood nie poddają się tak łatwo. Dobiega do niej Bishop z przytomna już Rachel. Aaliyah tłumaczy, że Xavi próbował ją zabić i to on jest przyczyną wszystkich nieszczęść, to w nim zagnieździła się Cassandra.

W tym momencie na zewnątrz Jean/Phoenix zostaje oswobodzona z kokonu. Zasila swoją mocą Cable'a, który wykańcza Cassandre. Sam ponosi wysoką cenę gdyż jego ciało zostało całkowicie zaabsorbowane przez technowirusa. Madelyne rzuca się do mechanicznego ciała swego syna, ten przeprasza, ale musiał użyć całej swojej mocy, aby zabić Nove. Teraz prosi tylko o odpoczynek. Kurt zauważa, że jego ciało i dusza zostały tak bardzo skażone wiursem Apocalypse'a i Ministra, że nie są w stanie mu pomóc. Jean nie zamierza na to pozwolić.

W Chicago ogłoszone zostaje zamknięcie punktów wyborczych. W tym czasie na Chandilarze Jean używa swojej mocy, aby uratować Nathana. Cyclops mówi jej, że jest cudem. Jean zaprzecza, iż to nie ona, nie on czy ktokolwiek inny, lecz ich dzieci - Nathan i Rachel, są w najważniejsze. Bishop z Aaliyah i Marvel Girl dołącza do pozostałych. Na ziemi Wolverine lężąc na stole cieszy się ze słów Jean.

W Chicago Kitty przysłuchuje się wynikom wyborów, zwycięzca otrzymał miażdżącą ilość 92% głosów.

Na Chandilarze Phoenix zostaje przebita ogromną wiązką energii. Na ekranie EKG Wolverine'a pojawia się prosta linia. Kitty z przerażeniem łapie się za głowę, po czym mdleje. Jean pada na Scotta, który stał na linii strzału i również został przebity wiązką energii. Para pada na ziemię przed płaczącą Madelyne. Rachel, która wystrzeliła ta zabójczą wiązkę stoi zaskoczona. Z jej włosów wyłania się maleńka energetyczna postać Cassandry. Oznajmia X-Men, że od tej pory jest inną kobietą. Teraz i na zawsze Cassandra Nova to Phoenix!

Autor: Foxdie

Galeria numeru

X-Men: The End vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.