Avalon » Serie komiksowe » Son Of M » Son Of M #6

Son Of M #6

Son Of M #6

"The Purple Testament"

Postacie
Zapowiedź

Jak daleko posunie się Pietro, by przywrócić wszystkim mutantom utracone zdolności? Podpowiedzią niech będzie wielka bijatyka między Inhumans a mieszkańcami Genoshy i fakt, że jej skutki wiążą się bezpośrednio z Civil War.

Cytat

Black Bolt: "War."

Streszczenie

Kiedy klęczy nad swoim ojcem, Luna zostaje otoczona przez żołnierzy ONE z generałem Lazerem na czele. Z wściekłością wytyka im, że nie są prawdziwymi wojownikami, skoro strzelają ludziom w plecy. Jeden z żołnierzy proponuje, by ją również wyeliminować, ale wystarczy kilka jej słów, by z przerażeniem błagał, aby nie robiła mu krzywdy. Widząc ten jej popis, generał Lazer informuje, że Pietro został jedynie uśpiony, ale jeśli jeszcze raz spróbuje czegoś podobnego, jego żołnierze użyją ostrej amunicji. Ona stwierdza, że nie zastrzelą dziecka i to prawda, bo generał każe wycelować w jej ojca. Luna milknie, patrząc na nich ze złością, ale w tej chwili na żołnierzy spada wściekły Lockjaw, który za wszelką cenę chce bronić swojej jedynej przyjaciółki. Ona natychmiast dotyka jego i ojca, każąc teleportować wszystkich w bezpieczne miejsce. Pod dotykiem Luny, Pietro natychmiast odzyskuje przytomność i kiedy już znikają, krzyczy, że nie mogą zostawić kryształów. Generał Lazer sięga po pojemnik z kryształami Terrigenu, oświadczając tryumfalnie, że zdobyli to, po co przybyli. Całą sytuację z pobliskiego wzniesienia obserwuje Magneto.


W innej części wyspy trwa właśnie bitwa między tutejszymi mutantami, którzy niedawno odzyskali swoje zdolności za sprawą Terrigenu, a królewską rodziną Inhumans, która przybyła by odzyskać co do nich należy. Unus walczy z Karnakiem, każąc jemu i innym wynosić się z ziemi, którą uważa za swoją. Ku swemu zdziwieniu, Karnak nie może znaleźć najmniejszej skazy w jego polu siłowym, co tylko zwiększa pewność siebie jego przeciwnika i pozwala mu dojść do wniosku, że osiągnął doskonałość. Niespodziewanie, Unus urywa swój monolog i zaczyna się dusić, podczas gdy jego pole siłowe ciemnieje i zamyka się. Kiedy pada na ziemię, podbiegają do niego Hub i Hack, a ten drugi stwierdza, że jego mutacyjne zdolności uległy przeciążeniu, jak wcześniej u Callisto i teraz pole siłowe stało się nieprzepuszczalne nawet dla telepatii i światła, nie wspominając już o powietrzu. Hub błaga innych o pomoc, więc Karnak próbuje coś zrobić, ale równie nagle pole siłowe Unusa zanika. Hack stwierdza jednak, że to nie powód do radości, bo Unus właśnie się udusił. Medusa wyraża żal w imieniu całej rodziny królewskiej, ale też ostrzega, że takie właśnie są skutki działania oparów terrigenu na ludzi i dlatego powinni czym prędzej oddać im kryształy. W tej chwili pojawia się Magneto, który oświadcza, że oni nie mają kryształów. Inhumans podejrzewają, że to on je zabrał, więc Magnus wyjaśnia, że nie miał z całą sprawą nic wspólnego, bo zna efekty działania Terrigenu, więc gdyby kryształy trafiły do niego, natychmiast by je zwrócił. Teraz jednak kryształy są w rękach amerykańskich żołnierzy. Gorgon od razu wpada we wściekłość, ale zanim coś powie, Crystal przerywa mu, podbiegając do Erika i pytając, czy wie co się stało z Luną. On odpowiada, że Lockjaw teleportował gdzieś ją i Pietro, i dodaje, że wszystko jest w porządku, chociaż mówi to raczej niepewnie. Inhumans chcą wiedzieć, gdzie teraz znajdują się żołnierze i ich własność, wiec jak na komendę, z ruin wyłania się generał Lazer i jego oddział, który natychmiast otacza domniemanych napastników. Magneto oświadcza, że nie mają prawa działać w jego kraju, ale Lazer stwierdza, że w obliczu inwazji na Ziemię, może zrobić praktycznie wszystko. Medusa wyjaśnia, że przybyli z wizytą dyplomatyczną, poszukując skradzionych artefaktów, ale Lazer nie chce jej uwierzyć, wskazując martwego Unusa jako interesujący przykład dyplomacji. Ona wyjaśnia, że ten człowiek zmarł w wyniku działania niebezpiecznej dla ludzi substancji, którą chcą odzyskać i zabezpieczyć. Generał oświadcza, że tak długo, jak kryształy są w rękach ONE, nie może ich oddać bez osobistej zgody prezydenta. W takim razie, Medusa sugeruje, by szybko się o taką zgodę postarał. Wcześniej jednak, Lazer zamierza zabrać pozostałych mieszkańców Genoshy do szpitala, w którym przebywa Callisto, by usunąć skutki działania Terrigenu, póki to jeszcze możliwe. Shola nie chce się na to zgodzić, ale pozostali przekonują go, obawiając się o swoje zdrowie i życie.


Trochę później, kiedy młodzi Genoshanie wsiadają do śmigłowców, Shola pyta Magnusa, czy poleci razem z nimi. On jednak odpowiada, że Genosha jest jego jedynym domem i chce tu pozostać. Wicked obiecuje, ze wrócą do domu, jak tylko wydobrzeją. Obok, jeden z żołnierzy informuje gen. Lazera, że Terrigen został już dostarczony na pokład lotniskowca i zabezpieczony. Lazer udaje się więc do Inhumans i oświadcza, że prezydent odmówił oddania kryształów, uznając je za niebezpieczne dla swojego kraju. Słysząc to, Medusa początkowo wpada w złość, ale potem spogląda na Black Bolta i oświadcza, że wkrótce otrzymają jego odpowiedź.


O zachodzie słońca, Black Bolt wychodzi na wzniesienie nad miastem. Żołnierze ONE przyglądają mu się ze zdziwieniem, a generał Lazer z całą pewnością stwierdza, że nie zaryzykuje walki z nimi, skoro jest królem i dyplomatą. Kiedy jednak zauważa odlatujący statek Inhumans, dociera do niego, co miała na myśli Medusa. Natychmiast każe swoim żołnierzom kryć się, ale jest już za późno. Black Bolt szepcze jedno słowo: wojna.


Niszczycielska fala uderzeniowa przechodzi przez całą wyspę, uderzając także w Magneto, który próbował skryć się za kawałkiem skały. Poraniony odłamkami i w podartym kostiumie, staje na pustyni, która kiedyś była jego państwem i wpatruje się w ziemię pustymi oczyma. Zaczyna padać deszcz.


Kalifornia. Lockjaw i jego pasażerowie lądują na plaży przed domkiem, w którym wcześniej ukrywali się Pietro i Luna. Kiedy dociera do niej, że zostawili kryształy w Genoshy, zaczyna wściekać się i okładać Lockjawa pięściami, ale Pietro uspokaja ją, mówiąc, że zostawił trochę Terrigenu w domku i wystarczy dla nich. Luna błaga, by przyniósł jej trochę, więc wchodzi do środka i wyjmuje niewielki pakunek spod łóżka, ale kiedy patrzy przez okno na swoją córkę, która zachowuje się jak narkomanka, podejmuje decyzję. Wraca i szepcze do ucha Lockjawowi, by zabrał ją do matki. Ten chwyta zaskoczoną Lunę za frak i znika, a ona może jedynie krzyczeć, żeby tego nie robił.


Nowy Jork. Reed Richards oświadcza, że skoro Black Bolt wypowiedział wojnę Ameryce, nie będzie mógł dłużej im pomagać, ale przekazuje informacje, o które poprosili: zabrani z Genoshy mutanci ponownie utracili swoje zdolności, więc wpływ Terrigenu na ludzi jest nietrwały. Crystal pyta, co będzie z Luną, ale Richards woli się nie wypowiadać, pozostawiając ocenę uzdrowicielom Inhumans. Crystal podchodzi do córki, która siedzi nadąsana pod oknem i powtarza, że ojciec ją odesłał. Przytula ja i mówi, że wysłał ją do domu.


Wkrótce, Inhumans szykują się do odlotu. Na pożegnanie Reed wyraża nadzieje, że taka drobnostka nie doprowadzi do otwartej wojny, ale Medusa stwierdza, ze dla nich to wcale nie jest drobnostka, a ludzie wzniecali wojny o mniejsze sprawy. Dodaje, że na razie będzie to tylko zimna wojna i wszystko da się naprawić, jeśli kryształy wrócą do Attilanu, ale Richards odpowiada, że to nie będzie proste, bo ich również czekają ciężkie czasy. Medusa wyraża więc w imieniu męża nadzieję, ze następnym razem spotkają się jako przyjaciele, nie wrogowie.


Epilog. Pietro siedzi w swoim pokoju, wypełnionym terrigenowymi oparami i wdycha je z pasją, szykując się do skoku w najdalszą przeszłość. Kiedy już go wykonuje, to co widzi przyprawia go o szok. Przekonany o tym, że nie może zmienić tego co zobaczył i musi to zaakceptować, wychodzi na ulicę i podchodzi do mężczyzny siedzącego na ławce. Mówi, ze był kiedyś mutantem, ale tamten zaprzecza. Pietro kładzie ręce na jego twarzy i zaczyna świecić niebieskim blaskiem, kiedy kryształy pokrywają jego dłonie. Mówi, że oddaje mu to, co mu się należy i wskazuje mu drogę. Gdy odchodzi, Reaper znów jest sobą. Pietro Maximoff - syn Magneto - znalazł swoje miejsce w nowym świecie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Son Of M #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.