Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #2

Wolverine: Origins #2

Wolverine: Origins #2

"Born In Blood" part 2

Postacie
Zapowiedź

Logan osobiście atakuje Biały Dom [może nawet uda mu się go otoczyć - złośliwa uwaga by Gil] w jakimś tajemniczym na razie celu. Rząd, w obawie o swoje tyłki, postanawia zwalczać ogień ogniem i wysyła przeciwko niemu... No? Kogo najlepiej wysłać przeciwko Wolviemu? Masze rację! Znowu będzie jatka...

Cytat

Prezydent USA: "Now I know I'm just a country boy, but I ain't a dumb country boy."

Streszczenie

Waszyngton. Biały Dom otoczony kordonem policji odgradzającej od budynku tłumy gapiów, które zebrały się tu zainteresowane tajemniczym obiektem znajdującym się na trawniku przed prezydencką rezydencją.

Wewnątrz głowa państwa nie próbuje nawet ukrywać swojej wściekłości z powodu niedawnych wydarzeń, które się tu rozegrały. Od podwładnych rząda wyjaśnienia mu całej sytuacji. Jednak zebrani dygnitarze sami nie bardzo rozumieją zaistniałe fakty. Jeden z generałów insynuuje jedynie, że Wolverine nie przybył tu by zabić prezydenta czy sekretarz stanu, a raczej żeby ich chronić. Natomiast jeden z twardogłowych imieniem Trevor jest zgoła odmiennego zdania. To był zaplanowany i odpowiednio wcześniej przygotowany zamach. Fakt jego niepowodzenia nie oznacza, że zamachowcy zrezygnują z próby osiągnięcią swego celu. Przeciwnie wręcz, będą starali się próbować aż do skutku, dlatego też ta specyficzna sytuacja wymaga podjęcia odpowiednich środków prewencyjnych. Podstawiony pod ścianą prezydent ulega tej argumentacji i zezwala na zainicjowanie tajnego programu mającego na celu rozwiązanie bieżącej kłopotliwej sytuacji.

Chile, Santiago. Ambasada Stanów Zjednoczonych. Dziewięć pięter pod ziemią w rozmowie z mężczyzną w czarnym garniturze naukowiec pracujący w znajdującym się tu laboratorium tłumaczy sposób, w jaki obecnie funkcjonuje Nuke. Jest on teraz wyposażony w dwa serca. Pierwsze tradycyjnie pompuje serce, drugie natomiast pozwala agentom na kontrolowanie jego zachowań. Ten wart sto trzydzieści milionów projekt, którego realizacja zajęła ponad dwadzieścia lat wreszcie jest gotów do działania.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Rok 1968. W podziemnym tunelu dwóch Wietnamczyków torturuje amerykańskiego żołnierza imieniem Frank przepuszczając przez jego ciało strumień wysokiego napięcia z ustawionych na stole akumulatorów. Zabawę przerywa Logan, który podchodzi do Franka z nożem w dłoni. Przerażony żołnierz ledwie zrozumiałym szeptem wymienia nazwiska, stopnie, numery. Wolverine każe mu się zamknąć. Wyjawia Frankowi, że miał przyjemność poznać go już wcześniej, ten jednak nie poznaje Logana. Niedługo zresztą nikogo nie będzie już w stanie rozpoznać. Wolverine informuje go, że stojący obok Wietnamczycy uważają go za rosyjskiego doradcę. Jak sam przyznaje, pełni również wiele innych ról. Dla Simpsona nie będzie mieć to jednak większego znaczenia, gdyż jest nikim. Logan zakrywa mu teraz usta i przystępuje do mozolnej acz precyzyjnej operacji upiększania twarzy więźnia przy pomocy swego wojskowego noża bez jakiegokolwiek znieczulenia dla pacjenta.

Nowy Jork, Brooklyn. Siedząc w swym surowo wykończonym mieszkaniu Logan analizuje ostatnie wydarzenia w Białym Domu i zastanawia się, co ma teraz zrobić. Stracił wszelki trop i jedyne co mu pozostało, to czekać na jakiś sygnał od którejkolwiek ze stron. Jest to tym bardziej frustrujące, że wolny czas spędza na rozpamiętywaniu przeszłości naznaczonej bólem, cierpieniem i niewyobrażalnym okrucieństwem, którego zaznał osobiście, ale też mało komu ze swych wrogów go oszczędził.

Waszyngton. Wewnątrz budynku Edgara Hoovera naukowcy ze specjalnego rządowego laboratorium w bezpośrednim połączeniu z Białym Domem starają się wyjaśnić prezydentowi zagadkę cyborga-zamachowca, odpowiedzialnego za śmierć sekretarz stanu. Nadal jednak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Szansę na ich uzyskanie daje Silver Samurai, który właśnie włączył się do rozmowy. Wyjaśnia wszystkim, że użyty przez cyborga miecz to legendarne ostrze Muramasa. Przez długi czas jego istnienie pozostawało tajemnicą, gdyż tak stanowił honor rodziny. Później o jego istnieniu dowiedział się Wolverine, który jednak został zobligowany do milczenia. Silver Samurai mówi to wszystko, ponieważ Logan go o to prosił. Za pośrednictwem samuraja chciał również przekazać, że nadchodzi. Prezydent słysząc to łapie się za głowę. Nakazuje Trevorowi przerwać misję. Ten jednak nie jest już w stanie tego uczynić, gdyż misja jest w toku.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Nuke wyskakuje z lecącego helikoptera i ląduje dokładnie w tym samym miejscu, w którym narodził się przed laty.

To samo miejsce, rok 1968. Po twarzy nieprzytomnego Franka spływa krew z ran układających się w kształt amerykańskiej flagi. Po udanej operacji Frank opuszcza podziemne korytarze, zezwalając asystującym Wietnamczykom na dalsze torturowanie więźnia elektrodami. Już na powierzchni Logan ubiera ukryty w trawie mundur żołnierza armii amerykańskiej, po czym oddala się z miejsca kaźni.

Wewnątrz tymczasem jeden z Wietnamczyków podchodzi do Franka, który w ogóle nie reaguje na przepływające przez jego ciało napięcie. Simpson szybkim ruchem gryzie go w ucho po czym zrywa więzy i wyrywa z klatki piersiowej wbity chwilę wcześniej przez drugiego z oprawców nóż. Tak uzbrojony atakuje trzeciego Wietnamczyka wyposażonego w karabin AK-47, przy pomocy którego to sprzętu oczyszcza sobie droge do wyjścia. Za chwilę cały podziemny kompleks eksploduje. Podobnie zresztą jak pobliska wioska. Logan obserwujący masakrę ze wzgórza nie kryje zadowolenia.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Serwis informacyjny podaje informację o brutalnym ataku na malutką wioskę w Południowym wietnamie. Tą samą, w której w 1968 roku podczas wojny wietnamskiej amerykańscy żołnierze zaszlachtowali setki bezbronnych cywilów. Masakrę tą nazwano później Lai Chi Massacre. Oglądający to Logan błyskawicznie pakuje miecz i niezbędny ekwipunek. To był sygnał, na który czekał.

Waszyngton, Biały Dom. Trevor otrzymuje telefon od tajemniczego rozmówcy, któremu tłumaczy, że zrobił wszystko, tak jak od niego oczekiwano. Pyta też, czy może jeszcze w jakiś sposób pomóc. Tajemniczy głos odpowiada, że pomoc Trevora będzie wykorzystana, kiedy jego rozmówca sobie tego zażyczy, bez względu na stosunek Trevora do rodzaju tej pomocy, ponieważ życie Trevora należy do tajemniczego rozmówcy. Przerażony Trevor wzywa Boga na pomoc. W odpowiedzi słyszy, że nie ma Boga, są tylko anioły i diabły, a jego tajemniczy rozmówca kontroluje i jednych i drugich.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Obok stojącego nad płonącą wioską Nuke'a ląduje helikopter, z którego wysiada Logan. Ten staje przed Frankiem i pyta, czy go jeszcze pamięta.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.