Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #26

New X-Men vol. 2 #26

New X-Men vol. 2 #26

"Crusade" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Krucjata trwa, a kolejni młodzi mutanci padają przed siłami Strykera. Czy ktoś zostanie na polu walki, kiedy przyjdzie się zmierzyć z samym wielebnym? A tak właściwie, skąd się biorą te jego cuda?

Cytat

Stryker o Icarusie: "The arrogance of Satan... to create a demon in the form of an angel."

Streszczenie

[Sugerujemy spojrzeć najpierw do X-Treme X-Men #25-30 - Black Bolt] Kilka lat temu, William Stryker był żołnierzem w armii boga, jego wiernym sługą, krzyżowcem w walce z mutancim pomiotem, jednak przez Shadowcat zaczął wątpić w słuszność swojego powołania. Zakwestionował wszystko w co wierzył i za to spotkała go kara. W obliczu katastrofy w podziemnym kompleksie w Mount Heaven postanowił poświęcić siebie i połączyć się z cybernetyczną świadomością tamtejszego superkomputera. Ale po pewnym czasie specjalna komora, w której odbywał się ten proces uległa zniszczeniu i wypluła z siebie ciało Wielebnego. Stryker przeżył, lecz sztuczna inteligencja maszyny go opuściła pozostawiając po sobie jedynie pustkę w jego umyśle. Od tamtej pory, czując się porzucony, tułał się po świecie prosząc boga o przebaczenie, jednak ten nie odpowiadał na jego modły. Zdesperowany trafił dwa lata temu do swojej starej świątyni w Terasie [patrz New X-Men #20 - Black Bolt]. Gdy był już gotowy, aby skończyć ze swoim żałosnym żywotem, zdarzył się cud. Na tle krucyfiksu objawił mu się wielki różowy robot, materializujący się Nimrod, który zaraz potem padł nieruchomo na ziemię. Stryker odczytał to jako znak od boga, prezent mający pomóc mu w ponownej walce z mutantami. Wielebny miesiącami studiował dane historyczne zawarte w pamięci robota oraz badał go od strony technicznej. W pamięci maszyny znalazł zapis pięknej według niego przyszłości, w której ludzkość zwyciężyła z odmieńcami, ale i zauważył, że została ona zmieniona na taką, w której homo superiors rośli w siłę tworząc własne narody i kulturę. Postanowił do tego nie dopuścić. Wykorzystał newralgiczny dla przyszłości moment, jakim okazał się M-Day i przystąpił do działania. Dzięki bazom danych Nimroda szybko skompletował swoją nową armię wmawiając im rzekome cudy, a zabijając konkretne osoby wpływał na dalsze losy świata, które mógł na bieżąco oglądać na monitorach podłączonych do Sentinela z przyszłości. Teraz otoczony wiernymi mu Prifires, w swojej nowej świątyni, opowiada o tym wszystkim Icarusowi. Jay jest przerażony tym co widzi i słyszy. Dał się zwieść szaleńcowi i nieświadomie wystawił mu swoich przyjaciół z autobusu przekazując informację, których nie było w pamięci robota, poświęcił nawet własne skrzydła wierząc, iż robi to dla ich bezpieczeństwa.


Instytut Xaviera. Sooraya, w swoim pokoju, powoli przygotowuje się do pójścia pod otrzymany od Icarusa adres. Jest przekonana, że chłopak potrzebuje jej pomocy i prosi Allacha o dodanie jej siły. Przyglądająca się temu Laura jest sceptycznie nastawiona do jej religii, zresztą do każdej religii, jak i do samych intencji Jaya. Uważa, że to pułapka i próbuje odwieść Dust od wyjścia, a jak to nie przynosi skutku proponuje jej swoją pomoc. Jednak Sooraya pewna swojego przyjaciela uparcie twierdzi, że musi to zrobić sama. Tymczasem, w gabinecie dyrektora, Cyclops informuje Davida, że razem z jego rodzicami ustalił, że Prodigy powinien przenieść się z powrotem do instytutu. Po ostatnich zdarzeniach, ataku na autobus, morderstwach w Nowym Yorku [patrz Generation M - Black Bolt], każdy były mutant jest celem, więc tak będzie dla niego najbezpieczniej. Pozbawionemu mocy Davidowi niezbyt podoba się ten pomysł, jako zwykły teraz człowiek będzie się tu czuł trochę nieswojo, ale decyzja została już podjęta ponad jego głową. Nagle do pokoju wpada Beast, coś strasznego stało się na dworze.


Przed instytutem Xaviera rozgrywa się prawdziwy dramat. W miejscu tragedii zrobiło się już spore zbiegowisko. Przybyli wszyscy z okolicy zwabieni opętańczym krzykiem Elixira wykrzykującego raz po raz imię Wallflower. Logan próbował uspokoić i odciągnąć Josha od ciała Laurie, lecz nie dał rady. Niekontrolowana manifestacja mocy Elixira o mało nie rozłożyła mu dłoni powodując na nich dziwne owrzodzenie. Bishop każe wszystkim schować się do budynku, a Sentinele zaczynają przeszukiwać pobliskie lasy. Wtedy z wieścią przylatuje Cannonball, jednak widząc martwą dziewczynę zaniemówił, przed chwilą z nią rozmawiał. Po chwilowym szoku otrząsnął się i przekazał zebranym, że nie może znaleźć Icarusa. Całe zajście z okien instytuty obserwuje Dust ubrana w tradycyjną, czarną, afgańską burkę zasłaniające całe ciało oprócz oczu, które mają spojrzenie trochę inne niż zwykle, poczym bezszelestnie znika w cieniu.


Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Pod białą płachtą zarysowuje się sylwetka robota zbudowanego przez Forge'a, jego praca wydaje się być już skończona. Mimo to uważnie studiuje on zdobyte przez siebie plany nowych Sentineli, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoją maszynę. Wtedy z radia dobiegła go niepokojąca informacja o nagłych ruchach oddziałów O*N*E pilnujących instytutu Xaviera.


Westchester, Nowy York, kościół Czcigodnego Williama Strykera. Wielebny pokazuje krwawą wizję Icarusowi, aby ten w końcu zrozumiał, jaką rolę odegrał w tym wszystkim. Na jednym z ekranów podłączonych do Nimroda ukazał się instytut Xaviera stojący w płomieniach i masakra, jaką mają wkrótce dokonać Purifiers na młodych mutantach, bo to głównie oni będą mieć wpływ w przyszłości na poprawę stosunków między homo sapiens a homo superiors. Jedynie Dust wyjdzie z tego cało i pod postacią burzy piaskowej zabije wszystkich ludzi Stykera. Wcześniej w tej wizji była też Wallflower, ale z tym już się uporał, więc muzułmanka to ostatnia przeszkoda stojąca jeszcze na drodze Wielebnemu w dopełnieniu się jego krucjaty. Ale dzięki Jayowi, który bezwiednie zwabił ją w pułapkę niedługo ma się to zmienić. Stryker nakazuje włączyć kolejny monitor, na którym widać jak Dust skrada się do miejsca wskazanego jej przez Icarusa. Dziewczyna znienacka zostaje wzięta w krzyżowy ogień i rozstrzelana nim zdążyła zareagować, a jej poszarpane od gradu kul ciało osuwa się na ulicę. Zadowolony Wielebny odpala po raz kolejny wizję, niestety wygląda ona tak samo, z tragicznym końcem dla Purifiers. Programiści są zaniepokojeni, ponieważ po śmierci Laurie Collins i dzieci z autobusu zmiany były natychmiastowe. Jednak głuchy na to Stryker pełen wiary wpatruje się uważnie w monitor, tak jak i Nimrod wpatruje się w niego. Jego cybernetyczne oczy nie zdradzają żadnych uczuć, ale można odnieść wrażenie, że dobrze wie co się tutaj dzieje i co zrobić, aby zadziałać na własną korzyść. Dust znika z wizji ku uciesze Czcigodnego. Jay pełen gniewu pomieszanego z rozpaczą ze łzami w oczach przeklina Strykera, ale ten tylko stwierdza, że chłopak nie jest mu już potrzebny i strzela do niego z bliskiej odległości, poczym każe przygotować się swoim Purifiers.


Instytut Xaviera. X-Meni razem z wojskami O*N*E rozproszyli się po okolicy w poszukiwaniu zamachowca. W szkole z dorosłych pozostali tylko Beast, Bishop, Cannonball oraz Emma. W ambulatorium, Josh czuwa przy martwym ciele Wallflower i opłakuje jej śmierć. David bezskutecznie próbuje go pocieszyć. Tymczasem, w części mieszkalnej, Santo i Cessily idą sprawdzić co z Sooraya, nikt jej dziś nie widział. Mercury już ma zapukać do drzwi jej pokoju, gdy z dworu dochodzą ją odgłosy potężnych eksplozji. To Stryker przybył ze swoją świtą, pewny siebie atakuje główną bramą. Instytut już stoi w płomieniach, a Sentinele go pilnujące są bezradne wobec mocy Nimroda, którą posiadł Wielebny przywłaszczając sobie jego przedramię. Wielkie roboty, ku zaskoczeniu swoich pilotów, zatrzymały się w bezruchu porażone dziwną energią z różowej rękawicy. Teraz już nic nie jest w stanie powstrzymać Strykera.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #26 New X-Men vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.