Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #186

X-Men #186

X-Men #186

"The Blood of Apocalypse" - "The Battle of the East River"

Postacie
Zapowiedź

Czy zdarzyło się już kiedyś, żeby X-Men przegrali? No to zdarzy się teraz! Wraz z rozstrzygnięciem bitwy, powracają bohaterowie, a ci źli stają się jeszcze gorsi. Dodatkowo prezentujemy dwa nowe Sentinele oraz 5 stron historii jednego z Jeźdźców.

Cytat

Skylark: "[...] This thing's got the punch resistance of a young Mike Tyson."

Streszczenie

Sfinks Apocalypse'a. Pestilence prosi swego pana o pozwolenie na rozpuszczenie po świecie zarazy. Apocalypse nie chce jednak tego uczynić. Najpierw chce sprawdzić, czy ziemscy przywódcy przyjęli jego warunki. Poza tym, jeżeli wszystkich zabiją to skąd będzie wiadomo, kto zasłużył na to by przetrwać. Za chwilę pojawia się Death, który informuje wiecznego mutanta, że nie udało mu się odnaleźć Ozymandiasa. Apocalypse nie odwracając się uderza jeźdźca zaciśniętą pięścią. Trudno znaleźć kogoś, jeżeli nie umie się odnaleźć nawet samego siebie. En Sabah Nur przypomina Gambitowi, że umieścił w jego trzewiach piętę Achillesową, i nie zawaha się jej użyć, jeśli tylko zostanie przez niego zdradzony.

Na zewnątrz tymczasem połączone siły X-Men i Avengers bezskutecznie atakują statek Apocalypse'a. Za chwilę jednak przybywa kawaleria w postaci dwóch całkowicie prototypowych sentineli.

Instytut Xaviera. Pilnowany przez Bling i Santo Sunfire budzi się ze śpiączki i ignorując całkowicie dwoje mutantów opuszcza szkołę.

Apocalypse ze swego statku podziwia atakujących go X-Men, co dla Death jest całkowitym szaleństwem. War strofuje go, że nie powinien się tak wyrażać o swoim mistrzu i stworzycielu.

Ataki dwóch supergrup wzmocnione przybyciem sentineli destabilzują pracę statką, co kończy się jego strąceniem do East River. X-Men lądują na dryfującym obiekcie i przez właz dostają się do środka. Wewnątrz szybko odnajdują kapitana okrętu i przystępują do decydującej walki. Podczas gdy Bobby i bracia Summers atakują samego Apocalypse'a, Rogue i Mystique w udziale przypada Death, a do całego towarzystwa za chwilę dołącza War. Nie na długo jednak, gdyż zaginiony i poszukiwany Ozymandias ujawnia się niespodziewanie, by zakończyć życie niewdzięcznika, któremu pomógł kiedyś ocalić własne. Nie przeszkadza to jednak wiecznemu mutantowi systematycznie przechylać szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ta przewaga zostaje zminimalizowana przez pojawienie się Sunfire'a, po którego to ataku Apocalypse musi ratować się ucieczką. Mutanci podążają za nim. W końcu znajdują go w olbrzymiej komnacie z jaskinią w kształcie twarzy na środku, której usta właśnie się otworzyły. Mutanci starają się powstrzymać En Sabah Nura przed wejściem do środka, bezskutecznie jednak.

Na miejsce przybywają w końcu Avengers, Sunfire zabiera Death w sobie tylko znane miejsce, a Logan rozcina hełm Pestilence tylko po to, by przekonać się, że ostatnim jeźdźcem Apocalypse'a była Lorna Dane. Alex podbiega do niej i pomimo tego, że całe jej ciało pokrywają drobnoustroje, zaczyna reanimować dziewczynę.

Później w instytucie. Nad leżącą w łóżku Lorną Alex i Emma rozprawiają o Apocalypsie. Summers chce wierzyć, że w końcu wieczny mutant dokonał żywota, jednak jest to zapewne iluzoryczna nadzieja. Stan Dane jest stabilny, ale trzeba będzie jeszcze poczekać na dokładniejszą analizę jej stanu zdrowia. Natomiast dla pokasłującego od czasu ostatniej walki Alexa Emma przygotowała lekarstwo. Ten wypija je z obrzydzeniem, jednak Frost nie chce zdradzić mu, cóż to za specyfik, który właśnie zażył."Apocalypse" - part 5 "Riddles of The Sphinx"


Scenariusz: Peter Miligan

Rysunki: Paul Pelletier


Apocalypse w zupełnie nieznanym mu miejscu, spogląda w górę, skąd rozlewa się niezwykle jasne światło. Zastanawia się, czy już umarł. Nagle obcy głos wymawia jego imię. Sceneria zmienia się błyskawicznie i En Sabah Nur stoi teraz we własnych wspomnieniach w Egipcie. Wściekły każe się wynosić tajemniczemy głosowi z jego głowy. Gdy jednak nie przynosi to efektu, Apocalypse żąda, by jego rozmówca się ujawnił. Zamiast odpowiedzi niebieskie macki oplatają go całego i ostatecznie musi przyznać wyższość przeciwnika. Obcy głos informuje teraz wiecznego mutanta, że otrzymał niezmierzone bogactwa, które pomogą stać mu się najpotężniejszą i najbardziej przerażającą kreaturą na tym świecie. Jednak kiedy przyjdzie czas, zażąda czegoś w zamian. Teraz głos przedstawia się jako Celestial.

Apocalypse już wie, w jaki sposób ma zrewanżować się dawnemu kontrahentowi. Nie obawia się śmierci, woli to, niż los przygotowany mu przez Celestiali. Obcy głos przemawia ponownie informując mutanta, że nie pozwoli mu zginąć, jeszcze nie teraz, i że nadszedł już czas.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #186 X-Men #186

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.