Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #473

Uncanny X-Men #473

Uncanny X-Men #473

"The First Foursaken" - part 2: "Family Lies!"

Postacie
Zapowiedź

Uwaga! Marvel składa bardzo istotną obietnicę! WyobraĽcie sobie, że jednak wydarzenia ostatnich 28 numerów serii miały sens i zmierzały właśnie do tej historii. Szykuje się wyjaśnienie tajemnicy zmartwychwstania Psylocke i wszystkich knowań Jamiego Braddocka!

Cytat

Marvel Girl: "You know, that Ashton Kutcher movie?"
Nightcrawler: "Please Rachel, everything after Errol Flynn is a crap"

Streszczenie

Wraz ze zniknięciem Jamiego świadomość odzyskują zamrożeni członkowie ONE oraz X-Men, nie biorący udziału w starciu, najwyraźniej nie mający znaczenia dla planów Jamiego. Cyclops podnosi Emmę, która z trudem dochodzi do siebie, podczas gdy grupa Nightcrawlera spogląda na Uatu, zastanawiając się kto był na tyle potężny by porwać Jamiego. Oprzytomniały płk Reyes, nie dbając o obecność Watchera, poleca ich natychmiast aresztować celem wyjaśnień. Marvel Girl informuje pozostałych, iż otaczający ich żołnierze sądzą, że Betsy ma coś wspólnego z tym co się stało. Bishop proponuje, aby postarali się wyjaśnić, że tak nie było, lecz Psylocke wciąż wściekła jest na słowa Jamiego, że wskrzesił ją jako broń. Poleca stanąć wszystkim blisko, gdyż wyczuwa że coś się dzieje i nagle Kurt teleportuje grupę w nieznane. Emma nie jest w stanie namierzyć ich telepatycznie, bowiem coś ją zakłóca. Reyes żąda wyjaśnień i słyszy od Cyclopsa, że Watcher pojawia się w chwilach zmiany i wielkiego zagrożenia, jakim dla X-Men była Phoenix. Uatu właśnie znika, więc najwyraźniej tym razem zagrożenie ma coś wspólnego z grupą Kurta.


X-Men pojawiają się w Central Parku, a wyczerpany Kurt pada na ziemię. Jamie posłużył się nim aby ich tu sprowadzić. Bishop komentuje uprzedzenia Betsy do ONE, a w odpowiedzi słyszy od Kurta, że nie każdy jest tak blisko związany z rządem jak on. Bishopa wścieka posądzenie o romans z Val, a Cannoball uspokaja obu. Pokazuje im Uatu, który pojawił się tu wraz z nimi. Sam przypomina, im iż to Jamie jest powodem tego wszystkiego. Jamie który sprowadził Furię, z którą wcześniej walczyli i najprawdopodobniej odpowiedzialny był za inne dziwne wydarzenia które miały miejsce ostatnio w ich życiu. Kurt wskazuje, że nawet szalony Braddock nie jest w stanie wpływać na całe światy, lecz Rachel przypomina o efekcie motyla. Najwyraźniej metodą wpływania na X-Men małymi kroczkami, Jamie spowodował w makroskali jakieś tornado wpływając na całe rzeczywistości. Watcher zna zapewne odpowiedź, lecz się nią nie podzieli. Betsy wyjaśnia kim byli Foursaken, wspomniani przez Jamiego nim zniknął. To Amina Synge, Ned Horrocks, Godfrey Calthrop oraz Jamie Braddock. Grupa przyjaciół wyrzucanych ze wszystkich szkół, zawsze nierozłącznych. Gdy wystartowali razem w wyścigu trans-saharyjskim, w którym zniknęło bez śladu 50 pojazdów, a ocalał tylko Jamie, po stracie swych przyjaciół oszalał. Watcher niespodziewanie odzywa się wyjaśniając X-Men, że to co się dzieje dotyczy całage wszechświata. Zawsze jest jakiś balans, Phoenix oznacza koniec i początek życia, śmierć i odrodzenie. Po drugiej stronie jest byt równie potężny i prastary, zwany Pierwszym Upadłym. Szuka on końca, a w nim doskonałości. Wszechświat podzielony jest na siedem poziomów, z których z czterech Upadły zebrał już swe sługi. Teraz przybył na Ziemię, jak niegdyś Phoenix, zamierzając zakończyć istnienie i stworzyć doskonałość.


Z Muzeum Sztuki eksploduje energia, a Rachel pada zwijając się z bólu. Próbowała telepatycznie przeniknąć moc podobną do Jamiego, lecz poczuła jedynie ból. Z energii wylatują salamandry, w locie atakując X-Men. Dusza Cannonballa zostaje wyrwana z ciała, a Rachel atakuje telekinezą, lecz Salamandry unikają trafień. O dziwo nie dostrzegają Psylocke, która trafia je, umożliwiając powrót duszy Sama do ciała. Marvel Girl wyczuwa większy ból, a X-Men dostrzegają ,że salamandry znoszą w stronę muzeum dusze mieszkańców Nowego Jorku. Nieopodal pojawia się wielki robot. To Godfrey Calthrop, który dzięki swej mocy połączył go z metalu i cieszy się, że X-Men przybyli i nie opóźniają planu. Grupa atakuje, lecz Bishop zostaje trafiony energią której nie jest w stanie zaabsorbować. To Ned Horrocks, w którego uderza mocą odrzutu Cannonball. Bishop strzałami niszczy robota, lecz okazuje się że Nedowi i Godfreyowi nic się nie stało. Porażają oni swą mocą Marvel Girl, Cannonballa i Bishopa, zabierając ich do Aminy.


Nightcrawler i Psylocke wkradają się do Muzeum, dostrzegając ,że pozostali X-Men powiązani są wraz z Jamiem sznurkami kwantowych rzeczywistości. Amina poleca kontynuwać poszukiwania Kurta salamandrom, które szybko go wyczuwają. Ten stara się odciągnąć je od Betsy i wpada w ich łapy, a dla Psylocke stają się jasne słowa Jamiego. Foursaken nie są w stanie jej zobaczyć. Zastanawia się co ma uczynić, gdy z centrum kwantowej gwiazdy zaczyna powstawać Upadły. Jamie wzywa Betsy, która w tymczasie podnosi żelazne kule z pistoletu nieprzytomnego strażnika leżącego nieopodal. Telekinetycznie kieruje w stronę dziwnej konstrukcji Aminy, z którą powiązany sznurkami jest Jamie i X-Men. Konstrukcja pęka i wszystko zaczyna być wsysane wgłąb portalu upadłego. Betsy popycha Neda, który nie może jej dostrzec i wraz z pozostałymi wpada w wir. Wszystko znika.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #473

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.