Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #3

Wolverine: Origins #3

Wolverine: Origins #3

"Born In Blood" part 3

Postacie
Zapowiedź

Ten facet, z którym walczy Logan to Nuke. Nuke jest mordercą i świrem, który zaszył się w Wietnamie, by tam do woli oddawać się mordowaniu i świrowaniu, a ponieważ Wolverine ma do niego interes, musi najpierw wyciągnąć go z dżungli. A, że Loganowi również daleko do niewiniątka... No, zgadnijcie co będzie?

Cytat

Betty: " This is just wonderful... Thirty cents an hour and I get to clear floors."

Streszczenie

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Logan stoi naprzeciwko Nuke'a trzymającego palec na spuście. Każe mu odpuścić, na co ten w odpowiedzi wystrzeliwuje w Wolverine'a całą serię z karabinu.

Ohio, Dayton. Rok 1953. W jednym z wielu domów na przedmieściu ubrana w wyjściową suknię pani Simpson karci swojego syna, który próbując przygotować sobie wiśniową oranżadę narobił w kuchni sporego bałaganu. Pan Simpson informuje żonę, że muszą już iść, bo inaczej się spóźnią, poza tym niania już tu jest. Wściekła pani Simpson każe posprzątać jej cały bałagan, po czym wychodzi. Kiedy mały Frank i niania Betsy zostają sami, chłopak wyjawia jej, jak bardzo ją lubi. Betsy odpowiada mu, że wie o tym i że też go kocha, ale jego matka jest nie do zniesienia. Dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby po prostu zniknęła. Frank odpowiada, że przecież jego matka właśnie wyszła. Betsy tłumaczy mu, że nie to miała na myśli. Gdy Simpson pyta, czy mówiła o śmierci jego matki, niania ripostuje, że on sam to powiedział.

Późnym wieczorem rodzice Franka wracają do domu. Powrotowi towarzyszą krzyki jego pijanej matki. Mąż bezskutecznie stara się ją uspokoić. Widząc syna pani Simpson wpada w jeszcze większy szał.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Nuke po wystrzeleniu całego magazynka, bez większego rezultatu zresztą, przechodzi do bezpośredniego natarcia. Ciosy Logana nie robią na przeciwniku większego wrażenia, podczas gdy w drugą stronę taktyka ta sprawuje się bez zarzutu. Po uderzeniu kolbą karabinu Logan ląduje na ziemi. Za chwilę odziana w ciężki but potężna stopa wdeptuje jego głowę w ziemię. Wolverine wysuwa ostrza i pozbawia przeciwnika kończyn. Nuke przełącza karabin na wyrzutnię rakiet i celuje w Logana. Ten kopie broń i rakieta uderza w ziemię tuż obok Nuke'a. Osmalony, z wystającymi spod skóry metalowymi elementami Frank usilnie stara się doczołgać do swojej broni. Wykrzykuje przy tym imię Betsy z pytaniem, jak mogła mu to zrobić.

Ohio, Dayton. Rok 1953. Wieczorem pan Simpson odwozi do domu Betsy. Ta wyjmuje skradzioną z jego biurka piersiówkę i pociąga solidny łyk, po czym przyznaje, że zrobiła coś bardzo złego. Zanim jednak zdążyła wyjawić swoją tajemnicą, zatrzymuje ich patrol policji. Funkcjonariusz Logan wyciąga pistolet i strzela do dziewczyny, po czym wkłada broń w ręce oszołomionego Charlesa Simpsona. Ten chciał wykorzystać dziewczynę, Betsy jednak odmówiła, gdy częstował ją alkoholem, więc sięgnął po rewolwer i zastrzelił dziewczynę. Załamany Charles skarży się na swoją żonę, która go nienawidzi i nigdy nie uwierzyłaby w jego niewinność. Pani Simpson dysponuje całym ich majątkiem, nie wydałaby jednak złamanego centa by wynająć dla męża prawnika. Logan odpowiada, że nie interesuje go ta historia. W bębnie pistoletu, który przed chwilą dał Charliemu, został jeszcze jeden nabój. Za chwilę pada strzał, po czym Logan oddala się w kierunku radiowozu. Tu informuje swoją centralę, że sprawa jest załatwiona. Został tylko chłopak, ale z nim mogą być problemy. To już jednak nie jest jego zmartwieniem.

Logan puka do drzwi domu państwa Simpson. Otwiera mu mały Frankie, który informuje funkcjonariusza, że zrobił tak, jak mu Betsy kazała. Wewnątrz widać martwe ciało pani Simpson. Logan każe wsiąść chłopakowi do samochodu. Ten nie pyta nawet, dokąd mają jechać. Frank mu ufa, ponieważ ten jest policjantem, i nigdy by go nie skrzywdził.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Stojąc nad resztkami ciała bezbronnego Nuke'a Logan czuje do siebie obrzydzenie za to, co za chwilę zrobi.

Chile, Santiago. Ambasada Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna w czarnym garniturze celuje z pistoletu do przerażonego naukowca. Każe natychmiast wyłączyć Nuke'a, czemu oponuje naukowiec obawiając się, że Logan zneutralizuje nieaktywnego cyborga. Mężczyzna w garniturze uświadamia go, że Wolverine tego nie zrobi i że wszystko to jest częścią ich planu.

Biały Dom. Za zamkniętymi drzwiami prezydent każe wyjaśnić Trevorowi cały ten bałagan, z którym mają do czynienia i dlaczego on został w to wszystko wplątany, pomimo realnego ryzyka, jakie wiąże się z całą akcją. Trevor uspokaja prezydenta, że występujące ryzyko jest całkowicie do zaakceptowania. Wszystko to jest zresztą częścią planu, a sam Logan zapewne zupełnie nie zdaje sobie sprawy z jego nadejścia.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Logan szykuje się do zadania decydującego ciosu Nuke'owi. W ostatniej chwili zostaje jednak powstrzymany. Wyrzucona z dużą prędkością tarcza wybija miecz z jego dłoni. Wyłaniający się z gęstwy zieleni Captain America pyta zdumionego Wolverine'a, czemu wydaje się być zaskoczony obecnością Steve'a, skoro już od dawna wiedział, że się pojawi.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.