Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #29

Cable & Deadpool #29

Cable & Deadpool #29

"The Domino Principle" - part 2: "The Politics Of Fear"

Postacie
Zapowiedź

W Rumekistanie mają nowego prezydenta. Mają jednak więcej szczęścia od naszego kraju, bo trafił im się nie kto inny jak Cable. Tylko dlaczego Domino upiera się, żeby tak szybko zakończyć rządy Nathana? A gdyby ktoś pytał, gdzie w tym wszystkim miejsce dla Deadpoola, odpowiedź brzmi: Wade będzie się naparzać z odpowiedzialnym za całe zamieszanie super-szpiegiem, znanym jako Citizen V.

Cytat

Deadpool: "Man, you talk more than I do!"
Citizen V: "But are you listening?"
Deadpool: "Nah."

Streszczenie

Podczas gdy Domino wciąż tkwi na swoim stanowisku snajperskim, trzymając palec na spuście i walcząc z wątpliwościami, Cable zajmuje miejsce na scenie i zaczyna przemawiać do swego ludu. Ogłasza, że skończyły się czasy przemocy i wzywa żołnierzy Ultimatum do podporządkowania mu się, by wspólnie odbudowali kraj. Kiedy zamaskowana armia rzuca broń, zebrany pod sceną tłum wiwatuje, utrudniając tym samym Deadpoolowi przedostanie się do jego partnera. Cable wyjaśnia, że nie chciał śmierci Flag Smashera i stało się to przy udziale osób trzecich - on zaś zamierza przeprowadzić pokojowe reformy. Domino rozważa swoje szanse przebicia jego osłon, kiedy nagle Nate spogląda prosto na nią i wyjaśnia zebranym, że zabójczyni dyktatora działała dla ich dobra oraz dla jego dobra, bo była przekonana, że zaplanował zabójstwo i chciała oszczędzić mu odpowiedzialności, ponieważ są przyjaciółmi. Po tych słowach patrzy jej prosto w oczy, a ona staje jak wryta, chociaż wciąż powtarza sobie w myślach, że może go zabić tu i teraz. W tej chwili, na scenę wpada Wade, który zaczyna się tłumaczyć, że nie zabił Smashera (chociaż miał okazję i mógłby to zrobić, ale jednak nie zrobił).


Wkrótce potem, w nowym biurze prezydenta zebrana zostaje narada z udziałem stronników Nathana oraz przywódców podziemia i Ultimatum. Podczas gdy oni wszyscy dyskutują nad przywracaniem porządku w stolicy, Domino obserwuje ich z boku, zastanawiając się, jakim cudem trafiła do spełniającego się snu Cable'a. Słucha, jak łagodzi spory między podziemiem a Ultimatum, jak rozdziela zadania i rozporządza surowcami i to wszystko wydaje jej się dziecinnie proste. To zaś znowu budzi pytanie, czy ten kraj naprawdę potrzebuje Summersa by przetrwać. Gdy narada dobiega końca, Nate wzywa do siebie Deadpoola i każe mu śledzić Petrovica. Zapytany o powód odpowiada, że prawdziwy Nenad Petrovic został zabity przez ludzi Flag Smashera kilka miesięcy temu.


Zgodnie z poleceniem, Wade śledzi Petrovica i jego ludzi aż do chwili, gdy rozstają się pod jego domem. Gdy przywódca podziemia wchodzi do środka i bezbłędną angielszczyzną zaczyna zgłaszać komuś raport, Deadpool zaskakuje go, zapalając światło. Krótka dyskusja na temat filmowego masochizmu pozwala Wilsonowi odgadnąć, ze jego rozmówca jest Brytyjczykiem. Skoro nie ma już sensu się ukrywać, osobnik podający się za Petrovica sięga do boku i wydobywa swój miecz, wyłączając tym samym hologram i ujawniając swoją prawdziwą postać. Niestety, Deadpool nie kojarzy faceta, więc Citizen V musi się przedstawić. Bardziej niż to całe gadanie o szpiegach z tradycją, Wilsona interesuje, z czego zrobiony jest miecz przeciwnika, który właśnie przepołowił jego katanę. Zakładając, że już i tak ma przechlapane, Deadpool postanawia bronić się pałkami.


Tymczasem, Irene - stale monitorująca poczynania Deadpoola przez otwarte łącze - prosi Black Boxa by wyszukał informacje na temat Citizena V. Szybkie przeszukanie cybernetu daje jedynie wiadomości na temat przeszłych wcieleń tej postaci, czyli szpiega z drugiej wojny światowej i alter-ego Barona Zemo - nic natomiast nie wiadomo na temat nowego bohatera. W takim razie, Merryweather postanawia zmienić temat i każe Garebowi sprawdzić, jaka jest międzynarodowa reakcja na przejęcie władzy w Rumekistanie przez Cable'a. Zwłaszcza interesuje ją reakcja Kongresu i to jak przejęcie strategicznego regionu w Europie wschodniej wpłynie na prace nad Aktem Rejestracyjnym.


Nathan patrzy z okna swojego gabinetu na ludzi wiwatujących na ulicy i pyta Domino, co myśli o tym wszystkim. Ona tylko patrzy na niego, zastanawiając się, co tak naprawdę planuje: zwykłą dyktaturę, wprowadzenie porządku Askani, czy może wojskową juntę. Nate pyta, czy nie wierzy w niego i wątpi, że zdoła poprowadzić kraj, a kiedy ona nie odpowiada, głośno domaga się by powiedziała cokolwiek i z nerwów niszczy biurko. Po chwili przeprasza i mówi, że bardzo chciałby, aby mu zaufała i uwierzyła w niego. Potem wychodzi na konferencję prasową, a ona wciąż stoi w tym samym miejscu, powstrzymując się od powiedzenia mu prawdy.


Walka między Deadpoolem a Citizenem V przenosi się na ulicę. Ten drugi próbuje wyjaśnić swoje motywy opowiadając, że jest odpowiedzialny za przejęcie rządów przez Flag Smashera i chciał naprawić swój błąd, jednak Wade nie słucha go, bo jest zbyt zajęty walką. W końcu Citizen V oświadcza wprost, że jest po stronie Cable'a, więc dalsza walka nie ma sensu i zamierza ją zakończyć pokojowo. Ma jednak pecha, bo kiedy opuszcza gardę, Deadpool nokautuje go ciosem w twarz i cieszy się, że wygrał.


Domino ogląda w telewizji przemówienie Nathana i zastanawia się, czy naprawdę się zmienił, czy wciąż jest tym samym Cablem i tylko udaje polityka w błyszczącym dresie. Z zamyślenie wyrywa ją wejście Deadpoola, który rzuca na resztki biurka nieprzytomnego przeciwnika, jednocześnie próbując wmówić jej, że Nate w telewizji wygląda bosko. Ona nie odpowiada, ale gdy Wade zbiera się do wyjścia, zatrzymuje go i pyta, czy naprawdę wierzy, że Cable potrafi zmienić świat na lepsze. On mówi, że jego opinia nie ma tu znaczenia, a Domino powinna sama wyrobić sobie zdanie. Dom spogląda jeszcze raz na ekran i stwierdza, że to wciąż ten sam stary Cable.


Jakiś czas później, Citizen V budzi się, widząc lufę pistoletu przed swoją twarzą. Domino szybko daje do zrozumienia, że wie o nim wszystko i radzi mu zniknąć, zanim Cable wróci. Agent Watkins twierdzi, że nie musi się obawiać Summersa, bo jest po jego stronie, ale ona sugeruje, by nie wchodził z nim w konszachty, albo stanie się częścią jego szalonych machinacji. Krótka wymiana filozoficznych cytatów prowadzi do stwierdzenia, że Citizen V gotów jest naprawić swój kolejny błąd, jeśli rzeczywiście okaże się błędem. Po tych słowach przywołuje swój latający ślizgacz i wylatuje przez okno, Domino zaś mówi sama do siebie, że może naprawić jego błędy wcześniej.


W drodze powrotnej z konferencji, Nathan i Michael Straka trafiają w kuchni na Wilsona i Weasela, wyjadających prezydenckie zapasy. Wade wyjaśnia, że zostawił Citizena V z Domino, więc Cable czym prędzej wraca do biura, by przekonać się, że potencjalny sojusznik zniknął. Pyta więc Domino, czy coś się zmieniło w jej podejściu do niego, a w odpowiedzi ona wcelowuje w niego broń. Straka próbuje ochraniać swojego prezydenta, ale Nate uspokaja go, twierdząc, że Domino nie strzeli do niego. Ona jednak strzela, a kula zatrzymuje się na polu siłowym. Strzał natychmiast zwabia Deadpoola, który wpada przez okno i szykuje się do ataku. Nate próbuje uspokoić sytuację, mówiąc, ze Domino chciała tylko coś udowodnić, ale w tej chwili ona strzela do Wilsona i Straki, a potem w powietrze, strącając żyrandol. Kiedy Cable używa swojego pola siłowego, by ochronić się przed spadającą lampą, Domina znajduje się za jego plecami i przystawia pistolet do głowy. To właśnie chciała udowodnić - ze może go zabić, jeśli tylko zechce. Michael celuje w nią, prosząc by nie kazała mu wybierać miedzy lojalnością a przyjaźnią, ale ona stwierdza, że już dokonał wyboru. Cable zaś oświadcza, że Domino nigdy nie będzie mogła mu zaufać, bo jest przekonana, że zawiedzie i zniszczy ten kraj, jak wszystko czego dotknął. Ona opuszcza broń, a on odwraca się i pyta, co zrobi, jeśli tym razem mu się uda. Domino każe mu się zastanowić, co zrobi, jeśli mu się nie uda, po czym wychodzi, przeklinając go w myślach za to, że tak duży wpływ ma na nią. Wilson natychmiast zaczyna wykładać swoją teorię na temat dziwnych zachowań kobiet, ale Nate nie słucha go, tylko podnosi z ziemi spłaszczony pocisk i spogląda w dal za Domino.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #29 Cable & Deadpool #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.