Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #15

Astonishing X-Men vol. 3 #15

Astonishing X-Men vol. 3 #15

"Torn" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Hellfire Club wykonuje wreszcie swój ruch - prosto i zdecydowanie, ku zwycięstwu i starciu w proch znienawidzonych X-Men...

Cytat

Cassandra Nova, komentując reakcję Beasta na swój widok: "Congratulations dr McCoy. Even with your advanced devolution you managed not to pee."

Streszczenie

Emma stoi chwilę na korytarzu, czekając, aż na jej policzku pojawi się symboliczna łza, po czym wpada do kuchni, gdzie siedzą pozostali członkowie grupy i udając przerażenie krzyczy, ze coś się stało ze Scottem. Podczas gdy Piotr pomaga jej usiąść, Emma każe Loganowi sprowadzić na pomoc Hanka.


W podziemnym laboratorium, Beast właśnie zdał sobie sprawę z obecności Cassandry Novy, ona zaś z właściwym sobie urokiem pogratulowała mu faktu, że nawet w tak prymitywnym stanie nie popuścił ze strachu na jej widok. Natychmiast też zaczęła bawić się jego umysłem, odcinając wyższe funkcje mózgu. Hank próbuje ostrzec ją, że jeśli to zrobi, stanie się dziką bestią, ale ona nie boi się go, bo wie, że bez świadomości zwierze w nim nie tylko nie będzie postrzegało jej jako zagrożenia, ale nawet nie zauważy jej obecności. Zanim jednak całkowicie stłamsi jego inteligencję, kieruje resztki świadomości na inną osobę - Logana, który właśnie stanął w drzwiach.


Kiedy Kitty i Piotr znajdują w sypialni Scotta pozbawionego świadomości, pytają co się stało, ale Emma twierdzi, że nic nie wie, bo tak go znalazła. Rozpacza, że nie może dotrzeć do jego myśli i stwierdza, że to może być jakiś atak, więc każe Piotrowi przenieść nieprzytomnego do ambulatorium, a Kitty sprawdzić, czy ze studentami wszystko jest w porządku. Pryde zgadza się, ale przed wyjściem coś w pokoju przykuwa jej uwagę.


Już w ambulatorium, Piotr kładzie Scotta na stole i prosi Emmę, by poszukała jego okularów, na wypadek gdyby wraz z przytomnością odzyskał zdolności. Kiedy się obraca, odkrywa jednak, że Frost gdzieś zniknęła.


Biegnąc korytarzem, Kitty zauważa w otwartym pokoju osobę siedzącą na fotelu. Zbliża się do niej i pyta, czy wszystko jest w porządku i czy widziała innych uczniów, zauważa jednak, że nie zna tej uczennicy. Ellie Phimister uśmiecha się tylko, słysząc zdziwienie w jej głosie.


Zamiast Emmy, w ambulatorium pojawia się Sebastian Shaw, który zamyka za sobą drzwi i po krótkim powitaniu, pyta Rasputina, jakie to uczucie być znowu zamkniętym w laboratorium. W odpowiedzi, stalowa pięść trafia go prosto w twarz i wgniata w ścianę. Shaw tylko się śmieje i prowokuje go, by wyładował swój gniew na nim, wspominając chociażby o igraszkach z Kitty. Colossus nie żałuje sobie i zaczyna miotać nim po całym pomieszczeniu.


Kiedy Kitty orientuje się, że ma do czynienia z kimś obcym, Ellie zaczyna opowiadać o swoim śnie, w którym pewna kicia zmieniła się w ducha i zaczęła odpływać, nie mogąc się zatrzymać. Gdy to mówi, Kitty przechodzi w formę niematerialną i zaczyna przenikać przez podłogę, a po chwili znika.


Wolverine jest pewien, że Nova nie da mu rady - w końcu jest najlepszy w tym co robi, a to co robi to... śliczne wycinanki z papieru. Właśnie chciałby pochwalić się jedną z nich pani Novie, kiedy odkrywa, że ona gdzieś zniknęła i jest całkiem sam w wielkim, strasznym i ciemnym laboratorium. Bardziej przerażające może być tylko odkrycie, że w ciemności czai się bestia.


Kitty znajduje się już kilka kilometrów pod powierzchnią ziemi i wciąż fazuje, opadając niżej. Próbuje się skupić na myśli, że nie da się pokonać jakiejś gotyckiej smarkuli, ale ta myśl sprawia, ze zaczyna czuć się staro. Próbuje więc zebrać się w sobie, by znowu się zmaterializować, ale dochodzi do wniosku, ze lepiej nie robić tego w otoczeniu gorącej magmy. Koncentruje się więc na kierunku, bo skoro wszyscy są na górze, tam właśnie powinna się dostać.


Shaw z uśmiechem zbiera kolejne ciosy, proponując Rasputinowi terapię podobną do tej, której poddał się Summers. Colossus stwierdza jednak, że nie potrzebuje terapii, bo czuje się doskonale, po czym zrzuca na przeciwnika solidny kawał sprzętu laboratoryjnego.


Tymczasem, Hisako próbuje wywabić Blindfold ze szkolnej toalety, bo ta zamknęła się w kabinie i nie chce wyjść. Podejrzewając, że coś się dzieje, Hisako próbuje nakłonić koleżankę do zwierzeń, ale ta mówi różne rzeczy bez ładu i składu, a potem stwierdza, że wkrótce stracą jeszcze jednego. W tym momencie, do toalety wpada przerażony Logan i chowa się za plecami zdezorientowanej Hisako, jąkając się, że goni go tygrys. Ona pyta, czy to znowu jakiś sprawdzian, a w tej samej chwili do środka wpada wściekły Beast. Hisako i Logan zdążyli się schować za kabinami, ale McCoy węszy w poszukiwaniu i wyczuwa siedzącą w kabinie Blindfold. Wyrywa więc drzwi i już ma się na nią rzucić, kiedy atakuje go Hisako, otoczona swoim telekinetycznym pancerzem. Kilkoma ciosami wyrzuca go na korytarz, a kiedy Beast próbuje atakować, rozszerza swój pancerz, formując coś na kształt ogromnego robota. Przestraszony Hank wycofuje się, a wyczerpana Hisako pada na ziemię.


Na stacji orbitalnej SWORD, agentka Brandt i jej ludzie obserwują sytuację w posiadłości. Syren stwierdza, że wyczuwa znajomą obecność, więc postanawia przeszukać akta, by ją zidentyfikować. Brandt każe mu trzymać się z daleka od więźnia i nie informować go o niczym.


W tym samym czasie, siedzący spokojnie w swojej celi Ord ma niespodziewanego gościa. Ukryta w cieniu Danger instruuje go, jak ma się zachowywać, by ich rozmowa nie została przechwycona, chociaż sama jest niewidoczna dla systemów stacji. Mówi, że wiele ich łączy i mogliby sobie wzajemnie pomóc pokonać wspólnego wroga. On nie jest specjalnie zainteresowany, więc Danger informuje, że przedstawiciele jego rasy już wyruszyli, by zgładzić niszczyciela światów, który został już zidentyfikowany. On natomiast tkwi tu i nic nie robi.


Piotr próbuje wyciągnąć z Shawa jakieś informacje, ale ten jedynie ma ochotę przypomnieć mu, jak działają jego mutacyjne zdolności - absorbuje przecież energię kinetyczną ciosów, a Colossus naładował go już dostatecznie. Po tych słowach, uderza przeciwnika dwoma rękami w głowę. Rasputin chwieje się przez chwilę, a potem pada.


Jakiś czas później, członkowie Hellfire Clubu zebrali się w gabinecie dyrektora szkoły, by porównać doświadczenia. Shaw twierdzi, że wszystko poszło doskonale skoro Summers jest warzywem, Pryde została duchem, a Rasputin dał się pokonać własnej złości. Nova obserwuje gonitwę Logana i Beasta w ogrodzie i stwierdza, że doskonale się zabawiła z bestią i małym chłopcem. Ich zakapturzona towarzyszka stwierdza jednak, że to był dopiero wstęp, a słysząc to, Ellie zaczyna zachwycać się wielkim finałem, który przyniesie koniec wszystkim snom. Tylko Emma siedzi posępna w fotelu i odwraca od nich wzrok, skupiając się na czymś.


W pełni skupiona, Kitty powoli wyłania się z wody w podziemnej jaskimi. Myśli o celu jaki postawiła sobie wstępując do grupy ponownie - znaleźć kogoś, kto będzie jej pilnował i przypilnować Emmy. Wreszcie może się rozluźnić i opaść do wody. Dziękuje Emmie, że pomogła jej odnaleźć kierunek i odzyskać koncentrację - zachowała się dokładnie tak, jak przewidziała. Teraz kolej na jej ruch.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #15 Astonishing X-Men vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.