Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #84

Exiles #84

Exiles #84

"Back In The Saddle"

Postacie
Zapowiedź

To oczywiste, że po trudach World Tour, Exiles zasługują na odrobinę przerwy. Ale co będzie jeśli potem nie zechca wrócić do swoich zadań? Czyżby trzeba było ich zastąpić?

Cytat

Timebroker: "It means you're fired."

Streszczenie

W Panoptichronie trwa walka. A właściwie to bardziej pogoń - okryta tylko ręcznikiem Zarda goni po całym pałacu Longshota, który podglądał ją, gdy kąpała się w oceanie. Próbuje go trafić swoją tarczą z pola siłowego, a kiedy w końcu jej się to udaje i zauważa, ze prawie przecięła go na pół, do sali wchodzi prawdziwy Longshot w towarzystwie Heather. W tej sytuacji, Morph wraca do prawdziwej postaci i próbuje wykpić się pięknymi oczami. Zarda wyjaśnia co zaszło, ale wszystko co Heather może zrobić, to wyrazić nadzieje, że nie pozabijają się wszyscy nawzajem podczas jej nieobecności. Przy okazji przypomina, że mogą ją zawsze namierzyć, ale nie wolno im majstrować przy aparaturze. Kiedy przechodzi na platformę teleportera, Timebreakerzy próbują ją zatrzymać, ostrzegając o wielkiej katastrofie, ale ona odpowiada, że katastrofa może zaczekać jeden dzień. Robale grożą, że wkrótce wszyscy poznają konsekwencje swoich zaniedbań, ale Heather przypomina, ze to oni pierwsi nabałaganili w Multiversum, więc nie mają prawa jej pouczać, ani też powstrzymać przed spotkaniem z mężem. Kiedy ona znika, Morph stwierdza, że też chętnie odwiedziłby dom, ale Zarda i Longshot przekonują go, że to nie jest dobry pomysł, bo powinni mieć oko na Timebreakerów. Kiedy wszyscy rozchodzą się do swoich zajęć, robale uzgadniają między sobą, że muszą dać im nauczkę, nawet jeśli będzie to wymagało poświęcenia jednej z rzeczywistości.


Tymczasem, Blink przebywa wciąż w rodzinnej rzeczywistości Mimica. Podczas stypy doskonale dogaduje się z tamtejszymi X-Men, więc Charles Xavier i Jean Grey oferują jej miejsce w grupie.


Ziemia #928, rok 2099. Gabriel O'Hara zostaje zaskoczony przez kogoś w ciemnej uliczce, ale zanim sięgnie po środki obrony własnej zauważa, że osobą która podążała za nim jest Spider-Man, czyli jego brat Miguel, który przybył, by upewnić się, że jego rodzinie nic nie grozi, odkąd został publicznie zdemaskowany.


Sabretooth również odwiedził rodzinną rzeczywistość i udał się do samego Magneto, by dowiedzieć się, co się stało z Wild Childem. Niestety, Magnus nie potrafi mu pomóc twierdząc, że Kyle zniknął wiele lat temu. Ponieważ nastąpiło to zaraz po nagłym zniknięciu Clarise i Creeda przypuszcza, że mógł poczuć się porzucony i specjalnie zaszył się gdzieś, by nikt nie mógł go odnaleźć. Proponuje też, by Sabretooth wrócił do X-Men, aby mogli razem go poszukać, ale zanim Creed zdąży zastanowić się nad odpowiedzią, jego uwagę odwraca alarm Tallusa.


W tajnym ośrodku Departamentu H, Heather i James Hudson nadrabiają stracony czas w sypialni. Właśnie zamierzają trochę porozmawiać, kiedy nagle w pokoju pojawia się Sabretooth. Zmieszany wyjaśnia, ze właśnie mają sytuację kryzysową w tej rzeczywistości i powinni jak najszybciej zebrać obie grupy.


Tak też się dzieje i już wkrótce połączone siły Exiles i Alpha Flight zostają wprowadzone w szczegóły misji: W tej rzeczywistości zimna wojna nigdy się nie skończyła, a Związek Radziecki dopiero zaczyna chylić się ku upadkowi, więc grupa sowieckich herosów w desperackiej akcji próbuje sprowadzić na ziemię pierwotne bóstwo - Czernoboga, który zaleje świat oceanem materii z wymiaru Darkforce.


Jakiś czas później, na pokładzie pojazdu Alphy, zmierzającego w kierunku bieguna północnego, Blink wyznaje towarzyszom, że otrzymała ofertę od X-Men z innej rzeczywistości i zastanawia się nad jej przyjęciem. Zanim jednak zgłębią temat, Heather oświadcza, ze zbliżają się do placówki sowietów i każe wszystkim się przygotować. Chwilę później, Darkstar wyczuwa zbliżający się pojazd, więc Crimson Dynamo startuje, by go zestrzelić. Okazuje się jednak, ze zaatakował iluzję stworzoną przez Shamana, a w tym czasie sam zostaje zaskoczony przez Guardiana i Zardę. Pozostała część oddziału próbuje się przegrupować, kiedy potężny cios Marriny rozbija lodowiec, na którym stoją i zakłóca koncentrację Darkstar. Czernobog zostaje uwolniony przedwcześnie i zaczyna się rozpełzać po okolicy, więc obserwujący wszystko wraz z innymi Morph domaga się, by przenieść go an miejsce wydarzeń. Timebreakerzy teleportują go bez gadania, ale za to w sam środek obozu wroga. Czernobog próbuje strącić pojazd Alphy, więc Northstar i Aurora próbują zaatakować go swoim światłem. To jednak tylko denerwuje starego boga, który zaczyna niszczyć wszystko dookoła. Ponieważ Timebreakerzy stwierdzają, że szanse na zwycięstwo są nikłe, Longshot dochodzi do wniosku, że tylko on może pomóc i każe przenieść się na miejsce. Jednak dokładnie w chwili gdy pojawia się na biegunie, na miejsce przybywa Snowbird, która korzystając z mocy Nelvany przepędza pierwotnego z tego wymiaru.


Po chwili, sytuacja jest już opanowana. Guardian dziękuje Exiles za pomoc, a Blink stwierdza, że jednak pozostanie w grupie. Tylko Longshot jest lekko zdziwiony, bo właściwie nic nie zrobił i zastanawia się, po co Timebreakrzy przekonali go, żeby tu przybył. Sabretooth łączy się z bazą przez Tallusa i mówi, że mogą już wracać, ale nie otrzymuje odpowiedzi. Po chwili Tallus znika, a obok pojawia się Timebroker, który oświadcza, że Exiles stali się zbyt niebezpieczni i nie można im dłużej ufać, dlatego zostali zwolnieni.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #84 Exiles #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.