Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #28

New X-Men vol. 2 #28

New X-Men vol. 2 #28

"Nimrod" - part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Zabili ich i uciekli! New X-Men postanawiają wreszcie odpłacić tym, którzy zamienili ich życie w piekło. Niestety, na drodze stoi Nimrod, więc przydałoby się skorzystać z pomocy dużego kalibru bohaterów. Kto by myślał o X-Men kiedy New Avengers są na miejscu!

Cytat

Emma Frost: "Carol, we saw what happened in Stamford, because the X-Men went there to help. Which begs the question, where were the Avengers when we needed help? Where were you!?... So unless you want to grab a shovel and help us lay two more innocent lives to rest, we have no more business to discuss. Oh, and Carol... if your war is anything like mutantkind's... you're going to need a lot of shovels."

Streszczenie

Westchester, Nowy York, kościół Czcigodnego Williama Strykera, miejsce zbrodni. Iron Man oraz Ms. Marvel zostali wezwani tutaj, ponieważ są legalnie zarejestrowanymi super bohaterami i policja postanowiła skorzystać z ich usług w tej sprawie. Jeden z funkcjonariuszy opowiada im drżącym głosem o znalezieniu pociętych i rozczłonkowanych ciał w okolicy i o innych zmasakrowanych denatach w kościele. Do tego ta cała technologia wypełniająca zakrystie, to zbyt dużo jak dla przeciętnego stróża prawa. Iron Man dziękuje mu za wprowadzenie w sprawę i uruchamia swoje skanery. Tony szybko wykrył ślad dziwnej energii, której nie może zidentyfikować i jeszcze szybciej wydedukował, co zaszło na zapleczu kościoła. Coś zerwało się z krzyża, zabiło dwóch mężczyzn, przeszło obok zastrzelonego chłopca i odleciało w nieznanym kierunku. Informacje te niezbyt spodobały się Ms. Marvel, zwarzywszy na straszliwe obrażenia, jakich doświadczyła większość ofiar. Policjant odkrywa płachtę przykrywającą jedne ze zwłok obnażając martwe ciało młodzieńca, który własną krwią próbował napisać coś na ziemi tuż przed śmiercią. Na podłodze widniał niewyraźny napis "nimr". Iron Man przeszukując własne bazy danych zidentyfikował ofiarę jako Joshue Guthrie, mutanta. Carol rozpoznaje to nazwisko, to brat Cannonballa. Postanawia osobiście powiadomić o tym X-Menów oraz przy okazji dowiedzieć się od nich czegoś więcej.


Instytut Xaviera. Techniczny personel O*N*E sprząta szkołę po niedawno mającej tu miejsce bitwie i skrupulatnie zabezpiecza wszelkie dowody, łącznie z różową rękawicą Strykera. To budzi sprzeciw Beasta, sam chciał przetestować to niesamowicie zaawansowane technologicznie urządzenie. Pułkownik Miguel Reyes stanowczo odmawia. Nie odda mutantom czegoś, co było w stanie unieruchomić jego Sentinele. Niech McCoy lepiej się cieszy, że w oficjalnym komunikacie podano, iż Wielebny zginął z przyczyn naturalnych, a nie z ręki mutanta.


Na dworze Mercury próbuje pocieszyć wyraźnie przygnębionego Helliona, który myślał, że jest gotowy na wszystko, jednak ostatnie wydarzenia przerosły nawet jego. Stojący nieopodal żołnierze komentują między sobą zaistniałą sytuację, niektórzy nawet się cieszą, że część Purifiers zdołała uciec, wtedy może tu jeszcze wrócą, aby dokończyć swoje dzieło. Młodzi mutanci zdają się ich nie słyszeć, ich uwagę przyciągnęło coś na niebie.

Tymczasem, siostry Stepford przy użyciu Cerebry próbują odnaleźć Icarusa, lecz nie mogą go zlokalizować. To oznacza, że jest on w jakiś sposób blokowany albo martwy. Towarzyszący im Cyclops, Dust oraz X-23 są pełni obaw, no przynajmniej dwoje z nich. Nagle Celeste przekazuje Summersowi, że Colossus wzywa go telepatycznie, ktoś przyleciał do instytutu. To Ms. Marvel.


W ambulatorium Surge i Prodigy wspominają poległych przyjaciół. Niestety robią to w złej chwili, akurat gdy do pomieszczenia weszła Emma w towarzystwie Gail Collins, która przyszła odebrać ciało swojej córki. Sytuacja zrobiła się wyjątkowo niezręczna i zakończyła rzewnymi łzami i policzkiem dla Davida. W sąsiedniej sali Husk czuwa przy swoim bracie, który powoli dochodzi do siebie. Beast zdradził dzieciakom, iż Cannonball jest nieśmiertelny [ponieważ jest Externalem - BB], więc prawdopodobnie nie ma się czym martwić. A w izolatce, przypięty pasami do łóżka Elixir szamocze się i wrzeszczy nie zdradzając jakichkolwiek oznak poprawy swojego stanu.


W tym samym czasie, w holu, Cyclops przyszedł przywitać Ms. Marvel tym samym uwalniając ją od irytujących pytań wyraźnie zauroczonego Rockslide'a. Carol otoczona tłumem ciekawskich dzieciaków poprosiła Scotta o rozmowę na osobności, więc od razu przeszli do gabinetu dyrektora. Jednak X-23 wyczuła od niej zapach Icarusa, zatem New X-Men podążyli za nimi i usiedli pod drzwiami podsłuchując każde słowo. Frost przyłapała ich, lecz zrobiła to zbyt późno. Młodzi mutanci wiedzą już wszystko, łącznie z informacją o śmierci Jaya. Emma odsyła ich do swoich pokoi i wchodzi do środka. Frost jest bardzo zdenerwowana i na dzień dobry wyżywa się na Ms. Marvel. Robi jej wyrzutu, że odcięła się od swoich pobratymców homo superiors, że New Avengers nie kiwnęli nawet palcem po wszystkich tragediach, które rozegrały się ostatnio w instytucie, a także zarzuca jej, że przyszła tu nie z troski o ich los, ale tylko po to żeby przekonać X-Menów do aktu rejestracyjnego. Emma rozmawiała już o tym ze Starkiem [patrz Civil War #3 - BB] i wyraziła się wtedy dość jasno. Ms. Marvel widzi, że nic tu nie wskóra i nie mogąc dojść nawet do słowa wychodzi, Scott idzie ją odprowadzić przepraszając za zachowanie Frost, a ta ostatnia, gdy zostaje sama w gabinecie, zaczyna płakać.


Wieczorem New X-Men urządzili sobie małą burzę mózgów w jednym z pokoi. Są przekonani, że ktoś jeszcze stał za Strykerem i wciąż im zagraża. Świadczą o tym napis próbującego coś przekazać przed śmiercią Icarusa, wypowiedzi Wielebnego w telewizji, jego zbytnia pewność siebie, jakby znał przyszłość, a także różowa rękawica technologicznie wyprzedzająca nasza czasy. Prodigy, jak przystało na genialne dziecko, powoli składa wszystkie elementy tej łamigłówki i dochodzi do jedynego logicznego rozwiązania, Nimrod.


Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Nimrod próbuje nakłonić Forge'a do współpracy. Ten jednak opiera się mu ze wszystkich sił i mówi, że prędzej zginie niż pomoże zabójcy mutantów. Na szczęście dla Forge'a maszyna uznała taki czyn za nielogiczny. Nimrod nie może zabić swojego stwórcy, przynajmniej nie teraz, nim ten go nie naprawi, więc posuwa się do szantażu i deklaruje, że wystarczy mu energii jeszcze na jedną teleportację i kompletną dezintegracje jednej osoby. Poczym pokazuje holograficzny obraz Afryki i robi zbliżenie na Wakandę gdzie trwają przygotowania do ślubu króla T'Challa oraz Ororo Munroe. Forge ma współpracować albo jego dawna ukochana, Storm zginie.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #28 New X-Men vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.