Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men Annual » Ultimate X-Men Annual #2

Ultimate X-Men Annual #2

Ultimate X-Men Annual #2

"Breaking Point"

Postacie
Zapowiedź

Dazzler przebudziła się ze śpiączki chyba tylko po to, by paść ofiarą zdrady wewnątrz grupy. Czy Nightcrawler zdoła uratować jej życie? Dodatkowo w tym numerze 2 strony historii o... kocie prof. Xaviera.

Cytat

Shadowcat (przerywając długie milczenie po odejściu Dazzler): "This sucks."

Streszczenie

Wiele miesięcy temu. Wysoko w chmurach unosi się helikopter Weapon X. Nightcrawler (czy raczej agent X3, jak był wówczas nazywany) wyskakuje z maszyny i teleportując się w locie, ląduje po chwili w murach pilnie strzeżonego obozu prawdopodobnie w jednym z państw gdzieś na Bliskim Wschodzie. Wykorzystując element zaskoczenia Kurt łamie kark dwóm uzbrojonym strażnikom. Jednemu z nich zabiera karabin maszynowy, którego następnie używa do wyeliminowania kolejnych żołnierzy, pilnujących wejścia do komnaty miejscowego dygnitarza. Moment później pojawia się tuż przed nim i bez słowa podcina przerażonemu mężczyźnie gardło. Po kilku chwilach Nightcrawler teleportuje się na powrót do śmigłowca. Towarzyszący mu wojskowy informuje swoich przełożonych, że misja została zakończona sukcesem.


Miesiąc temu. W gabinecie Profesora X pojawia się Rogue. Xavier jest bardzo zadowolony z jej powrotu do Instytutu a jednocześnie współczuje dziewczynie z powodu śmierci Gambita. Rogue opowiada Charlesowi, że gdy Remy umierał, poprosił ją, aby go pocałowała. Ona spełniła jego prośbę i wówczas chłopak wydał ostatnie tchnienie. Marian ma teraz wyrzuty sumienia i nie może przestać myśleć o tym, że gdyby odmówiła i poczekała na specjalistyczną pomoc, być może Gambit by przeżył. Co więcej, przez następny tydzień od jego śmierci wciąż słyszała go w swojej głowie, mówił do niej, miała wrażenie jakby wciąż żył. Później głosy ustały, ale dziewczyna zachowała mutacyjne moce Remy'ego, podczas gdy jej własne zdolności zniknęły. Dziewczyna jest przerażona i dlatego właśnie zwróciła się o pomoc do Profesora. Według Xaviera tak długotrwała zmiana spowodowana jest faktem, że Rogue wchłonęła energię osoby umierającej. Są już pewne objawy wskazujące, że nie jest to stała transformacja, lecz na pytanie, ile jeszcze taki stan rzeczy potrwa, Charles nie jest w stanie odpowiedzieć.


Szpital w Westchester. Zeszłej nocy. Kurt Wagner w milczeniu wpatruje się w Dazzler, kiedy nagle dziewczyna budzi się ze śpiączki. Alison dopiero po chwili zaczyna pojmować, co się z nią stało i gdzie się znajduje, jednak Nightcrawler wydaje się w ogóle nie reagować na fakt, że odzyskała przytomność. Chłopak jest jakby w transie. Gdy w końcu Kurt dochodzi do siebie, oznajmia Dazzler, iż jest ona w wielkim niebezpieczeństwie i że oboje muszą jak najszybciej uciekać. Wagner teleportuje się, zabierając dziewczynę ze sobą. Niedługo później oboje pojawiają się w jaskini, w której przygotowane są już po dwa śpiwory i materace. Nightcrawler wyjaśnia, że Instytut został zaatakowany i dlatego muszą się ukrywać. Niewiele potrafi powiedzieć o napastnikach, ponieważ wszystko działo się bardzo szybko i ledwo udało mu się uciec. Alison zalewa go pytaniami o resztę zespołu. Chciałaby wiedzieć gdzie są i czy wszystko z nimi w porządku. Chłopak nie potrafi odpowiedzieć. Dazzler wydaje się to trochę dziwne i stwierdza, że to co Kurt mówi nie ma sensu, co ogromnie go irytuje. Po chwili milczenia Nightcrawler spokojnym już głosem oznajmia, że bardzo się o nią martwił. Kurt informuje Dazzler, że spędziła w śpiączce kilka tygodni. Na pytanie co teraz zrobią, odpowiada, że muszą czekać, aż Profesor się z nimi skontaktuje, bowiem wie, gdzie się znajdują i da im znać jak tylko będzie bezpiecznie.


Tymczasem w Instytucie Xavier prowadzi z Loganem rozmowę na temat ostatnich wydarzeń. Wolverine nie jest dumny z tego, że zabił Elliota Boggsa, jednak z drugiej strony nie żałuje swojego uczynku, ponieważ zwyczajnie nie miał innego wyboru. Zrobił to co konieczne, aby ocalić życie swoich towarzyszy. Charlesa nie zadowala taka postawa podopiecznego, bowiem sądził, że zmienił się on choć trochę od czasu, gdy przystąpił do X-Men. Wówczas Logan przyznaje, że mimo wszystko jakaś jego cząstka wolałaby, aby nie musiał odbierać życia Elliotowi. Gdy chwilę później Rosomak opuszcza biuro Profesora, dzwoni telefon. Doktor ze szpitala w Westchester informuje Xaviera, że Alison Blaire zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.


Kurt kontynuuje swoją bajeczkę i opowiada Dazzler, że atak na Szkołę miał miejsce kilka dni temu. Napastników było zbyt wielu i X-Men zmuszeni byli się rozdzielić. On sam sądząc, że Alison również może znajdować się w niebezpieczeństwie, udał się natychmiast do szpitala. Nie można było jej nigdzie przenieść, dopóki była w śpiączce, więc czekał przy jej łóżku i dopiero jeśli budynek zostałby zaatakowany, wówczas zaryzykowałby teleportację z nieprzytomną dziewczyną w inne miejsce. Mutantka jest pod wrażeniem jego poświęcenia i uważa, że to co zrobił było naprawdę słodkie. Gdy chwilę później kładzie swoją rękę na dłoni Nightcrawlera, ten nie bardzo wie jak ma to odebrać. Jednak Dazzler zaznacza, że chciała być po prostu miła i że właściwie nadal jest w związku z Warrenem... jeśli on oczywiście jeszcze żyje. Kurt przyznaje, że rozumie, po czym teleportuje się po więcej zapasów.


Tymczasem Profesor X informuje swoich zgromadzonych w sali odpraw studentów, że Dazzler zaginęła. Nikt nie wie co się z nią stało, ani czy nadal pozostaje w śpiączce. Być może dziewczyna po prostu obudziła się, ale zdecydowała póki co nikogo o tym fakcie nie powiadamiać, co nie byłoby specjalnie dziwne w jej przypadku. Nie ma jednak pewności, że taka właśnie sytuacja miała miejsce, dlatego Xavier postanawia udać się do szpitala, aby przeskanować umysły pracowników, natomiast zadaniem X-Men jest sprawdzenie klubów, w których Alison kiedyś występowała, aby dowiedzieć się, czy ktoś jej tam przypadkiem nie widział. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi Kurt, taszcząc ze sobą pełny plecak. Chłopak udaje, że wiadomość o zniknięciu koleżanki jest dla niego ogromnym zaskoczeniem i deklaruje chęć przyłączenia się do poszukiwań. Wolverine postanawia mu towarzyszyć, lecz Wagner odmawia, argumentując, że samemu będzie mógł przemieszczać się zdecydowanie szybciej. Gdy chłopak odchodzi, Logan informuje Profesora, że wyczuł przy Kurcie wyraźny zapach Dazzler. Charles również odebrał telepatycznie podobny sygnał już w momencie, gdy Nightcrawler pojawił się w sali odpraw. X-Men są już gotowi wyruszyć na ratunek Alison, lecz Xavier przestrzega Wolverine'a, iż tym razem pod żadnym pozorem nie wolno mu pozbawić nikogo życia.

Nightcrawler powraca do jaskini i wypakowuje jedzenie, które wziął z Instytutu. Wówczas za jego plecami fazuje Shadowcat i cicho informuje Dazzler, że przybyła aby ją uwolnić. Dziewczyna nie bardzo rozumie co jej koleżanka ma na myśli, ale nie ma czasu na wyjaśnienia, więc chwilę później obie mutantki przenikają przez skały na powierzchnię. W ostatniej chwili zauważa to Kurt i także teleportuje się z jaskini na zewnątrz, gdzie oczekują już na niego pozostali X-Men. Scott wyjaśnia, że przybyli aby mu pomóc. Wszystko przez co Wagner przeszedł jako członek Weapon X zostawiło trwały ślad na jego psychice a oni powinni byli zauważyć to wcześniej. Wściekły Nightcrawler wykrzykuje, że nie potrzebuje niczyjej pomocy i że jedynie chciał być z kimś, ponieważ miał już dość samotności, na co Dazzler odpowiada, że nie porywa się w tym celu ludzi i nazywa go dziwolągiem. Kurt irytuje się jeszcze bardziej, słysząc właśnie od niej takie słowa. Logan próbuje go uspokoić i przekonać, że naprawdę chcą mu pomóc. Przecież on sam przeszedł przez podobne piekło, jakie zafundował mu program Weapon X, więc doskonale Wagnera rozumie i nie wini go za jego postępowanie. W odpowiedzi Wolverine otrzymuje cios w twarz. Wówczas Colossus próbuje dotrzeć do Kurta, mówiąc że przecież X-Men są jego przyjaciółmi. Ten ripostuje, że kto jak kto, ale Peter na pewno nie jest jego przyjacielem. To co przed nim ukrywał, fakt że jest homoseksualistą, napawa go obrzydzeniem. Tego już Kolos nie może znieść i rzuca się z pięściami na Wagnera, który unika jednak ciosu, teleportując mu się na plecy, po czym przenosi Piotra wgłąb jaskini, a sam wraca do X-Men. Chwilę później popisuje się podobną sztuczką, gdy atakuje go Logan a następnie chwyta Cyclopsa za kostium i teleportuje się z nim wysoko w powietrze, gdzie zostawia go samemu sobie. Iceman próbuje otoczyć spadającego lidera lodem, aby złagodzić jego upadek, lecz przypadkowo zamraża także Storm. Rogue atakuje Kurta swoimi kartami, ale gdy osiągają one cel, nie wybuchają, a spadają bezwładnie na ziemię. Dziewczyna jest zaskoczona i nie rozumie co się stało z jej mocami. Chwilę później spod powierzchni wydostaje się Colossus, który każe Wagnerowi zaprzestać walki i ostrzega chłopaka, że jeśli skrzywdzi kogokolwiek z X-Men, wówczas Piotr nie zawaha się go zabić. Nightcrawler poddaje się. Ocierając łzy, które nagle napłynęły mu do oczu wyjaśnia, że kocha Alison i nie miał zamiaru jej skrzywdzić. Jedyne czego pragnął, to spędzić z nią trochę czasu sam na sam, i postarać się, aby odwzajemniła jego uczucia. Rogue kładzie rękę na ramieniu łkającego Kurta, lecz wówczas dzieje się coś dziwnego. Chłopak traci przytomność, a ona wchłania część jego wspomnień i zdolności, po czym przez kilka chwil teleportuje się z miejsca na miejsce nie mogą nad tym zapanować. Jej własne mutacyjne moce powróciły i nie jest to dla Rogue dobra wiadomość. Wkrótce wszyscy X-Men powracają do Instytutu.


Nieco później. Profesor X wyjaśnia zgromadzonym studentom, że postanowił nie oddawać Kurta pod opiekę S.H.I.E.L.D., lecz zatrzymać go w Instytucie, ponieważ tylko tutaj może on otrzymać niezbędną mu teraz pomoc. Póki co Nightcrawler pozostanie w stanie śpiączki, ponieważ Xavier umieścił w jego umyśle specjalne blokady, które nie pozwolą mu na odzyskanie przytomności. Charles ma zamiar stopniowo zagłębiać się w świadomość Wagnera z nadzieją, że zdoła on pomóc chłopakowi odzyskać pewnego dnia zdrowie psychiczne. Pomysł ten budzi zdecydowany sprzeciw Dazzler, która uważa, że Kurt powinien ponieść karę za to co zrobił. Dziewczyna nie może zrozumieć, dlaczego Xavier chce mu jeszcze pomóc i sugeruje, że Profesor inaczej by zareagował, gdyby to Jean lub ktokolwiek inny spośród studentów został porwany. Czując się najmniej docenianym członkiem zespołu Alison oświadcza, że ma dość i opuszcza X-Men.


Rogue odwiedza salę, na której leży nieprzytomny Nightcrawler. Dziewczyna nie jest pewna, czy Kurt ją słyszy, ale mimo wszystko postanawia powiedzieć mu parę słów. Marian dobrze wie, jak ciężko jest dorastać będąc mutantem, gdy ludzie wyśmiewają się i izolują kogoś tylko dlatego, że jest inny. A już wyjątkowo ciężko musiało być Kurtowi z powodu jego wyglądu. Wielu ludziom na pewno przypominał potwora. Lecz po tym co Rogue zobaczyła w jego głowie, w jego wspomnieniach, wie także, że on nie tylko tak wygląda, ale naprawdę jest potworem. Po tych słowach dziewczyna odwraca się i wychodzi. Po policzku Nightcrawlera spływa łza.


---

BONUS FEATURE
Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunek: Leinil Francis Yu
"Why Xavier's Cat Is Named Mystique"

Postacie:
* Profesor X, Mystique, Emma Frost, kotek

Dawno temu. Mystique, z którą Xavier był wówczas związany, właśnie dowiedziała się o jego romansie z Emmą Frost. Kobieta nie może zrozumieć, dlaczego Charles ją zostawia, skoro ona tak bardzo go kochała. W gniewie przybiera postać wielkiego potwora i próbuje zemścić się na niewiernym kochanku, lecz wtedy atakuje ją Emma. Mystique rezygnuje z walki i stwierdza, że oboje są siebie warci, po czym odchodzi.

Kilka miesięcy później. Emma usilnie prosi Charlesa, aby pozwolił jej zatrzymać małego kotka. Profesorowi niezbyt podoba się pomysł ze zwierzęciem kręcącym się po domu, lecz w końcu daje się przekonać. Gdy oboje zaglądają do pokoju, w którym panna Frost zostawiła zwierzaka, zastają podrapane ściany i kanapę, na podłodze istny śmietnik, a pośrodku tego wszystkiego siedzi sobie grzecznie mała pomarańczowa kicia. Emmie przypomina się bałagan, jakiego narobiła Mystique przed swoim odejściem i uznaje, że takie właśnie imię będzie idealne dla jej nowego zwierzaka.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.