Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #23

New Avengers #23

New Avengers #23

"New Avengers: Disassembled" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Pora by Jessica Drew przekonała się, że bycie potrójnym agentem nikomu nie wychodzi na dobre - zwłaszcza w czasie wojny. To koniec pewnego okresu w życiu Spider Woman i preludium do jej własnej serii.

Cytat

Nick Fury:" [...] Have you had any contact with Cap?"
Jessica Drew:" Sure. We had our wednesday makeout session this morning."

Streszczenie

Jessica Drew ogląda w TV doniesienia z ulicy, na której rozgrywają się kolejne etapy wojny domowej. Za chwilę rozlega się pukanie do drzwi i dziewczyna ostrożnie podchodzi do wizjera. Jej gościem okazuje się być Nick Fury, który przybył tu, by dowiedzieć się gdzie obecnie przebywa Kapitan Ameryka. Dziewczyna niespodziewanie częstuje gościa wyładowaniem elektromagnetycznym prosto w plecy, na co Fury w ogóle nie reaguje. Okazuje się być on cyborgiem wysłanym tu przez komandor Hill. Maria chciała potwierdzić swoje wątpliwości co do tego, że zarejestrowana jako Sybil Dvorak Jessica jest zdrajczynią. Rozwścieczona Drew rozrywa cyborga na kawałki. Za chwilę jej mieszkanie wypełnia się uzbrojonymi agentami.


Później w pokoju przesłuchań powietrznej kwatery głównej S.H.I.E.L.D. Jessica uznaje swoje aresztowanie za jakieś absurdalne nieporozumienie. Z błędu szybko wyprowadza ją komandor Hill, której Iron Man przekazał informacje dotyczące jej działalności jako potrójnego agenta. Ponieważ Drew w dalszym ciągu podlega tylko Fury'emu, zostało to uznane za akt zdrady i dlatego została aresztowana. Jessica nie kryje swojej wściekłości na Starka. Ten spokojnie odpowiada, że wszystko się zmieniło, gdyż teraz są w stanie wojny. Poza tym Drew sama sobie na to wszystko zapracowała. Nagle w całym budynku gaśnie światło i stabilizatory poziomu zostają wyłączone, co skutkuje obróceniem się pojazdu o dziewięćdziesiąt stopni i powolnym jego opadaniem w kierunku Manhattanu. Za chwilę też do środka budynku dostają się zamaskowani i uzbrojeni napastnicy i zaczynają zmasowany ostrzał agentów z hasłem "Hail Hydra". Ich celem okazuje się być Jessica, gdyż przybyli tu by ją uwolnić.


Na zewnątrz tymczasem olbrzymi helikopter-baza SHIELD niebezpiecznie zbliża się do ziemi. Ustawione na głównym pasie startowym odrzutowce odrywają się od niego i same uderzają w Manhattan.


Wewnątrz natomiast walka trwa nadal. Agentom udaje się w końcu uruchomić stabilizatory i pojazd odzyskuje równowagę, jednak po żołnierzach Hydry, jak i Jessice Drew, nie pozostaje żaden ślad.


Jessica odzyskując przytomność budzi się wśród tropikalnej roślinności i palącego słońca, przed którym chroni bambusowa altanka, w której została umieszczona. Za chwilę do dziewczyny podchodzi Connelly. Ten przypomina Drew jej martyrologię i roztacza przed nią wizję jej niedalekiej przyszłości, dla której została tu ściągnięta. Connely widzi w dziewczynie przyszłą przywódczynię Hydry, która miała by zastąpić obecnego lidera w postaci madame Hydry. Jessica słuchając jego słów wydaje się być skuszona tą propozycją. To pozorne jednak zainteresowanie stanowiło tylko przykrywkę i miało dać jej czas do przygotowania planu działania, który teraz atakując Connely'ego wprowadza w życie. Pokonawszy pilnujących ją żołnierzy próbuje wydobyć od nich informację o miejscu składowania paliwa na wyspie lub lokalizacji generatorów mocy.Chwilę później widzimy ją jak. przy pomocy pożyczonej motorówki oddala się z wyspy, która za chwilę eksploduje za jej plecami.


Drew w poszukiwaniu Nicka Fury'ego sprawdza jego dawne kryjówki. Przypadkowo natrafia na organizującego walczące podziemie Kapitana Amerykę i sporą już grupę zwerbowanych superbohaterów. Ten pyta dziewczynę, co tu robi. Drew ze łzami w oczach prosi, by pozwoli jej przyłączyć się do nich, gdyż nie ma już dokąd iść.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #23 New Avengers #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.