Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #29

New X-Men vol. 2 #29

New X-Men vol. 2 #29

"Nimrod" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Nimrod powrócił, by spuścić lanie młodym mutantom. Ale zanim do tego dojdzie, ktoś odkryje, kto jest twórcą robota.

Cytat

Forge: "Thanks a lot, alternate-future me."

Streszczenie

Alternatywna przyszłość. Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Nimrod mknie w stronę wieżowca, w którym mieszka Forge wraz z Ororo oraz dwójką ich dzieci i ma tylko jeden cel, zabić Storm. Zlokalizował już wszystkie te cztery osoby w apartamencie i dezaktywował systemy obronne. Nim Forge zdążył zareagować z Ororo pozostała już tylko kupka popiołu, a jego córka była w rękach maszyny. Nimrod zażądał, aby The Maker go zmodyfikował, w przeciwnym razie ujrzy za chwilę śmierć dziewczynki, a potem syna. Forge ze łzami w oczach przystał na wszystkie warunki.


Tu i teraz. Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Forge nie może uwierzyć w to, że w przyszłości współpracował z Nimrodem. Zarzeka się, że to nie może być prawda. Lecz nawet teraz, gdy to wykrzykuje, jego moc uaktywniła się na sam widok niesamowitych, rozbebeszonych mechanizmów robota i nie mogąc się powstrzymać już obmyśla plany ulepszenia. To silniejsze od niego.


Instytut Xaviera. W hangarze X-Meni wraz z Nezhno, który pochodzi z Wakandy, szykują się do podróży na ślub Storm i króla T'Challa. Dzieciaki z New X-Men ledwo złapały ich przed odlotem. David przekazuje Cyclopsowi to, co przed chwilą wydedukował. Jego zdaniem we wszystkie ostatnie wydarzenia zamieszany jest Nimrod i dalej im zagraża. Jednak Summers, ku niezadowoleniu młodych mutantów, nie daje wiary tym rewelacją, jest przekonany, że Nimrod jest zniszczony i zbywa ich mówiąc, że porozmawiają o tym, kiedy wróci, poczym wsiada do Blackbirda i odlatuje razem z resztą weselnych gości.


Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. W czasie przeglądu, Nimrod przez swoją gadatliwość, a może przez schematyczność swoich procesów myślowych ujawnia, że Forge w przyszłości stworzył dla niego moduł do podróży w czasie i że przybył do tego świata już niemal dwa lata temu. The Maker z wrodzoną ciekawością spytał, dlaczego robot odnalazł go dopiero teraz. Gdy maszyna opowiadała o tym jak przybyła w rozsypce, jak była więziona i wykorzystywana przez Strykera i jak zmieniła swoje bazy danych, aby go zwieść i się w końcu uwolnić, Forge w tym czasie przyglądał się modułowi, który ponoć sam stworzył w przyszłości. Okazało się, że mechanizm nie służył jedynie do podróży w czasie, ale i w rzeczywistości. Jego odpowiednik z alternatywnej przyszłości musiał oszukać Nimroda i wysłać go do innej rzeczywistości ratując w ten sposób swoją własną. Forge przeklinając własną alternatywną wersje wykorzystuje chwilową nieuwagę robota i ukrytym przełącznikiem uruchamia alarm. Jednak maszyna to dostrzegła i wpadła w szał, a jaj bazy danych zaczęły dostosowywać się do zaistniałej sytuacji i nakreślać nową wizje przyszłości.


Noc, instytut Xaviera, pokój Noriko. Cichy alarm wyrywa dziewczynę ze snu, zdezorientowana zauważy, że jego źródłem są rękawice, które otrzymała od Forge'a. Zaraz potem do sygnału dźwiękowego dołączył też wizualny i pomieszczenie wypełnił holograficzny obraz z laboratorium Indianina, na którym widać grożącego mu Nimroda. Po chwili Surge już razem z resztą New X-Men i Davidem zastanawiają się, co począć. Początkowo chcieli wezwać dorosłych X-Menów, ale zrażeni poranną rozmową w hangarze postanowili, że sami to załatwią i pomszczą poległych przyjaciół. Prodigy szybko opracował plan. Młodzi mutanci polecą jednym z Blackbirdów, ale wykorzystają stary, ukryty pas startowy, który ma wylot około półtora mili za instytutem w klifie, a wszystko po to, żeby uniknąć Sentineli. Hellion za pomocą telekinezy już go odblokowuje, ponieważ został on zamurowany jakiś czas temu i od tamtej pory nie był używany. Tymczasem Mercury odwiedza Borkowskiego i prosi go, aby ich krył, gdy O*N*E odkryje ich samowolkę, to tylko kwestia czasu. Gdy wszystko jest gotowe, David, którego Moonstar nauczyła niegdyś pilotażu, siada za sterami i kieruję samolot w stronę Dallas. Chwilę później piloci Sentinel Squad, podczas rutynowej skan-kontroli, wykryli już brak siedmiu uczniów w instytucie.


Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Forge nie może już dłużej grać na zwłokę i czekać na ratunek. Mówi, że nie da rady naprawić tak zaawansowanej maszyny, ale oferuje Nimrodowi nowe ciało. Mutant zrywa płachtę przykrywającą wspaniałego robota, nad którym pracował już od dłuższego czasu i proponuje transfer sztucznej inteligencji. Maszyna przeanalizowała wydedukowaną przyszłość i uznała takie rozwiązanie za zadowalającą. Obecnie wykryła zbliżającą się tu grupę młodych mutantów i chce ich zlikwidować używając do tego już nowego ciała. Co ciekawe, Nimrod zidentyfikował X-23 jako Talon i nie przewidział obecności Davida.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #29 New X-Men vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.