Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #16

Astonishing X-Men vol. 3 #16

Astonishing X-Men vol. 3 #16

"Torn" - part 4

Postacie
Zapowiedź

X-Men przegrali i teraz na drodze nowego Hellfire Clubu stoi już tylko Kitty. Hm... Hellfire mają przechlapane.

Cytat

Modlitwa Logana: "OH Lord, I Am heartily sorry for having offended Thee and for any wrong I have don in Your sight including that dream I had about the chambermaid that spoiled my bed-linens but if You would please please make that moose creature not find me I will be virtuous always and give much more thought to good deeds and helping poor people unless You don't like them for some reason and that's why they're poor."

Streszczenie

Na kosmicznej stacji organizacji SWORD trwa wielkie zamieszanie, wywołane ucieczką Orda. Podczas gdy kosmita przebija się przez kolejne oddziały żołnierzy, agentka Brandt zastanawia się, co skłoniło go do ucieczki i dochodzi do wniosku, że musiał się dowiedzieć, kto ich zdaniem będzie odpowiedzialny za zniszczenie Breakworld. W końcu sama bierze Orda na cel i ogłasza, że zabawa jest skończona. Kosmita przyznaje jej rację, po czym przebija się przez wzmocnioną szybę i wyskakuje w pustą przestrzeń, a po chwili zostaje przechwycony przez nadlatujący wahadłowiec. Systemy stacji natychmiast zajmują się dekompresją, a asystenci informują agentkę Brandt, że nie mogą ścigać promu, bo wylot hangaru został zablokowany. Ona domyśla się jednak, co planuje Ord, więc rozkazuje przede wszystkim sprawdzić, kto pomógł mu w ucieczce. W tym czasie, Ord wchodzi na pokład wahadłowca i dołącza do pilotującej go Danger.


W tym samym czasie, na Ziemi dzieją się dziwne rzeczy. Logan wdrapuje się na drzewo cały roztrzęsiony i przytula do gałęzi, modląc się, aby doczekał jutra i nie dopadł go potworny "niebieski łoś". W pobliżu węszy wściekły Beast.


Blindfold pomaga Hisako, wyczerpanej wykorzystaniem swoich zdolności do granic możliwości, dojść do ambulatorium. Twierdzi, że wyczuwa tam czyjeś myśli, ale gdy docierają do celu, znajdują tylko Summersa, który wygląda jak warzywo i pobitego do nieprzytomności Rasputina. Nagle, z podłogi wyłania się Kitty i natychmiast podbiega do Piotra, by sprawdzić czy żyje. Blindfold pyta, co się dzieje, ale Kitty również chciałaby to wiedzieć.


Beast wreszcie odnajduje Logana i wdrapuje się za nim na drzewo. Ten ze strachu spada z gałęzi, a wtedy McCoy dopada go i gryzie w nogę. Logan zaciska zęby i pięści z bólu, a wtedy z wierzchu jego dłoni wysuwają się pazury. Ten widok przeraża go nawet bardziej niż widok własnej krwi.


Tymczasem, członkowie Hellfire Clubu stają przed metalowym zbiornikiem, który Emma nazywa żłobem. Z jakiś przyczyn jego widok wywołuje oburzenie u Cassandry Novy, natomiast Shaw stwierdza obojętnie, że ma jeszcze dość energii, by go otworzyć. Frost woli jednak zrobić to sama. W tym celu przyjmuje diamentową postać i uderza w pojemnik, ale zostaje potraktowana wiązką laserów, które odrzucają ją na drugą stronę pokoju. Widok ten śmieszy Ellie, zaś Perfection stwierdza, że Xavier zabezpieczył zawartość pojemnika nawet przed własnymi ludźmi. Shaw proponuje by sprowadzić McCoya, ale Nova stwierdza, że w tym stanie do niczego im się nie przyda. Frost przypomina jednak, że są przygotowani na taką ewentualność, a Perfection każe sprowadzić jedyną osobę, która może przeniknąć do środka.


Właśnie w tej chwili, Kitty odnajduje Logana, schowanego za drzewem. Cały zestresowany, opowiada jej o ucieczce przed potworem, o tym jak zrobił pazury i go dźgnął oraz o tym, jak odrósł mu kawałek nogi, który pożarł "niebieski łoś". Kitty może tylko westchnąć, słuchając go.


W ambulatorium, Blindfold zaczyna rozmawiać z kimś, kogo tylko ona słyszy. Mówi, że nie była pewna, czy dobrze zrozumiała, ale po wysłuchaniu propozycji, zgadza się spróbować.


Gdy Logan kończy swoją przejmującą opowieść, Kitty jest już pewna, że nikt teraz nie może jej pomóc. Spodziewała się tego jednak i jest gotowa, by poradzić sobie samodzielnie.


Okazuje się, że Hellfire Club ma drobny problem, bo nikt nie wprowadził Ellie w szczegóły planu i nie wiedziała, że ma nie ruszać Pryde. Takie przynajmniej jest jej zdanie, bo Shaw i Nova twierdzą, że było inaczej. Ich kłótnię przerywa Emma, która jest pewna, że usłyszała echo czyichś i postanawia podążyć ich śladem. Przechodzi do sąsiedniego pomieszczenia i stając przed lustrem stwierdza, że to kiepska kryjówka. W tej chwili, pięść ze ściany uderza ja w twarz, a następnie chwyta za frak i uderza o lustro. Kitty wyprowadza celną serię ciosów, a gdy Frost próbuje przycisnąć ją do ziemi, fazuje razem z nią do piwnicy, a potem do podziemnej jaskini. W locie zmienia pozycję i umieszcza przeciwniczkę do połowy w ścianie ostrzegając, że jeśli Emma spróbuje wejść do jej umysłu, zginie. Domaga się odpowiedzi, z kim pracuje Frost, więc ta wymienia wszystkich z wyjątkiem Perfection. Zgodnie z przewidywaniami, Kitty nie zamierza jej zabić, ale zostawia ją w ciasnej jaskini, by przemyślała sobie wszystko, sama zaś wraca na powierzchnię. Wciąż jednak Perfection słyszy myśli Emmy.


Kitty sprawdza sypialnie studentów i przekonuje się, że wszyscy zostali uśpieni przez Negasonic Teenage Warhead. Postanawia przedostać się do archiwum, by dowiedzieć się czegoś o przeciwnikach, ale tuż za rogiem wpada na Logana, który twierdzi, że żaden Howlett nie puściłby dziewczyny samej do walki z potworami (chyba, żeby tego chciała, to on chętnie sobie pójdzie). Nagle, Kitty zostaje zaatakowana telepatycznie przez Perfection, która pojawia się za jej plecami. Przygotowując się do zrzucenia kaptura stwierdza, że poradziła sobie nieźle z Emmą, ale nie stanowi wyzwania dla niej, czyli dla... White Queen. Kitty początkowo jest zdziwiona widokiem drugiej Emmy Frost w klasycznym stroju Hellfire Clubu, ale potem stwierdza, że coś tu nie gra.


Agenci SWORD zlokalizowali i zestrzelili wahadłowiec, którym uciekł Ord, ale nie wykryli na nim oznak życia. Brandt sądzi, że nie było go na pokładzie, bo próbuje dolecieć na miejsce o własnych siłach, dzięki czemu zyskają na czasie. Jej oddział jest gotowy do wyruszenia, ale asystent stwierdza, że Ord zachowuje się jakby chciał ze sobą skończyć. Brandt nie dziwi się temu, skoro właśnie dowiedział się, że jego świat zostanie zniszczony przez osobą, którą sam przywrócił do życia - Colossusa.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #16 Astonishing X-Men vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.