Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #7

Ms. Marvel vol. 2 #7

Ms. Marvel vol. 2 #7

"Battle Lines"

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel i Wonder Man otrzymują zlecenie odszukania dwójki zbuntowanych bohaterów - w tym byłego członka Avengers. A tymczasem, Arańa rozpoczyna trening od wyjawienia ojcu swojej podwójnej tożsamości.

Cytat

Ms. Marvel: "You stay in that seat and watch. you're here on observer status only, got it?"
Anya: "Yeah, yeah, I got it the first ten times you told me,"

Streszczenie

Na dachu jednego z Brooklyńskich bloków siedzi młoda dziewczyna rozmyślając o wydarzeniach ostatnich godzin i konsekwencjach jakie ze sobą przyniosą. Na dach przychodzi ojciec dziewczynki trzymając w ręku urodzinowy tort. Dziewczyna jest lekko zaskoczona gdyż jej urodziny są dopiero w niedziele. Mężczyzna mówi, że w niedziele będzie w delegacji w Chicao, a nie wybaczyłby sobie gdyby nie mógł świętować szesnastych urodzin swojej córki. Rodzinne spotkanie zostaje przerwane przybyciem Wonder Mana i Ms. Marvel w akompaniamencie uzbrojonych żołnierzy.


Godzinę później ojciec dziewczynki stoi zamknięty w przeszklonym pokoju domagając się wyjaśnień. Na miejscu zjawia się Carol Danvers i uspokaja Corazona zapewniając o bezpieczeństwie córki po czym zabiera go na mały "pokaz". W ogromnej sali ćwiczeń Arana przy asekuracji Wonder Mana daje popis swych niebywałych, akrobatycznych zdolności, zaskakując nimi samego WIlliamsa. Kończy swój pokaz lądując tuż przed swoim ojcem i Carol. Mężczyzna jest przerażony widokiem dziwnej istoty dopóki nie przekonuje się, że jest to jego córka.


Hoboken, New Jersey. Arachne podprowadza z pralni ubrania biednego nieszczęśnika, który jest zbyt zaabsorbowany oglądaniem panienek w gazecie. W tym samym czasie Max kradnie jego samochód. Za parą odjeżdżających uciekinierów wybiega właściciel auta w samych bokserkach i koszulce.


W wieży Starka Carol tłumaczy Aranie i jej ojcu prawne komplikacje, jakie mogą czekać dziewczynę gdyby nie poddała się rejestracji. Pan Corazon nie chce jednak słyszeć o rejestracji jego córki, gdyż uważa, iż jest ona za młoda i to on jako jej prawny opiekun, jest od podejmowania takich decyzji. Anya przerywa ojcu i przedstawia jak ona to widzi. Mówi o zajściu w fast foodzie dodając, że gdyby nie Ms. Marvel i Wonder Woman, sama nie wiedziałaby jak to rozegrać dlatego uważa poddanie się rządowemu treningowi za konieczne, nawet jeśli nie chce zostać licencjonowanym bohaterem może się to przydać w trudnych sytuacjach takich jak ta w fast foodzie. Ojciec jest dumny z córki i uznaje, że dorosła ona do podejmowania takich decyzji.


Julia i Max postanawiają zjechać z drogi, aby przebrać się w skradzione wcześniej ubrania. Podczas zmiany ciuchów Shroud układa plan ich ucieczki do Kanady, który Julia obraca w pył mówiąc mu o swojej córce Rachel, która w tej chwili jest pod opieką jej rodziców w Colorado i kobieta nie ma zamiaru nigdzie uciekać, bez niej. Mężczyzna dziwi się jej czemu nie wyjechała z dzieckiem do Kanady zanim to wszystko się zaczęło. Julia zaczyna płakać, nie miała pojęcia, że sprawy tak się potoczą, przyłączyla się do Starka w nadzieji, że pomoże uciec z kraju tym wszystkim, którzy nie będą chcieli się zarejestrować. Max uspokaja dziewczyne i oznajmia, że powinni jechać po jej córkę.


W wieży Starka Carol przedstawia Arachnie i jej ojcu warunki rejestracji i treningu któremu poddana zostanie dziewczyna. Spotkanie przerywa hologram przedstawiający Iron Mana który informuje o nowej misji nie cierpiącej zwłoki i zwołuje zebranie. Anya nie zamierza jednak wracać z ojcem do domu, wymusza na Carol decyzje o zabraniu jej na zebranie. W pokoju narad Ms. Marvel z Araną spotyka Wonder Mana, agenta S.H.I.E.L.D. i Iron Mana, który jest przeciwny obecności dziewczynki i na Carol spoczywa odpowiedzialność za nią. Agent Owen przedstawia zebranym dane na temat misji, której celem jest zatrzymanie Julii Carpenter i Maxa Coleridgea. Ściganych widziano godzinę temu w Pennsylvanii. S.H.I.E.L.D. chce aby to Ms. Marvel i Wonder Man z pomocą Capekillersów zatrzymali uciekinierów.


Ms. Marvel przygotowując sie do skoku ze śmigłowca powtarza Aranie aby siedziała na miejscu i nigdzie się nie ruszała, jest tutaj jedynie w roli obserwatora. Wonder Man stwierdza, iż samochód jedzie zbyt szybko żeby mogli podlecieć i go unieść a ruch jest zbyt duży żeby go po prostu zestrzelić. Carol dochodzi do wniosku, że najpierw dadzą im szanse na zatrzymanie, jeśli z niej nie skorzystają to razem z Wonder Manem będą w stanie podnieść auto. Ms. Marvel daje znak do rozpoczęcia akcji. Julia przyspiesza nie reagując na prośbę Carol, kiedy kobieta podlatuje bliżej, Arachne wykonuje ostry skręt tym samym przygniatając Ms. Marvel do betonowej barierki. Od strony pasażera podlatuje Wonder Man i wyrywa drzwi samochodu, Shroud próbuje pozbyć się napastnika - bezskutecznie. Simon wyrzuca przeciwnika z pędzącego samochodu, a Capekillers dokańczają dzieła ogłuszając swoją ofiarę. Carol podnosi się po bliskim spotkaniu z murem i rusza za samochodem. Podlatuje do auta i uderzeniem pięści pozbywa go przedniego koła. Samochód zaczyna dachować i wylatuje na przeciwny pas ruch wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę. Na szczęście zjawia się Wonder Man i bohaterowie razem odstawiają samochód w bezpieczne miejsce. Julii udało się niepostrzeżenie wyskoczyć z samochodu podczas dachowania, nad dach przejeżdżającego Tira.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #7 Ms. Marvel vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.