Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #541

Fantastic Four #541

Fantastic Four #541

"Many annoying things, none of them french"

Postacie
Zapowiedź

Things get dameged, things get broken...

Cytat

The Thing: "You know I once punched Galactus, right?"
Agent Clark: "Threats will get you nowhere, mr. Grimm."
The Thing: "Yeah, That's what he said, too."

Streszczenie

Taksówka z Benem w środku podjeżdża pod lotnisko. Taksówkarz nieprzerwanie rozmawia przez telefon, podirytowany Thing odrywa guzik od płaszcza i pstryka nim w telefon, który wręcz eksploduje. Na jego nieszczęście taksówkarz ma zapasowy aparat. Przed wejściem do terminalu Grimm zostaje zatrzymany przez trzech rządowych agentów, którzy są tu nieoficjalnie. Informują go o zamrożeniu kont bankowych, gdyż od sumy jaką na nich posiada nie został odprowadzony podatek [wiele lat temu Reed założył Benowi fundusz inwestycyjny, dzięki któremu całkiem niedawno, Ben wszedł w posiadanie 100 milionów dolarów - przyp. Foxdie]. Olbrzym musi obejść się jedynie z trzema tysiącami dolarów w kieszeni. W celu zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy, Grimm przebukowuje swój bilet na niższe standardy.


W Paryżu poszukując dobrej restauracji, trafia na budkę z pamiątkami, w której sprzedawca podaje mu wizytówkę odpowiedniego lokalu. Siedząc w restauracyjnym ogródku Ben rozmyśla nad wydarzeniami ostatnich tygodni, zdążył już zapomnieć, jak to jest chodzić spokojnie po ulicy, zjeść lunch nie oglądając się za siebie czy nie zaatakuje Cię zaraz jakiś przebieraniec bądź nie zawali się budynek. Ta chwila nie trwa jednak długo, gdyż jego stolik zaczyna zjeżdżać pod ziemię. Wściekły Thing zaczyna krzyczeć że nie może nawet w spokoju zjeść obiadu. Na dole przeprasza go ten sam mężczyzna, który dał mu wizytówkę restauracji, zdejmuje swoje przebranie i przedstawia się jako Adamantine - lider les Heroes de Paris (Heroes of Paris). Prosi go o pomoc w ratowaniu miasta i przedstawia pozostałych członków grupy. Night Count - nocny mściciel, Anais - władczyni kotów. Blue Light - w nocy patroluje Luwr w poszukiwaniu tajemnic. Cowboy - paryski amerykański człowiek zachodu. Detective Fantome - duch, który nie opuści ziemi dopóki nie rozwiąże zagadki własnej śmierci. The Wind - najszybszy człowiek w Europie, potrafi osiągać prędkość czterech machów, ale z powodu rzuconej na niego klątwy cały czas musi pozostawać w ruchu. Docteur Q - jeden z najwybitniejszych na świecie konstruktorów broni. Po krótkiej prezentacji Adamantine zarządza lunch. Przy stole Thing dopytuje w czym problem, ironizując przy tym na temat Civil War, przez co herosi patrzą na niego z niezrozumieniem. Adamantine wyjaśnia, że muszą powstrzymać Władcę Podziemia, który stworzył armię skalnych potworów i z ich pomocą zamierza wykopać podziemne tunele, które zniszczą Paryż. Benowi kręci się łezka w oku gdy słyszy o tak błahych problemach, za którymi tęskni i wyładowuje swoją złość odnośnie wojny domowej uderzając pięściami w stół. Biesiadnicy zmieniają temat.


W podziemnych tunelach Ben z pomocą Heroes of Paris walczy z armią fioletowych stworów. Bohaterom w końcu udaje się przebić do wielkiej maszyny wiertniczej. The Wind rzuca Grimma wprost na gąsienice pojazdu, na którym stoi Władca Podziemia. Mężczyźni wdają się w rozmowę, w której łotr wyjawia, iż chce zniszczyć Paryż z powodu kobiety która go odtrąciła. Pomarańczowy olbrzym wyjaśnia że gdyby każdy zaczął niszczyć miasta z powodu złamanego serca, świat już dawno przestałby istnieć i nie może mu pozwolić na zniszczenie Paryża. Thing rozwala maszynę, której wybuch powoduje zawalenie się tunelu. Heroes of Paris uciekają w porę na powierzchnię, a Ben wychodzi z gruzów ze sprawcą całego zamieszania pod pachą. Adamantine bagatelizuje problem zniszczonej ulicy. Na Władcę Podziemia rzuca się kobieta, która wcześniej go odtrąciła, zauroczona faktem że był w stanie zrobić to wszystko dla niej, wyznaje mu miłość i zgadza się wyjść za niego. Bohaterowie są wzruszeni zaistniałą sytuacją. Adamantine zarządza kolację, a Ben dochodzi do wniosku, że to początek wspaniałej przyjaźni.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Fantastic Four #541 Fantastic Four #541

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.