Avalon » Serie komiksowe » Civil War » Civil War #5

Civil War #5

Civil War #5

Part 5

Postacie
Zapowiedź

Bohaterowie dostali już dość miejsca na stronach tego komiksu - pora na złoczyńców. Jeśli zastanawialiście się, co oni wszyscy porabiali kiedy bohaterowie się tłukli, odpowiedĽ brzmi - czekali na właściwy moment. I ten moment nadszedł...

Streszczenie

Centrum Nowego Jorku, środek nocy. Human Torch i Invisible Woman zostali otoczeni przez oddział Capekillers. Sue została lekko ogłuszona, więc Johnny porywa ją w powietrze i krzyczy, żeby uczyniła oboje niewidzialnymi, zanim pościg się zorientuje. Chwile później, agenci tracą ich z oczu. Natychmiast zawiadamiają o tym swoich przełożonych, ale dyrektor Hill decyduje, że muszą załatwić sprawę sami, bo nie chce jeszcze ujawniać nowych Thunderbolts. Oddział kontynuuje więc poszukiwania w podczerwieni.

 

Pod wieżą Starka, Nighthawk i Stature spotykają się z Happy Hoganem, aby oficjalnie dołączyć do zarejestrowanych bohaterów. Wyjaśniają, że po śmierci Goliatha stracili nadzieje, że sprawy wrócą do normy, a przede wszystkim chcą pomagać ludziom i dlatego postanowili kierować się rozumem, nie sercem i opuścić Kapitana. Hogan zgadza się z nimi i stwierdza, że szef zaraz ich przyjmie, tylko musi coś dokończyć.


Na górze, Iron Man próbuje przekonać Spider-Mana, że próba wymknięcia się była błędem. Peter twierdzi jednak, że nie mają o czym dyskutować, bo to, co zobaczył w Strefie Negatywnej i śmierć Goliatha przekonały go, że stanął po niewłaściwej stronie. Stark przekonuje go, że to co zrobił Thor więcej się nie powtórzy, a więzienie w innym wymiarze jest jedynym rozwiązaniem. Dodaje też, że droga, którą wybrał jest kompromisem i złem koniecznym, bo inaczej rząd skierowałby S.H.I.E.L.D. przeciwko wszystkim nadludziom. Parker nie zamierza go dłużej słuchać, ale dopiero gdy słyszy, że powinien pomyśleć o swoich bliskich, nie wytrzymuje i przechodzi do ataku. Serią skoków unika promieni Iron Mana i próbuje wyskoczyć oknem, ale ku swemu zaskoczeniu, zatrzymuje się na specjalnie wzmocnionej szybie. Nagle, do pokoju wdziera się oddział S.H.I.E.L.D., natychmiast otwierając ogień. Stark próbuje ich powstrzymać, ale okno zostaje rozbita, a Spider-Man znika. Po chwili kontaktuje się z nim Maria Hill, prosząc o potwierdzenie doniesienia. Tony prosi, żeby pozwoliła mu załatwić to pokojowo i porozmawiać z Peterem, ale jego prośba zostaje oddalona. Hill rozkazuje wysłać za zbiegiem oddział Thunderbolts, zachowując pełną dyskrecję.


Spider-Man biegnie kanałem, co chwilę oglądając się za siebie. Nagle, na jego drodze pojawia się laleczka, która eksploduje, wyrzucając go przez ścianę do sąsiedniego tunelu. Zanim Spidey otrząśnie się z szoku, pojawia się twórca bomby - Jester, który wyraźnie cieszy się z zamiany ról. Jego towarzyszem jest Jack O'Lantern, który na dzień dobry częstuje Pająka swoim otępiającym gazem. Obaj znęcają się nad nim przez chwilę, atakując na wszelkie sposoby i wyśmiewając jego naiwność, ale kiedy Jack stwierdza, że mogliby go zabić, wtrącają się kontrolujący ich agenci S.H.I.E.L.D. ostrzegając, że zostaną obezwładnieni, jeśli spróbują. Nagle urywa im się łączność, a spowodowane jest to tym, że O'Lantern dosłownie stracił głowę, a Jester otrzymał śmiertelny postrzał. Gdy wybawca zbliża się do niego, oszołomiony Spider-Man widzi twarz Śmierci.


W tym czasie, dwie osoby przemykają się wąskimi uliczkami miasta, unikając patroli. To Sue i Johnny, którzy całkowicie zmienili wygląd i udają się właśnie do nowej kryjówki rebeliantów, narzekając przy tym, że fałszywe dokumenty czynią z nich małżeństwo i nie czują się z tym komfortowo. W środku czekają na nich pozostali buntownicy. Captain od razu przekazuje, że ich plany się skomplikowały, bo Cloak i Dagger zostali schwytani, więc będzie problem z teleportacją. Dalsza debata nad przedostaniem się do Baxter Building i kradzieżą planów tajnego więzienia zostaje przerwana przez nagłe wejście Punishera, trzymającego na rękach rannego Spider-Mana. Chociaż ich pojawienie się jest zaskoczeniem dla wszystkich, natychmiast zostaje wezwana pomoc, a dopiero po przeniesieniu rannego do ambulatorium przychodzi pora na pytania. Punisher wyjaśnia, że Spidey przeszedł na ich stronę, ale większość zauważa, że Castle wcale nie jest jednym z nich. Frank ujawnia więc, że śledził ich przez kilka tygodni i tuszował ślady, bo autorytarnie stwierdził, że mają teraz wspólnych wrogów. Duża część bohaterów nie chce jednak mieć go w swojej drużynie i pozostawiają decyzję w rękach Kapitana, który twierdzi, że musi się nad tym poważnie zastanowić. Tymczasem, Tigra chowa się w cieniu z komórką.


Później. W Hell's Kitchen, Reed Richards i She-Hulk obserwują aresztowanie Daredevila. Richards stwierdza, ze wydarzenia wymykają im się spod kontroli i być może popełnili błąd, ale Jen przypomina mu, że gdyby nie zrobili tego, co zrobili, S.H.I.E.L.D. polowałaby teraz na nich wszystkich.


Ryker's Island. Tony Stark osobiście odstawia Daredevila na drugą stronę portalu, po drodze starając się przekonać go, aby zmienił stronę i dołączył do Inicjatywy Dla 50. Stanów, to dostanie własną grupę i będzie mógł wybrać sobie towarzystwo - w przeciwnym razie pozostanie w więzieniu. Daredevil nie odpowiada, ale jeden ze strażników wyjaśnia, że nie odezwał się od czasu aresztowania i wręcza Starkowi srebrnego dolara, którego więzień miał w ustach. Odchodząc do celi, Daredevil mówi, że to trzydziesty pierwszy srebrnik dla niego.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.