Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #42

Ultimate Fantastic Four #42

Ultimate Fantastic Four #42

"Silver Surfer" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Podczas prób stworzenia Sześcianu Kosmosu Reed Richards uszkodził granice między setkami wszechświatów. Przez jedną z wyrw do niczego niespodziewającego się świata Ultimate Marvela wpada strażnik Mocy Kosmosu - Silver Surfer!

Cytat

Lumpkin: "Grimm, is your mom seeing anyone right now?"

Ben Grimm: "Forget it, Lumpkin. I'm not calling you Daddy."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Państwo Richards i państwo Lynch chcą zobaczyć swoje córki. Asystent doktora Storma powtarza im, że to jest w tej chwili niemożliwe: obie dziewczyny wraz z dwoma innymi osobami zostały porwane do piętnastowiecznego Mediolanu i teraz przechodzą kwarantannę, aby upewnić się, że nie zostały zarażone jakąś chorobą. Gary Richards uważa, że nie mają takiego prawa, ale Reed mówi mu, żeby przestał, po czym uspokaja matkę, mówiąc, że Enid jest badana. Poza tym dziewczyna została poddana działaniu nieznanej energii i jeszcze nie wiadomo, czy będą jakieś trwałe efekty. Gary obwinia syna o porwanie Enid. Uważa, że przez niego nigdy nie będą mieli normalnego życia. Reed odchodzi, pomimo próśb matki. Na korytarzu mija Sue, która próbuje go rozweselić, ale chłopak ją ignoruje. Dziewczyna zatrzymuje go polem siłowym i mówi, że nie puści go do laboratorium, dopóki z nią nie porozmawia. Jeżeli przejmuje się tym, co powiedział Gary, to nie powinien. Reed odpowiada, że nie chodzi o to, po prostu musi wrócić do pracy. Sue idzie z nim. Dziwi się, że Richards wciąż pracuje nad sześcianem. Ten mówi, że on już działa, ale nie może znaleźć dla niego źródła mocy. Sześcian może konwertować energię w materię i na odwrót, teoretycznie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jednak póki co, Reed nie potrafi go zasilać tak, żeby jego używanie było opłacalne. Teraz, Richards zamierza użyć do tego gwiazdy.

 

Gdzie indziej, Enid nie chce więcej dawać doktorowi Stormowi krwi do pobrania i straszy go użyciem swojej nowej mocy. Ben, jego matka, porucznik Lumpkin i dwójka żołnierzy grają w pokera na zapałki. Lumpkin i Rachel zostają w rozdaniu. Porucznik sprawdza, ale pani Grimm nie blefowała i wygrywa. Ben mówi, że jego matka martwi się o niego, ponieważ po przygodzie z Diablo na tydzień zmienił kolor na niebieski, ale już jest z nim w porządku. Lumpkin pyta się chłopaka, czy Rachel się z kimś teraz widuje.

 

Reed pokazuje Sue ciąg liczb na monitorze i mówi, że to są sygnatury gwiazd z innego wymiaru. Prosi ją, aby wybrała jedną z nich. Richards zaczyna pobierać jej energię, ale nagle następuje wyładowanie. Jest zaskoczony tym, ponieważ nic takiego nie powinno się stać. Mówi do Sue, że nie wie, co się stało, ale obawia się, że się zaraz dowiedzą.

 

Johnny i Donna bawią się w lekarza. Dziewczynie zaczyna się nudzić po paru dniach w Budynku Baxtera. Skoro tu jest tyle sprzętu, to chce, żeby Johnny pokazał jej coś wspaniałego. Chłopak pokazuje na siebie mówiąc, że on spełnia to kryterium. Donna twierdzi, że Storm nie jest poważny, jakby bał się wyrażać własnych uczuć. Johnny mówi dziewczynie, żeby go nie analizowała, bo nie po to tu jest. Donna nie jest zadowolona z jego słów.

 

Obserwatorium w Chinach. Jeden z naukowców zauważa, że połowa gwiazd jest zasłonięta, a Księżyc nie jest w pełni, choć powinien być.

 

Reed zaczyna uważać, że popełnił błąd i mógł zmienić rzeczywistość. Natomiast to, co użył jako źródło mocy dla sześcianu i uważał za gwiazdę – nie jest nią.

 

Stacja sejsmologiczna na wybrzeżu Pacyfiku. Kilka minut temu zanotowano wstrząs w Nowym Jorku. Jeden z naukowców mówi, że nie ma się czym przejmować, ponieważ nie mógł on spowodować żadnych następstw tu. Gigantyczna fala, która zbliża się do budynku oznacza, że jednak nie miał racji.

 

Na całym świecie pojawiają się anomalie pogodowe i dziwne zjawiska. Nad Nowym Jorkiem szaleje burza. Ben obawia się, czy są bezpieczni w Budynku Baxtera, ale doktor Storm uspokaja go mówiąc, że nie mogliby być lepiej chronieni nigdzie indziej w Nowym Jorku. Kolejne wyładowanie powoduje, że szyby pękają. Lumpkin każe ewakuować cywili do piwnic.

 

Reed mówi Sue, że obiekt, do którego się podłączył nie posiada studni grawitacyjnej, więc zamiast wysysać z niego energię, przyciąga go całego tutaj z innego wymiaru i nie potrafi przerwać więzi. Na niebie pojawia się błysk i chwilę później przez ścianę do laboratorium wpada srebrna deska surfingowa. Reed bada obiekt i stwierdza, że ma on swoją energię, ale nie na takim poziomie, jak gwiazda. Wnioskuje więc, że podłączył się do czegoś innego, ale to jeszcze nie przybyło, choć jest już blisko, ponieważ na niebie widać ogromną srebrną postać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.