Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #6

Wolverine: Origins #6

Wolverine: Origins #6

"Savior" part 1

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie poprzedniej historii odcisnęło ogromne piętno na psychice Logana. Czy w ogóle zdoła się jeszcze pozbierać po tym, czego się dowiedział o sobie. Będzie musiał, albo Omega Red mu w tym pomoże.

Cytat

agent S.H.I.E.L.D.: "S-Sir?"
pułkownik Dugan: "Go change your pants."

Streszczenie

Logan okryty kocem siedzi na podłodze chłodni frachtowca spokojnie dryfującego gdzieś po bezkresnych wodach. Czuje śmierć, realną śmierć otaczającą go ze wszystkich stron. Ta bezustannie szepcze mu na ucho, że uwolni go od bólu i cierpienia i że będzie głupcem, jeżeli odrzuci taką ofertę. Pot występuje na jego czoło. Po chwili zaczyna coś majaczyć. Nagle zrzuca koc i wysuwa ostrza krzycząc, że nigdy na to nie przystanie. Jeszcze nie umiera, przynajmniej dopóki nie uratuje swojego syna.

Siedząc w chłodni Logan powinien zamarzać. Zamiast tego czuje, jakby był palony żywcem. Bierze do ręki garść śniegu i przykłada go do rany przebiegającej wzdłuż jego torsu. Ból który teraz przenika jego ciało, jeży włosy, podobnie jak cierpiętniczy krzyk wydobywający się z jego gardła. Wolverine może się pochwalić wieloma bliznami. Jednak wszystkie dotychczasowe zlokalizowane są w jego psychice. Natomiast ta rana pozostanie na zewnątrz. Czynnik samoregenarycyjny wykazuje wysoką obojętność na cięcia zadane ostrzem Muramasa. Próbuje go uzdrowić, ale nie potrafi. Jeszcze nigdy Logan nie odczuwał czegoś takiego. Chociaż przypomina sobie, że zdarzyło mu się mieć kiedyś podobną przygodę.

Texas, Dallas. Rok 1963. Po swojej kolejnej udanej misji jako agent Logan zostaje aresztowany z niewiadomych dla siebie powodów. Pod drzwiami celi wsunięto mu na talerzu pigułkę z rozkazem jej połknięcia. Wolverine zgadywał, że ma przetransportować przez granicę jej zawartość we własnym żołądku. Nawet nie przypuszczał, jak bardzo był w błędzie. Tym co połknął było carbonadium. Nieprawdopodobny ból promieniował z żołądka na cały jego organizm. Za chwilę otworzono drzwi od celi i do środka weszło kilku uzbrojonych w karabiny mężczyzn, którzy na dany im rozkaz otworzyli ogień, dziurawiąc ciało LOgana niczym ser szwajcarski. Łysy mężczyzna w białym kitlu podchodzi do zwłok leżących na podłodze i zapisuje na kartce informację o rozpoczęciu badań nad przypadkiem wpływu carbonadium na czynnik samogojący u mutanta.

Kuter rybacki spokojnie dryfujący gdzieś po bezkresnych wodach. Z chłodni dochodzą logana dziwne dźwięki. Ktoś wszedł na pokład wiozącego go statku. Zaraz też zaczyna się rozbierać, cały czas myśląc przy tym o swoim synu, w jaki sposób może ocalić mu życie. Carbonadium stanowi jedyne rozwiązanie., dlatego jego pierwszym zadaniem będzie odnalezienie Mavericka. Najpierw jednak musi wydostać się z tego statku.

Na pokładzie straż przybrzeżna prowadzi ożywioną dyskusję z kapitanem łodzi. Ten nie ma pojęcia, że z luku na dziobie zniknęło mu trzydzieści kilogramów heroiny. Do tego czasu Logan będzie już daleko stąd. Wcześniej jednak pozbawia statek systemu komunikacji wyrywając podłączone do radiostacji przewody. Następnie skacze przez burtę i podpływa do łodzi straży przybrzeżnej. W kokpicie nokautuje pozostałego tam strażnika, po czym pośpiesznie opuszcza nieprzyjazne terytorium.

Komórka SHIELD do walki z terroryzmem. Centralne biuro akt operacyjnych. Pułkownik Dugan zapoznaje się z informacjami dotyczącymi porwania kutra straży przybrzeżnej. Prawdopodobnie ktoś z kontrolowanego przez strażników w tym czasie frachtowca koniecznie chciał uniknąć spotkania z nimi. Dryfującą bezwiednie łódź znaleziono niecałe dwanaście godzin później. Żadnych śladów poza pozostawionymi przez załogę nie znaleziono.

Wschodni stan Waszyngton. Przed przydrożnym barem Logan czeka na telefon. Gdy ten dzwoni, Wolverine podnosi słuchawkę, w której słychać głos Emmy. Frost podaje Loganowi lokalizację poszukiwanego przez niego celu. Ma udać się do miasta Nowy Jork, dzielnica Queens. Po rozmowie podchodzi do stojącego nieopodal kierowcy ciężarówki, u którego podsłuchał, że zmierza w podobnym kierunku. Przy pomocy swojej ulubionej argumentacji prosi go o podstawienie na miejsce. Już w drodze do samochodu Logan cały czas nerwowo się odwraca. Wyczuł w powietrzu czyjś znajomy zapach, ale nie potrafi skoajrzyć go z konkretną twarzą czy nazwiskiem.

Nowy Jork, Queens. Trzy dni później. Idąc ulicą Logan zmierza do obskurnego budynku. W środku zatrzymuje go strażnik, ten jednak za chwilę otrzymuje telefon z instrukcją, by wpuśćić gościa. Kilka pięter wyżej Wolverine stwierdza obecność bardzo wielu znanych mu w większym lub mniejszym stopniu mutantów. Przynajmniej do niedawna jeszcze nimi byli. W tłumie udaje mu się wypatrzyć poszukiwanego Christophera Norda alias Maverick. Za chwilę też rozpoznaje inny znajomy zapach i na korytarz piętra wychodzi Jubilee. Ta wypatrzyła Wolviego za pomocą kamery zainstalowanej na parterze. Zamiast powitania Logan rzuca się na dziewczynę każąć jej jednocześnie paść na ziemię. Ułamek sekundy póżniej eksplozja wstrząsa budynkiem. Jej efektem jest olbrzymi wyłom w ścianie, w którym za chwilę pojawia się Arkady Rossovich znany lepiej jako Omega Red. On także przybył tu w poszukiwaniu Mavericka, a raczej tego, co Nord posiada.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.