Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #30

New X-Men vol. 2 #30

New X-Men vol. 2 #30

"Nimrod" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

New X-Men walczą z armią Sentineli, by uratować Forge'a przed Nimrodem. A tymczasem sam zainteresowany wymyśla coś, co moze zmienić przyszłość i przeszłość, albo zniszczyć teraĽniejszość.

Cytat

Hellion po katastrofie lotniczej: "Nice flying there, Alleyne."
Rockslide: "And don't give us that "any landing you can walk away from" crap. Because that landing sucked."

Streszczenie

Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Forge nadzoruje transfer sztucznej inteligencji Nimroda do nowego ciała, tak zwanego Antysentinela własnej produkcji, mając nadzieje, że nie popełnia największego błędu w swoim życiu. W międzyczasie robot oznajmia, iż New X-Men są już w jego zasięgu i rozpoczyna przygotowania do ich unicestwienia.


Tymczasem, wysoko ponad ulicami Dallas. Zdenerwowany David w pocie czoła próbuje sterować samolotem, a złośliwe komentarze X-23 kwestionujące jego umiejętności pilotażu wcale mu w tym nie pomagają. Nagle w kokpicie odzywa się alarm. Nim Prodigy dochodzi do tego co on oznacza, jest już za późno. Potężny promień różowej energii, wystrzelony z budynku Eagle Plaza, przeszywa lewe skrzydło Blackbirda. Maszyna zaczęła szybko spadać. David robi za sterami, co w jego mocy aby złagodzić lądowanie. Ostatecznie samolot łupnął o ziemię szorując podwoziem po ulicy, ale obyło się bez większej katastrofy.


Instytut Xaviera. O*N*E przesłuchuje uczniów, aby dowiedzieć się gdzie jest siódemka zaginionych. Anole opowiada im takie bzdury, że dr Cooper postanawia zadzwonić po Cyclopsa.


Dallas, Texas, przed budynkiem Eagle Plaza. Hellion rozrywa telekinezą wrak samolotu oswabadzając współtowarzyszy ze zgliszczy i cała siódemka rusza w stronę wieżowca w bojowych zamiarach. W tym samym czasie, w apartamencie Forge'a, mimo transferu swojej sztucznej inteligencji Nimrod, przejmuje zdalnie kontrole nad wszystkimi zrobotyzowanymi prototypami Indianina i wysyła je, aby zabiły młodych mutantów. Na dole, New X-Men wdarli się już do budynku, gdzie po kilku krokach zwaliła się na nich istna horda robotów. Wywiązała się prawdziwa wojna. Tymczasem, na górze, Nimrod zakończył właśnie transfer swojej świadomości i w pełni przejął kontrole nad robotem, który miał służyć do zupełnie innych celów niż zdaje się będzie to robił teraz. Komenda głosowa Forge'a wystarczyła, aby cała sztuczna inteligencja Nimroda została zamknięta za dyrektywami, wśród których jedną z głównych była ochrona mutantów. Na dole, walka trwa w najlepsze, gdy nagle pojawia się Antysentinel, potężny moloch uzbrojony po zęby, strzelający ze swych wielkich dział zdałoby się, że na oślep, jednak skutecznie eliminujący wszelkie zagrożenie dla mutantów. Niestety, New X-Men w ferworze walki nie zauważająi, że ten akurat robot tak naprawdę im pomaga i nim maszyna zdarzyał wyrecytować swoje podstawowe dyrektywy, młodzi mutanci atakują ją. Następuje błąd logiczny w oprogramowaniu maszyna, co doprowadza do zawieszenia w wyniku czego świadomość Nimroda przejmuję kontrolę nad robotem. Gdy Forge w końcu przybywa na dół, aby powiadomić New X-Men, że robot, który przed chwilą się tu zjawił, jest po ich stronie, jest już za późno. Nimrod przepoczwarza nowe ciało na swoje własne podobieństwo i wdrąża pierwotny plan unicestwienia wszystkich homo superiors. Całe dolne piętra Eagle Plaza zostaje rozerwane monstrualną eksplozją, powodując zawalenie się budynku.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #30 New X-Men vol. 2 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.