Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #17

Astonishing X-Men vol. 3 #17

Astonishing X-Men vol. 3 #17

"Torn" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Pora dowiedzieć się, kto z X-Men będzie odpowiedzialny za zniszczenie Breakworld i jaki będzie tego powód. A tymczasem, Hellfire Club jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu. Co to za cel? Podobno Joss Whedon jeszcze nie powiedział szefostwu Marvela.

Cytat

Logan: "We saw a woman who claimed to be a queen, but as she'd forgotten her skirt (I could clearly see the silhouette of her undercurve). I assume she must be mad - though that doesn't preclude her from royalty; one reads about George the third (...)"

Streszczenie

Kitty po raz pierwszy trzyma w ramionach swojego nowonarodzonego syna, Michaela. Przy niej jest równie szczęśliwy Piotr, a po chwili do sali wchodzą również pozostali członkowie wielkiej rodziny X-Men. Wśród ogólnej radości, zjawia się również profesor Xavier, ale na jego widok dziecko zaczyna płakać. Charles przygląda mu się podejrzliwie.


Kilka miesięcy później, szczęśliwi rodzice bawią się z synem w parku, w nowej Genoshy. Ku ich zaskoczeniu, pierwsze słowa Michaela są w języku japońskim, co nasuwa podejrzenia, że może on mieć podobne zdolności, jak Doug Ramsey. Niespodziewanie, zostają otoczeni przez X-Men, Xavier domaga się oddania dziecka. Wszyscy twierdzą, że jest to konieczne, ponieważ syn Kitty i Piotra posiada straszliwą moc, nad którą nie można zapanować. Pryde zamierza bronić dziecka za wszelką cenę, ale zostaje ogłuszona przez własnego męża.


Kolejne kilka miesięcy później, Kitty niespodziewanie zjawia się w pokoju Piotra w środku nocy i wkładając mu siekierę do głowy domaga się informacji o miejscu pobytu dziecka. Nie zamierza wdawać się w dyskusje, bo nie uważa go już za człowieka, ale za bezdusznego stalowego robota. Zależy jej tylko i wyłącznie na odzyskaniu dziecka, którego nie widziała dokładnie od półtora roku i gotowa jest na wszystko. Piotr ulega w końcu i mówi, że ich syn jest zamknięty w specjalnym pojemniku w piwnicy.


W rzeczywistym świecie, Kitty stwierdza, że natychmiast musi się udać do piwnicy i robi to, ku zadowoleniu Perfection i zdziwieniu Logana.


Na kosmicznej stacji SWORD, agentka Brandt próbuje wyciągnąć jakiekolwiek informacje od Sydrena, jednak ten nie potrafi się przebić przez telepatyczne zakłócenia wokół Instytutu, które jak sądzi są dziełem Emmy. Jeden z asystentów informuje, że dostali wiadomość od wtyczki w Instytucie na temat przybycia Orda i jego towarzyszki, którą zidentyfikowali jako Danger. Ponieważ kilka kawałków układanki właśnie się dopasowało, Brandt wydaje nowe rozkazy i każe się natychmiast skontaktować z agentem w szkole. Po przełączeniu na łącze telepatyczne przesyła wiadomość, którą może zrozumieć jedynie tajny agent Lockheed.


Logan delikatnie budzi Hisako, którą znalazł na podłodze i opowiada jej frapującą historię o pewnej królowej, której widać było majtki i która zrobiła coś Kitty. Tym razem Hisako postanawia działać ostro - przyciska go do muru i domaga się konkretów.


Zachęcana przez głosy w swojej głowie, Kitty przenika do podziemi i odnajduje stalowy żłób. Przekonana, że w środku uwięziony jest jej syn, zabiera się do otwarcia pojemnika.


Piotr budzi się na podłodze w ambulatorium, w towarzystwie Blindfold. Przypomina sobie, że porządnie oberwał od Shawa i że Hellfire Club powrócił, a ona potwierdza to wszystko i dodaje, że ma dla niego rozkazy. Beast w tym czasie pozera jelenia gdzieś w lesie.


Chociaż Perfection twierdzi, że wszystko idzie o ich myśli, Cassandra Nova jest niecierpliwa. Druga Emma przypomina jej więc, że nie ona tu rządzi, a jeśli będzie trzeba, może zostać poświęcona dla sprawy, tak jak pozostali. Nova pyta, czy to samo dotyczy jej lepszej połowy.


Kitty ostrożnie dotyka pojemnika i zgodnie z oczekiwaniami zostaje ostrzelana przez lasery, które oczywiście nie robią jej najmniejszej krzywdy. Zdaje sobie sprawę, że pojemnik został tak zaprojektowany, aby nie mogła się do niego dostać, ale od tamtego czasu nauczyła się kilku nowych rzeczy. Skupiając się mocno, sięga w głąb kontenera, chociaż sprawia jej to potworny ból. W końcu, wyczuwa coś wewnątrz.


Logan i Hisako kręcą się po korytarzach w poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy, kiedy nagle ściana za nimi zostaje wysadzona przez efektowne wejście Danger i Orda. Wybuch nie uszedł również uwadze Perfection, ale każe swoim ludziom zignorować to. Danger tylko czeka, aby wypróbować na kimś swoje usprawnienia, ale okazuje się, że nie ma tu dla niej przeciwników. Ord każe, więc zaprowadzić się do Rasputina. Odrzucony przez wybuch, Logan wylądował na lodówce i budzi się, kiedy na głowę spada mu puszka piwa. Kiedy podnosi ją i przygląda się, wracają mu wspomnienia. Tymczasem, poszukując Colossusa, Danger wyczuwa niezwykłe dysonanse, które blokują jej systemy i stwierdza, że dzieje się coś złego. Orda nie interesuje to wcale - chce się tylko dostać do Rasputina i ocalić swój świat.


Kitty z krzykiem wyciąga dziecko z kontenera i pada wyczerpana na ziemię, ściskając je w ramionach. Do pomieszczenia wchodzi Piotr i pyta, co się dzieje, więc Pryde z dumą oświadcza, że udało jej się ocalić ich syna i pokazuje mu... wielką, oślizgłą larwę. Na ten widok, Rasputin mdleje. Pada również wyczerpana Kitty, a w pomieszczeniu zjawiają się Cassandra i Perfection. Ta pierwsza cieszy się, że wreszcie została uwolniona z więzienia i dziękuje pozostałym za pomoc dodając, że wymaże ich z istnienia, jak tylko wróci do pełnej mocy. Perfection sugeruje, aby wybrała sobie nowego nosiciela, więc Nova spogląda na Kitty i stwierdza, że zajmie to kilka minut. Nagle, padają trzy strzały, a zdziwiona Perfection opada na kolana, krwawiąc obficie. U wejścia stoi Summers, bez wizjera i z bronią w ręku. Biorąc ją za Emmę oświadcza, że miała rację i nie jest taki jak Logan.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #17 Astonishing X-Men vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.